Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83459)

wojtekjanus 12-11-2009 21:16

Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
Mój tdci zaczął ostatnio trochę niedomagać:
-przy zapalaniu rano chodził nierówno, tracił obroty, ale nie dymił, zapalał natychmiast nawet przy -6 st,
- kiedy był niedogrzany, przy przyspieszaniu rzęchotał (spalał stukowo), obstawiałem że to wtryski
- przy nagrzanym silniku i mocnym przyspieszaniu tracił chwilami moc - raz na pół sekundy, raz na 5 sek, bez żadnej reguły
-koło pasowe zaczęło się odzywać po starcie rano na zimnym

Musiałem jeszcze wymienić olej, trzy filtry, klocki i zrobić parę innych dupereli.
Pojechałem dzisiaj do Auto-Waś pod Warszawą w Kobiałce.
Wymieniono lub zrobiono:
1. Olej Mobil Super 10W/30 5,5l cena 129,23 zł
2. Filtr oleju Motorcraft M00-06 cena 28,- zł
3. Filtr paliwa Motorcraft M0011 cena 85,-zł
4. Filtr powietrza Motorcraft M00 cena 30,- zł
5. Uszczelka korka miski olejowej M00 cena 3,- zł
6. Świeca żarowa M200 4 szt cena 160,02 zł (ze wszystkich świec sprawna była... jedna, to dlatego silnik rzęchotał - wyszło na kompie)
7. Nakrętka świecy żar. 4 szt cena 4,15 zł
8. Przekaźnik świec Ford 70A cena 17,73 zł (jeżeli styki przekaźnika pracują nie obciążone, to się "zarzucają" syfem, więc do wymiany, prąd 50A to już jest coś)
9. Uszczelka kolektora wlotowego 8 szt cena 57,39 zł (kolektor wymyty pod ciśnieniem na myjce)
10. Koło pasowe wału korbowego Ford cena 412,- zł
11.Pasek wielorowkowy Motorcraft 74,48 zł (stary 200tys km. mocno spękany obustronnie)
12. Koło pasowe pośrednie cena 73,54 zł (łożysko już szumiało)
13. Napinacz paska Ford cena 323,51 (j.w.)
14. Klocki ham. Textar cena 189,99 zł (Motorcrafty wytrzymały tylko 15tys km, nie wiem jak u was, ale u mnie przy mocnym dohamowaniu na końcu zawsze zgrzytały, mechanik to potwierdził, wziąłem Textary, zobaczymy jak się sprawią)

Zostało zrobione:
1. Wymiana oleju i filtrów, przegląd silnika cena 79,30
2.Komputerowy test silnika IDS-em cena 146 zł
3. Wgranie nowego softu cena 48,80 zł
4.Wymiana świec żarowych cena 347 zł ( to cała historia, ja bym nie dał rady z moimi narzędziami, były doczyszczane otwory świec specjalnym przyrządem do tego, wkładane na pastę aluminiową)
15. Oczyszczenie układu dolotowego cena 61,- zł (syf straszny)
16. Wymiana koła pasowego, rolki i napinacza cena 140,30 zł
17. Wymiana klocków cena 54,90 zł
18. Próba przelewowa wtryskiwaczy cena 91,50 zł (nie jest źle: 45, 35, 20, 15 ml, próba 10-cio minutowa
19. Regulacja ręcznego ham - gratis

Za wszystko zapłaciłem ok 2.550 zł.
Samochód odżył, odejście o jakim już zapomniałem powróciło, silnik cichutki, na początku wtryski stukały, po ok 10 minutach samoadaptowały się do nowego softu.
Wjechałem na stanowisko o 8.30, zjechałem o 14.00.

rostek 12-11-2009 21:45

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
oby Tranzol odwdzięczył się za te 2.5 klocka wydane na niego. A poza tym to Wojtek powiedz na czym polega czyszczenie dolotu, jak to się robi...???

