Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124064)

UKey 27-02-2011 11:41

Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
Witam, jakiś tydzień temu po fali gwałtownych mrozów w moje autko pierwszy raz odmówiło współpracy - było ok -14 st. Celsiusza - trochę mnie to zdziwiło bo, mimo że akumulator był jeszcze od nowości (9lat) to nawet w najgorsze mrozy tej zimy odpalał - trochę wolniej kręcił ale odpalał.
Do tego czasu - nawet raz nie zakręcił, wskaźniki powariowały i cisza... obstawiłem akumulator bo jednak stary, nie wiem czy ktoś go kiedyś wymieniał - kupiłem dedykowaną centrę future 72Ah - założyłem i odpalił na dotyk. Podjechałem żeby sprawdzili ładowanie... przy załączonym silniku, wszystkie światła (długie, mijania, przeciwmgielne) ogrzewanie szyby, foteli, nawiew itp koleś wziął woltomierz(!) podłączył do akumulatora i wskazał 14,7V - koleś stwierdził że trochę dużo ale ok - powiedział że to może być regulator - moje pytanie brzmi - czy możliwe jest że przy napięciu jakie zmierzył (ok. 14,7V, nominalnie ten aku ma 12,7V - mierzyłem sam) i braku na desce świecącej kontrolki braku ładowania jest możliwe żeby alternator nie ładował? Co ze wzbudzeniem?
Dodam tylko że po wymianie akumulatora na nowy zaobserwowałem że przestał hałasować napinacz pasa wielorowkowego - świadczyć to może o odciążeniu alternatora - teraz nie wiem czy za 1-2 tygodnie auto znów nie stanie bo wyczerpie się nowy akumulator czy to normalne bo alternator został niejako zbilansowany - chociaż przecież prąd płynie z wyższego potencjału (aku-alt 14,7V silnik zał do niższego (aku 12,7V, silnik wył)
Czy możliwa jest sytuacja że przy włączonym silniku alternator podbija tylko napięcie do 14,5-14,7V ale obciążenie prądowe bierze na siebie akumulator? I przy tym kontrolka ładowania nie świeci?

NORBERT0510 27-02-2011 16:19

Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
Witam
Miałem podobny problem w MK2 TD, akumulator ok, kontrolka ładowania gasła,w drodze do pracy wszystko ok,w drodze do domu teoretycznie też, ale po zgaszeniu już nie odpaliłem wyładowany prawie całkowicie, na drugi dzień podłączyłem woltomierz i całą drogenapięcie ok w granicach 14 V, a wdrodze powrotnej tylko 12,4, zużyte były szczotki alternatora, podłacz może woltomierz i zrób kilka kilometrów z podłączonym , zobacz jakie będzie napięcie

tlopuc 27-02-2011 16:34

Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
Oj coś za bardzo kombinujesz. Aku miałeś stary i padł. Wymieniłeś,sprawdziłeś napięcie na załączonym i wyłączonym silniku i jest ok. Nie szukaj dziury w całym;). Alternator jako źródło prądu wpięty jest równolwgle z aku. Napięcie na obu jest takie samo, przy zwiększaniu obciążenia napięcie spada a regulator napięcia stara się to korygować. Jeżeli napięcie jest 14,7 to jest ok alternator daje radę.

raptowny1 27-02-2011 19:07

Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
Cytat:

Napisał tlopuc (Post 1607838)
Oj coś za bardzo kombinujesz. Aku miałeś stary i padł. Wymieniłeś,sprawdziłeś napięcie na załączonym i wyłączonym silniku i jest ok. Nie szukaj dziury w całym;). Alternator jako źródło prądu wpięty jest równolwgle z aku. Napięcie na obu jest takie samo, przy zwiększaniu obciążenia napięcie spada a regulator napięcia stara się to korygować. Jeżeli napięcie jest 14,7 to jest ok alternator daje radę.

nie do końca masz racje kolego, ja też w lecie miałem starą bakterie i miałem objaw falowania obrotów, po wymianie bakterii LUZ spoko, wszystko działało, aż do zimy gdy objaw znowu powrócił jeździłem do kilku elektryków, mechaników i żaden nic nie poradził tydzień temu zmieniłem alternator na używkę z allegro i jak na razie (odpukać) nic się nie dzieje, stary oddałem do regeneracji maja kolesie sprawdzić dokładnie - jest wiele tematów o problemie związanym z alternatorem w mondeo i ładowanie np. mój [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdr, ładowanie w mondeo mk3 powinno mieścić się w granicach 13,8 - 14,6V jeśli się nie myle

marek11 27-02-2011 22:15

Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
Cytat:

Napisał UKey (Post 1607637)
koleś wziął woltomierz(!) podłączył do akumulatora i wskazał 14,7V - koleś stwierdził że trochę dużo ale ok - powiedział że to może być regulator - moje pytanie brzmi - czy możliwe jest że przy napięciu jakie zmierzył (ok. 14,7V, nominalnie ten aku ma 12,7V - mierzyłem sam) i braku na desce świecącej kontrolki braku ładowania jest możliwe żeby alternator nie ładował?

Gdzie masz problem-wszytko jest OK. Troche za duzo jak na wlaczone wszystkie odbiorniki ale biorac dokladnosc pomiaru (kalibracje woltomierza) no i ze masz nowke akku mozna powiedziec jeszcze raz dziala jak nalezy.

UKey 28-02-2011 12:42

Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
No dobrze - a jak tłumaczyć nagły brak skakania napinacza? Przecież nie ozdrowiał - Mam nadzieje że alternator po prostu się nie kręci bez obciążenia... przyszedł mi to głowy pomysł jak można by to sprawdzić - uruchomić auto normalnie ale z zastosowaniem "żabek" przy połączeniu akumulatora, chwile odczekać aż "grube" odbiorniki się odłączą (mam tu na myśli np świece) a następnie przepięciu go przez amperomierz z zakresem 20A i sprawdzenie kierunku i natężenia prądu...

marek11 28-02-2011 16:48

Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
Cytat:

Napisał UKey (Post 1608316)
No dobrze - a jak tłumaczyć nagły brak skakania napinacza?

a co chciabys aby ci skakal? Poprostu wczesniej cala moc szla z alternatora bo akku byl walniety. Teraz nie musi altek isc na calosc bo ma do pomocy akumulator. Ile juz przejechales z nowym akku i ile razy uruchamiales mondka? Gdyby nie bylo ladowania mysle ze juz bys auta nie odpalil.

tomas1111 28-02-2011 17:36

Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku
 
Ja proponuje podjechać do pierwszego lepszego servisu, gdzie sprzedają akumulatory. Zrobią gratis bądź za małą odpłatą test urządzeniem, gdzie pokaże kilka wartości min. napięcie ładowania, stan aku do prądu jego znamionowego i inne + wydruk.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.