Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wymiana wtyku zarowki H7 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216500)

Daro19823 14-12-2014 19:07

wymiana wtyku zarowki H7
 
witam wszystkich fordowiczów od kilku miesiecy przerabiam temat zarówek H7 pala sie na potege. Dodam ze wypaliły mi sie wtyki plastikowe na zarowkach H7. najprawdopodobniej nie ma styku dlatego palą sie zarówki. musze je wymienic. Urwała mi sie nawet łapka ktora trzyma sprezynke dociskająca zarowke . Lampe musze wyciagnac odciac wtyk i przylutowac nowy
I tu jest własnie moje pytanie. czy kupic same koncówki do zarowki H7
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy gniazdka zarowek z zagietymi juz kablami
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] azka-gniazdo-oprawka-jakosc-i4821368366.html i wtedy przylutowac do niej obciete kable . kupic opaske termozgrzewalną;) i zakonczyc temat. Jezeli chodzi o sama kostke nie mam maszynki ktora fajnie zaciska kostke i kable sie nie wysuna .
Nastepne moje pytanie dotyczy samych lamp a ogolnie wyłamanego zaczemu sprezynki . wiem ze sama koncówke mozna kupic trzyma sie ona na lampie na 3 srubach
A moze kupic zestaw xsenonów za 150zł razem z zarnikami i wymienic te H7 raz na zawsze.. tylko jak to bedzie swiecic i ile wytrzyna Taki zarnik. pozdrawiam

krilanos 14-12-2014 19:27

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
przepalają się z obu czy tylko z jednej strony?

Daro19823 14-12-2014 20:16

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
w obu zarowkach na zmiane na poczatku wymieniałem co rok a teraz to masakra byłem u elektyka i powiedział mi ze to przez kostki tak sie pala.
Nawet regulator napiecia wymieniłem

ash 15-12-2014 09:20

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
witam przerabialem ten temat. u mnie rozwiazaniam bylo wstawienie wtyczek ceramicznych i problem zniknal.

Daro19823 15-12-2014 15:29

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] o to chodzi .
A czy jest jakis fajny sposób polaczenia kabli tej kosteczki z kablami obcietymi w lampie . czy zostaje lutowanie . A moze kupic kostke plastikowa i poprostu skrecic kable .

ash 16-12-2014 11:38

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
lutownica kalafonia cyna termokurcze i masz gwarancje ze nie bedzie iskrzyc i palic zarowek

Kamils37 16-12-2014 15:51

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
W tym roku miałem ten sam problem plus ruszająca się masa.
Problem rozwiązałem kupując ceramiczne kostki do żarówek ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) plus kostki na przewody (hermetyczna) (kupiłem na wolumenie takie na wcisk, jak wciśniesz to żeby wyciągnąć to musisz ją przekręcić [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] takie coś tylko na 8 pinów)
Problem z przepalającymi się żarówkami i miganiem jednego światła rozwiązany, beż żadnego lutowania :)
Na dwie lampy ok 30 zł wydałem jakieś 30 minut roboty
Pozdrawiam

Daro19823 16-12-2014 21:38

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
dzieki. w sumie nie głupie rozwiazanie dzieki. a jeszcze jedno pytanko czy lampe przed liftem czy po lifcie wyciaga sie tak samo. 3 sruby 2 widoczne a 1 pod grilem pisza głupoty ze trzeba nadkole sciagnac.

Kamils37 17-12-2014 07:45

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
Od góry 2 lub 3 nie pamiętam i jedna pod nadkolem, ja ściągałem bez zdejmowania nadkola, da radę tylko powyginać się trzeba

Daro19823 17-12-2014 17:04

Odp: wymiana wtyku zarowki H7
 
zastanowiłem sie dobrze i nie bede wyciagał lamp lewa strona jest ok jest duzo miejsca na paluchy i bez problemu przylutuje nowy wtyk .. jezeli chodzi o prawa strone wyciagne akumulator i bedzie ok . zabrałem sie dzisiaj za wyciaganie lamp ale jest duzo roboty koło na bok nadkole cały przod obudowa intelcoolera grill . u nas w brzegu koszt wymiany,, lutowania czy zacistania nowej kostki to 100zł . kpina 30min roboty


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.