Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127815)

danynx 06-04-2011 13:39

Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną
 
Chce podmienić kierownicę czteroramienną (skórzana zamiast zwykłej).
Co należy wykonać?
Odpięcie akumulatora? Do odkręcenia będzie potrzebny torx czy ampol (jaka wielkość?) Trzeba na coś zwrócić szczególną uwagę?

Matych 06-04-2011 22:23

Odp: Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną
 
Poduszki są na zatrzaski z tyłu kierownicy od zegarów masz szczeliny przez które musisz płaskim wkrętakiem zwolnić zaczepy co nie jest rzeczą łatwą potem już prościzna.Jak nie czujesz się na siłach to daj to komuś co potrafi bo możesz się namęczyć i coś porysować lub zniszczyć.Polecam ci ASO w Siedlcach są dobrzy i mogą dużo nie wziąść

bs84 07-04-2011 07:15

Odp: Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną
 
Trochę pytanie pokrewne, mam kierownicę 4 ramienną i czy poduszka z niej wymontowana będzie pasować do 3 ramiennej kierownicy ? Również zastanawiam się nad podmianą, a te 3 ramienne ładniej wyglądają. :/

Matych 07-04-2011 08:32

Odp: Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną
 
Nie będzie trzeba zmienić też poduszkę-ma inny kształt pooglądaj sobie na Allegro.

danynx 07-04-2011 09:13

Odp: Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1633385)
Poduszki są na zatrzaski z tyłu kierownicy od zegarów masz szczeliny przez które musisz płaskim wkrętakiem zwolnić zaczepy

mówisz o zaślepce czy poduszce? Jeśli o poduszce to jak zdemontować zaślepkę?
Zobaczę...jeśli nie dam rady to skorzystam z ASO :)

Matych 07-04-2011 09:24

Odp: Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną
 
Poduszka i zaślepka to jedno w tym modelu odpinając zatrzaski z tyłu zdejmiesz całość nie jest to łatwe ale da się zrobić ja za pierwszym razem nieżle się namęczyłem pooglądaj zdjęcia na allegro to da ci pogląd na sytuację kierownica ma po obwodzie w środku drut a poduszka zaczepy-haki które przez szczeliny trzeba odgiąć i cały zespół airbagu wyjdzie.

danynx 07-04-2011 10:57

Odp: Podmiana kierownicy ze zwykłej na skórzaną
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1633520)
Poduszka i zaślepka to jedno w tym modelu odpinając zatrzaski z tyłu zdejmiesz całość nie jest to łatwe ale da się zrobić ja za pierwszym razem nieżle się namęczyłem pooglądaj zdjęcia na allegro to da ci pogląd na sytuację kierownica ma po obwodzie w środku drut a poduszka zaczepy-haki które przez szczeliny trzeba odgiąć i cały zespół airbagu wyjdzie.

tu jest pięknie opisane i przedstawione :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzięki wielkie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.