Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83878)

pawel257 17-11-2009 17:35

Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
Nie moge zwolnic chamulca na ekranie wyswietla sie info Całkowita awaria hamulca awaryjnego linka tez nie pomaga co zrobic mial juz ktos taki przypadek

leonov 17-11-2009 18:30

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
Witam no to nie ciekawie masz ! trzeba zdjąć koła i zerknąć na mechanizm co się stało ! najprawdopodobniej zapiekły się linki .
Jeżeli nie zapiekły się bardzo może czyszczenie pomoże .
A jeszcze jedno kiedyś na forum pisał ktoś że mechanik ;-) przeciął zapieczone linki !? niech tobie przypadkiem nie wytnie takiego numeru !

pawel257 17-11-2009 19:15

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
juz odblokowałem wyczytałem w instrukcji ze trzeba mocni ciagnac ale ta raczka sie chyba do tego nie nadaje bo linka przez nia przeleciala ale pociaglem od strony tego urzadzonka dosc mocno i puscilo. Dzieki za pomoc

Januszek 6 13-12-2009 10:02

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
Sprawdż bezpiecznik numer 76 wartość 7,5 A JEST POD SCHOWKIEM PO STRONIE PASAŻERA

ryszard_ochudzki 16-12-2009 17:37

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
witam ,nastaly mrozy i tak sie zastanaiam cy niebeda zamarzac lini od recznego?wiem z doswiadczenia ze nieraz sie tak dzialo w zwyklych samochodach w zimie,niezaciagalo sie wowczas recznego tylko zostawilao sie na biegu samochod .w naszym maxach niema takiej mozliwosci zeby niezaciagac recznego i niewiem czy niebedzie klopotu.mozna jakos zabiespieczyc mechanizm i linki przed zamarzaniem?albo czy mozna jkos niezaciagnac recznego?

rojber 16-12-2009 17:46

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
jacokrosno zawsze i we wszystkich autach zaciągam hamulec ręczny. Mróz czy upał, nigdy nie miałem z tą czynnością żadnych perypetii.
:one:

DŻEUS 1970 16-12-2009 18:56

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
JAKOKROSNO jest taka mozliwosc w maxe wystarczy nacisnąc rączke do dołu pdczas wyciągania kluczyka z stacyjki pozdro

gulik1978 16-12-2009 19:02

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
Ja kiedyś miałem przygodę:) Po trasie najczęściej to się zdarzało. Gdzieś po mokrym asfalcie goniłem, a potem rano zonk. jacokrosno jak nie chcesz zaciągać elektrycznego hamulca to wystarczy przy wyjmowaniu kluczyka wcisnąć przycisk od tego hamulca i wtedy masz spokój (ukł. nie jest włączany). Tylko przy otwarciu drzwi wyskoczy Ci komunikat o tym. Ale olej to :)

kolopeter 16-12-2009 19:04

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
nacisnac przyciskiem i wyjac kluczyk, ale tylko jedna reka, bo dwoma nie zawsze wychodzi

ryszard_ochudzki 18-12-2009 18:54

Odp: Zablokoeany hamulec EPB proszeo pomoc
 
Jest jak mowicie,wcześniej nietestowalem .dzieki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.