Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295447)

hepos 30-04-2019 06:19

Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
Witam,

Myłem ostatnio reflektory przednie. Wyszło super, ale czyściłem poprzez wlewanie do nich wody. Po zamontowaniu reflektorów mam wrażenie że swiecą wyżej. Chciałem obniżyć pokrętłem regulacji elektrycznej i... reflektory ani drgną. Nie wiem czy to działało wcześniej czy nie, bo samochód mam 4 miesiące.

I teraz pytanie :
1. Czy te silniczki da się wymienić / naprawić
2. Czy woda mogła uszkodzić taki silniczek (trochę retorycznie)
3. Na zdrowy rozum - jeśli miałem na "0", wyjąłem reflektor, włożyłem z powrotem, to na "0" dalej powinien być tak samo ustawiony, nawet jeśli uszkodził się silniczek czy mam rację?

Reflektory oryginalne.

Dzięuje za sugestie.

Mariusz 30-04-2019 07:06

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
Zacznij od najprostszych - sprawdź bezpieczniki i poprawne połączenia gniazdo/wtyczka regulacji wysokości świecenia reflektorów.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

hepos 30-04-2019 07:54

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
W mk4 te silniczki są zintegrowane z lampą, czy da się je wymontować?

koszka 30-04-2019 08:12

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
To se pan narobiłeś. Jak myjesz lampy to trzeba silniczki zabezpieczyć albo przynajmniej uwazac zeby nie mialy kontaktu z woda bo nie są szczelne. Tez tak mialem . Po myciu lampy silniczek wariował sam sie przestawiał. Sam silniczek raczej sie nie uszkodzil ale zamoczyles elektronike , która jest w obudowie razem z silniczkiem. Silniczek mozesz wymienić jedynie rozklejajac lampę. W lewej moze sie uda beż ale slabo to widzę. W prawej bez rozklejania nie ma zadnych szans na wymiane.Pomimo ze miales na zero to po zamoczeniu elektroniki ta zwariowala i dostala sygnal o zmianie wysokości i sie cos spaliło.

hepos 30-04-2019 08:18

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
OK, robiłem to pierwszy raz i tej jednej rzeczy pod uwagę nie wziąłem - następnym razem będę mądrzejszy o to doświadczenie :)
Z regulacji nie korzystam - czy da się to obniżyć regulacją manualną na stacji diagnostycznej?

koszka 30-04-2019 08:23

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
Jesli wystarczy regulacji manualnej to tak. Czasem moze siebtrafic upierdliwy diagnosta na przeglądziektory bedzie chcial sprawdzic regulację lamp a sa tacy .

hepos 30-04-2019 08:33

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
Miałem przegląd miesiąc temu i było tak :
Proszę ustawić regulację wysokości na "0". Ja mówię że jest na "0" a on - że ok.
Więc problemu nie będzie.
A silniczki wymienię w cieplejsze letnie miesiące na działce.
Już wszystko wiem - dziękuję!

darmodziej 30-04-2019 09:11

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
Też tak miałem w MK2, pomogło długotrwałe suszenie.

hepos 30-04-2019 10:06

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3124932)
Też tak miałem w MK2, pomogło długotrwałe suszenie.

Czyli jest szansa za po pół roku zacznie działać?

darmodziej 30-04-2019 10:08

Odp: Po myciu reflektorów - brak regulacji wysokości
 
Szansa jest, ale pewności nie ma. Słoneczny dzień, lekki wiaterek, rozebrany reflektor leży na słońcu, to by mogło przyśpieszyć, żeby tylko nie przegrzać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.