Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zawór EGR - ponowna awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134591)

PYRA 04-07-2011 16:53

Zawór EGR - ponowna awaria
 
Witam.
Niestety po 10-ciu miesiacach znowu siadł mi EGR. Zero dymienie i innych "atrakcji". Po prostu w czasie jazdy zapaliła sie czerwona kontrolka i komunikat "usterka układu silnika", auto przeszło w tryb awaryjny. Zero mocy. CHodzi jak mół, jak sie dobrze rozbuja to i 120 idzie ale to trwa a o wyprzedzaniu to lepiej zapomniec. Byłem u maistra, podłączył do kompa - symbol błedu - PO488, EGR do wymiany twierdzi:(
Wie ktos co to dokładnie oznacza ten błąd ?
Pozdrawiam.

P.S. Może jeszcze z innej beczki choć nie wiem czy to ma jakies zanczenie.
Jak auto stoi całą noc w garaż i go rano odpalam to po przejechaniu jakies 200 metrów dopiero zapala sie czerwona kontrolka, komunikat "usterka układu silnika" i przechodzi w tryb awaryjny. Później juz za każdym razem od razu po przekręceniu stacyjki.
Dokładnie takie same objawy miałem rok temu. Wtedy okazyjnie kupiłem uzywke z pewnych rąk za rozsądne pieniądze i po prostu wymieniłem. Wszystko było ok po wymianie. Od tego czasu zrobiłem jakieś 7000 km i znowu to samo. Wiem, że kupując używke ryzykuje sie ale zastanawia mnie czemu znowu w tak krótkim czasie taka sama awaria ?

mkaminski100 05-07-2011 11:51

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]masz zaslepionego EGRa? Na pewno szukales, ale nie znalazles... :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PYRA 05-07-2011 14:23

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
Nie mam kolego zaśłepionego EGRa.
Linki które podałeś przerabiałem, znam regulamin.
Tu dość szczególowo opisuje swój problem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Z tego co czytam nikt nie ma takich objawówjak ja. U mnie jak juz pisałem wielokrotnie nie dymi, żadnych kłopotow z obrotami itp. Od razu przechodziw tryb awaryjny. Podobnie było rok temu. Wymieniłem EGRa (używka), przejechałem 7000 km i znowu to samo....

abuu 05-07-2011 15:51

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
Cytat:

Napisał PYRA (Post 1678557)
Nie mam kolego zaśłepionego EGRa.
Linki które podałeś przerabiałem, znam regulamin.
Tu dość szczególowo opisuje swój problem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Z tego co czytam nikt nie ma takich objawówjak ja. U mnie jak juz pisałem wielokrotnie nie dymi, żadnych kłopotow z obrotami itp. Od razu przechodziw tryb awaryjny. Podobnie było rok temu. Wymieniłem EGRa (używka), przejechałem 7000 km i znowu to samo....

Miałem podobny problem, nowy EGr zakupiony w 2010, przejechane kilkanaście tysięcy i zonk.
Nie pamiętam już błędów, ale były ścisłe związane z EGR plus oczywiście odcięcie turbiny (szarpanie w pewnym zakresie obrotów tj. ok 2000).
Podjechałem do kolegi z Mondeo Klubu czyli Pablo (Legionowo) - zrobił kalibrację zaworu i mam święty spokój. Kasowanie błędów różnymi modułami nie dawało żadnych efektów.
Pozdr.
bu

PYRA 05-07-2011 16:38

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
Cytat:

Napisał abuu (Post 1678586)
Miałem podobny problem, nowy EGr zakupiony w 2010, przejechane kilkanaście tysięcy i zonk.
Nie pamiętam już błędów, ale były ścisłe związane z EGR plus oczywiście odcięcie turbiny (szarpanie w pewnym zakresie obrotów tj. ok 2000).
Podjechałem do kolegi z Mondeo Klubu czyli Pablo (Legionowo) - zrobił kalibrację zaworu i mam święty spokój. Kasowanie błędów różnymi modułami nie dawało żadnych efektów.
Pozdr.
bu

U mnie żadnych szarpań, nic, dosłownie nic. Wracałem z Poznania, stałem na światłach i nagle zapaliła sie kontrolka itd. Auto chodzi jak mół, zero turbiny. Dokładnie tak jak rok temu.

PYRA 06-07-2011 12:18

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
Byłem dzis u majstra i poprosiłem, żeby zrobił ta kalibracje. Twierdzi, że ma IDSa z programem serwisowym jak w serwisie FORDA.
Nadal twierdził, że to nie ma sensu ale spróbował. Podłączył kompa - nadal błąd PO488 i świece żarowe. Rozpocząl procedure kalibracji i okazało sie, że przy tym błędzie system nie pozwala na jej przeprowadzenie:(. On nadal uważa, że to jest uszkodzony potencjometr i musi sie skończyć na zakupie nowego EGRa.

sknerus11 06-07-2011 13:37

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
właczę się bo też przerabiałem ten temat niestety boleśnie dla kieszeni.Niestety nie dało się nic zrobić bo EGR się nie komunikował ze sterownikiem ,jakieś 2,3 km dobrze jechał potem 80km/h i to wszystko czyszczenie nic nie dawało .Nowy w ASO 980pln+zwrot starego jak nie to kaucja 210pln ot takie przykre ustrojstwo ale co zrobić

damiasek 06-07-2011 15:32

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
No to ja mam jakiegoś dziwnego forda, kilka miesięcy przejeździłem z błędem EGR-a, część nawet z odpiętą wtyczką i nie wchodził w tryb awaryjny - moc była ze mną.

PYRA 06-07-2011 18:37

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
Masz 90 KM i na pewnie turbine bez zmiennej geometrii.
Ja mam 109 KM i turbine ze zmienną geometrią może dlatego ją odłącza i przechodzi w tryb awaryjny.

HYCHLA 06-07-2011 19:01

Odp: Zawór EGR - ponowna awaria
 
Witam.

To ja tez wrzucę swoje 5 groszy. Ja celuje ze ma to cos wspolnego ze stylem jazdy i i jakoscia paliwa? Eventualnie elektryka wariuje.
Nikt nie pisze przebiegow a szkoda. Ja mam na blacie 220tys i fabryczny Egr:) nigdy nie mialem z nim problemu :)
TDCI musi sie czsem odksztusic :)

pOZDRO.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.