Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   Nowy model 2016 - prezentacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250517)

kubraczek 11-09-2016 19:29

Nowy model 2016 - prezentacja
 
Ostatnio na naszym rynku motoryzacyjnym pojawił się nowy Ford Edge. Zdaje się, że póki co niewiele mówi się o tym modelu, a sprawia naprawdę dobre wrażenie. Odbyła się już polska premiera prasowa - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Widzieliście już ten model? Jakie są Wasze wrażenia :)?


Korchez 11-09-2016 19:33

Odp: Ford Edge 2016
 
Cytat:

Napisał kubraczek (Post 2657244)
Ostatnio na naszym rynku motoryzacyjnym pojawił się nowy Ford Edge. Zdaje się, że póki co niewiele mówi się o tym modelu, a sprawia naprawdę dobre wrażenie. Odbyła się już polska premiera prasowa - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Widzieliście już ten model? Jakie są Wasze wrażenia :)?


Widziałem w Gdańsku na żywo.
Ładny. Robi wrażenie. Ale cena za wysoka.

kubraczek 13-09-2016 09:44

Odp: Ford Edge 2016
 
Za wysoka? Zależy jak na to popatrzeć, bo jakość wykonania i wyposażenie jest naprawdę bogate, a w pewnym stopniu Ford Edge aspiruje do klasy premium.

edmun 19-09-2016 16:36

Odp: Ford Edge 2016
 
Tak wokół mnie jeździ ich z 4-5 sztuk. Zawsze przyciągają mój zwrok, bo są naprawdę ładnymi autami, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, choć wewnątrz smuci mnie panel klimatyzacji (jednak brak wyświetlacza w tamtej okolicy jakoś dziwnie na mnie działa).

Jestem też ciekawie zaskoczony, że autko mimo swojego ogromniastego silnika (mówię o benzynowych) ma tak "słabe" przyśpieszczenie, choć tutaj zapominamy pewnie o masie. Nie wiem jak to wygląda w kwestii napędu 4x4, musiałbym coś poczytać, pooglądać, dokształcić się w tym temacie. Bardzo podobają mi się wykończenia w tym kolorze cyan, które biegną przez większość osprzętu (nie wiem czy w różnych wariantach nie występują w różnych kolorach). Ogólnie mam wrażenie że z Focusa nie będę wskakiwał do Mondeo czy S-Max'a a raczej własnie do takiego Edge'a.

kubraczek 20-09-2016 07:28

Odp: Ford Edge 2016
 
A co interesuje Ciebie w kwestii napędu AWD?

edmun 20-09-2016 07:31

Odp: Ford Edge 2016
 
Nie wiem czy wszystkie występują z napędem 4x4 i czy mają napęd zmienny gdzie można przekazać więcej mocy na poszczególne osie. Jak mówiłem, nie miałem jeszcze okazji przyjrzeć się temu modelowi bliżej

kubraczek 20-09-2016 08:31

Odp: Ford Edge 2016
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2661913)
Nie wiem czy wszystkie występują z napędem 4x4 i czy mają napęd zmienny gdzie można przekazać więcej mocy na poszczególne osie. Jak mówiłem, nie miałem jeszcze okazji przyjrzeć się temu modelowi bliżej

W Polsce modele Edge oferowane są z napędem na wszystkie koła w standardzie, a sam napęd rozdzielany jest na poszczególne koła w zależności od zapotrzebowania :). Według przedstawicieli Forda w czasie szczególnie złych warunków na tył można przekazać 100 % momentu.

A jak to wygląda w praktyce? Ciężko mi powiedzieć, bo niestety w czasie jazd testowych nie było okazji na jazdę po bardziej wymagającym terenie.

edmun 20-09-2016 10:52

Odp: Ford Edge 2016
 
Dzięki wielkie. Ehh... jeszcze tylko 3,5 roku i mój Focus będzie spłacony to będzie można robić maślane oczy do małżonki że potrzebujemy większego i mocniejszego auta :)
Dzisiaj właśnie mijałem kolejnego Edge'a, tym razem w ciemnym brązie (mahoniu) z czarnymi szybami. Ehh...

leszek_ford 20-09-2016 17:47

Odp: Ford Edge 2016
 
Cytat:

Napisał kubraczek (Post 2658092)
Za wysoka? Zależy jak na to popatrzeć, bo jakość wykonania i wyposażenie jest naprawdę bogate, a w pewnym stopniu Ford Edge aspiruje do klasy premium.

Wnętrze Edge to kopia Mondeo czy S-Max czy Galaxy, w żadnym wypadku nie są to auta premium, duże ale średniej klasy samochody. W dodatku zbudowany jest na tej samej co Mondeo platformie podwoziowej. Jakość wykonania Q5 czy X3-X5 czy Lexusa NX jest wyższa i nic tego nie zmieni. To jest poziom Sorento czy Santa Fe. Długa lista wyposażenie nie świadczy o przejściu do wyższej klasy.

edmun 20-09-2016 20:43

Odp: Ford Edge 2016
 
Mam pytanie. Siedziałeś w nim czy tylko jak na razie widziałeś? Pytam bo moim zdaniem Edge jednak jest milszy w dotyku i w wyposażeniu niż Santa Fe. No i Lexus NX to chyba nie ta sama półka cenowa bo jednak Edge startuje do X3 albo Q5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.