Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk1]zderzak przód - wymiana, jaki wybrać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=36177)

hudybyk 14-01-2008 13:16

[mk1]zderzak przód - wymiana, jaki wybrać?
 
Witam!
Ze względu na to że ostatnio moje mondi zaczęło dość nieciekawie wyglądać
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
bo miałem wypadek, zaczynam powoli zbieranie części do jego reaktywacji i właśnie sie zastanawiałem jaki zderzak zastosować:
- czy warto w ogóle kupować tańszą podróbę??
- czy może zastosować zderzak z dokładka, lub coś w tym stylu?? tylko jak to sie w ogóle zachowuje i czy nie zgubie na pierwszym lepszym krawężniku czy progu zwalniającym halogenów?? mam niestety fabrycznie obniżone zawieszenie :/
- czy można w Mk1 zderzak od Mk2 bo ten nowszy mi sie bardziej podoba :)
z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
pozdrawiam

galant 14-01-2008 15:27

Re: zderzak przód Mk1 - wymiana, jaki wybrać?
 
- nie pasuje od MkII,
- zamienniki: fakt są tańsze ok. 200 zł, bardziej elestyczne za to wykonanie bywa mało dokładne - nie przylegają czasem dokładnie przez co występują szczeliny np. pod lampą - przynajmniej ja tak mam,
- zderzaki z dokładką czyli jak dla mnie z badziewiarskim bajerem :fcp12 - kwestia gustu

hudybyk 17-01-2008 01:32

Re: zderzak przód Mk1 - wymiana, jaki wybrać?
 
a ja właśnie gdzieś widziałem taką wydumkę Mk1 z zderzakiem od Mk2 i właśnie byłem ciekawy czy to jest tak plug&play bo wyglądało dość ciekawie :)
a i jeszcze jedno pytanie:
oryginalny zderzak do Mk1 ma w środku piankę czy takie wzmocnienie metalowe ??

hools83 22-01-2008 20:33

Re: zderzak przód Mk1 - wymiana, jaki wybrać?
 
witam..
no to ładnie puknołes nie zazdroszcze...
ja miałem ostatnio podobny przypadek tylko oprucz atrapy i zderzaka to nic nie ucierpiało, ja znalazłem z rozbiurki elegancki lekko porysowany i nawet w swoim kolorze luks zderzak, jestem zadowolony nic nie odstaje polecam

jacenty007 25-10-2008 15:18

Re: zderzak przód Mk1 - wymiana, jaki wybrać?
 
witam,

przyłączam się do pytania poprzednika - czy oryginalny zderzak w mk1 ma w środku piankę, czy belkę wzmacniającą?
słyszałem, że te zderzaki z belką mają bardziej trwały i elastyczny plastik, który nie pęka przy dotknięciu - jak ten z pianką:)
który zderzak polecacie?

pozdrawiam

motorek26 25-10-2008 15:49

Re: zderzak przód Mk1 - wymiana, jaki wybrać?
 
Cytat:

czy oryginalny zderzak w mk1 ma w środku piankę, czy belkę wzmacniającą?
pod zderzakiem jest pianka w MKI jak i w MKII
Cytat:

a ja właśnie gdzieś widziałem taką wydumkę Mk1 z zderzakiem od Mk2
ale w tym przypadku masz do zmiany zderzak lampy błotniki maska wiec nie wiem czy gra warta świeczki

qrzyh 25-10-2008 21:03

Re: [mk1]zderzak przód - wymiana, jaki wybrać?
 
Cytat:

Napisał hudybyk
mam niestety fabrycznie obniżone zawieszenie :/

Przepraszam, ze nie wnosze nic konretnego do tematu ale zaciekawila mnie wypowiedz Hudybyka, bylo cos takiego jak oryginalnie obnizone zaiweszenie?? :fcp15

siwek1 25-10-2008 22:26

Re: [mk1]zderzak przód - wymiana, jaki wybrać?
 
ja kupiłem na allegro do mk2 podróbkę za ok 80zł lakiernik założył i nic nie odstaje ani nie ma szczelin pasuje idealnie więc po co przepłacać i ten zamiennik jest bardziej elastyczny

paul2007 27-10-2008 21:00

Re: [mk1]zderzak przód - wymiana, jaki wybrać?
 
1 załącznik(i)
od wersji RS fajnie sie prezentuje ale pewnie troche kosztuje... u mnie wygląda to tak :

mirpos1981 01-11-2008 18:58

Re: [mk1]zderzak przód - wymiana, jaki wybrać?
 
ja do swojego mkII kupiłem podróbke za 70 zł :fcp1 oczywiście bez pianki w środku. sam go malowałem, kupiłem podkład, farbe i lakier w sprayu :fcp1 jak wyszło, widać troche w avatarze :fcp4 jak dla mnie jest OK, zderzak nie odstaje i wydaje mi sie ze nie ma potrzeby kupować oryginałow które sa wiele droższe. mnie całośc roboty kosztowała 200 zł.

dyda6joe 02-11-2008 21:50

Re: [mk1]zderzak przód - wymiana, jaki wybrać?
 
Cytat:

Napisał paul2007
od wersji RS fajnie sie prezentuje ale pewnie troche kosztuje... u mnie wygląda to tak :

był wątek a propo twoich świateł gdzie będnie myslałem że to jakieś samoróbki, a to wersja rs. niestety został zamknięty i już nie miałem szansy się zrehabilitować - zatem - uważam że wersja rs to dzieło, widziałem na allegro i myślałem, że to jakiś osioł poprzerabiał, aczkolwiek pomyslałem że całkiem fajnie to wygląda. nie użyłem wazeliny ale musiałem napisać bo się wątek wtedy skończył


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.