Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wymiana filtra paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=141025)

Daro19823 11-10-2011 19:58

Odp: wymiana filtra paliwa
 
dzisiaj byłem wymienic olej w silniku , przy okazji w skrzyni tez wymieniłem gnojówka sie wylała . wymieniłem tez filtr paliwa o ktorym mowa. ale oczywiscie pan mechanik musiał cos połamac . A mianowicie zatrzask ten biały od rurki doprowadzacej ropke .. mozna gdzie kupic takie kolanko do filtra

photoactions 11-10-2011 20:14

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Jak Ci zepsul to niech odkupi i zamontuje jak trzeba.

pit76 11-10-2011 20:20

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał Daro19823 (Post 1720326)
pan mechanik musiał cos połamac

i dlatego jak chcesz mieć coś zrobione dobrze to zrób to sam

Daro19823 12-10-2011 18:29

Odp: wymiana filtra paliwa
 
niby ułamany był juz wczesniej . bajka . tak czy owak na jednym zaczepie bedzie sie trzymac . plastik wszedł do srodka i zaczasnał sie tylko z jednej strony , z drugiej osioł połamał (mowa tu cały czas o jednym zatrzasku). rurka nie wyskoczy poniewaz plastik sie trzyma

vxz80 30-01-2012 16:05

Re: wymiana filtra paliwa
 
To trzeba zdejmowac klemy zeby wymienic filtr paliwa ?

Piel 21-07-2012 10:28

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał photoactions (Post 1718492)
ja nie polecałbym zamiennika, filtr paliwa to nie filtr powietrza, stawiam tu na oryginał.


Odświeżę temat bo akurat sam jestem po wymianie filtra i powiem tylko tyle :

Oryginał, a co nazywasz oryginałem ? Zdajesz sobie sprawę, że ani ford ani Motorcraft nie produkują tych filtrów ? Jedne i drugie to BOSCH lub DELPHI.

DjTomi 01-08-2012 14:49

Odp: wymiana filtra paliwa
 
...

robencjo 01-08-2012 19:18

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Witam, czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest filtr paliwa w Maxie 1,8 benzyna 120 KM, chciałbym sam sobie wymienić ale nie wiem gdzie on jest.C-max Wersja MK I rok 2004
Temat nie aktualny, po dokładnym sprawdzeniu w dwóch serwisach okazało się, że w tym modelu filtr jest montowany w zbiorniku paliwa.
Po ptokach.
A problem polegał na tym że wewnątrz kabiny słychać było buczenie pompy paliwa. Po zdemontowaniu baku paliwa i rozebraniu dolnej części pompy znajdziemy mały siatkowy filtr w kształcie litery C, trzeba go zdjąć z pompki i dobrze przeczyścić. Po poskładaniu wszystkiego założeniu baku pompy w ogóle nie słychać. To było między innymi przyczyną braku mocy silnika w górnym zakresie obrotów, ja mu gaz a on nic, pompa nie podawała dostatecznej ilości paliwa.
Może ta informacja komuś się przyda jak będzie miał takie objawy silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.