wojtekjanus 12-11-2009 22:43

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
Z głowicy to wydłubujesz ile się da tego miodu i czyścisz wloty, aby uszczelka dobrze przylegała, kolektor ważył przed czyszczeniem ze dwa razy więcej niż po (myjka wodna ciśnieniowa plus potem ropa), rura do intercoolera to samo.
Samego intercoolera nie robili. Czyścili w zasadzie to, co musieli zdemontować (oprócz rury) aby wykręcić świece i oczyścić ich otwory i gwint. Wykręcenie świec w Mondeo w takim samym silniku to chleb z masłem, w Transicie to porażka.

Zawsze się mówiło na Forum, że jak kopci na biało przy zapalaniu, to na pewno świece, a ja miałem jedną sprawną, palił super i nie dymił...

Zaskoczył mnie całkowicie nowy soft zupełnie inną charakterystyką pedału gazu. Przedtem lekkie dotknięcie gazu i silnik wchodził na obroty, jazda w korku to była mordęga, sprzęgło co chwila w użyciu, aby nie szarpał. Teraz gdzieś 1/3 skoku to minimalne przyrosty obrotów, bardzo precyzyjnie dawkowanych, można powiedzieć, że jazda w korku to rozkosz. Ja jeżdżę 90% przebiegu po Warszawie, dla mnie to istotne. Ale o ile poprzednio odjazd z piskiem na jedynce to pikuś, tak teraz muszę deptać pedał do podłogi i jeszcze mi nie wychodzi. Natomiast generalnie czuć duży przyrost momentu, odejście ma dużo lepsze, prawie takie, kiedy miałem boxa.

Jestem zadowolony.:))))))

WRT 12-11-2009 23:01

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
Wojtek jestem po wymianie wtryskow i regeneracji turba . Wtryski musialem kodować,przechodził w tryb awaryjny,ale mam inne pytanie ,autko ciagnie ładnie z samego dołu ale tylko do 2500-3000 obrotów potem nagle jakby go coś trzymalo i tak jest na każdym biegu przed wymianą wtrysków w ASO powiedzieli mi że przepływka niedomaga teraz żadnych błędów niema teraz moje pytanie czy to może być wina przeplywki bo przed wymiana wtrysków i regeneracji turba niebyło takich objawów autko lepiej ciągło na starych wtryskach i turbinie

erbi 12-11-2009 23:42

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
WRT to typowy objaw przepływkowy :((
Wojtek nie wiem jak na warszawke ale na podkarpaciu AUTO WAŚ uchodziłby za drogi warsztat.

wojtekjanus 12-11-2009 23:45

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
Regeneracja Garretta z geometrią łopatek jest wg tej firmy niemożliwa, bo nie dostarczają kitów do regeneracji na rynek tak jak do tradycyjnych sprężarek. Tylko autoryzowane serwisy przyjmują zużyte sprężarki i sprzedają regenerowane.
Czy masz taką założoną?

Na twoim miejscu podejrzewałbym układ geometrii łopatek, ale albo jest mechaniczny feler, albo w oprogramowaniu (odczyty czujników zaczęły wychodzić poza normatywne wartości). Tak więc albo źle ustawione cięgno, albo przycinające się, albo uszkodzona grucha, a najbardziej elektrozawór sterujący gruchą - albo wszystko to jest ok, ale źle steruje tym ECU.
Gruchę - szczelność i czy ładnie chodzi sprawdzisz na wolnych obrotach zdejmując wężyk z króćca gruchy - cięgno ma się wciągnąć, po założeniu płynnie odpuścić.

Elektrozawór gruchy - ten wyżej na obudowie filtra - zdejmuje się w 20 sekund, znajdź jakiś (pożycz) na próbę, szkoda ryzykować zakup za 300zł.
Ja miałem taki objaw, że do tych 2500 obrotów ZAWSZE wkręcał się i przyspieszał idealnie (tak jak u ciebie), a później to różnie. I błędów też zero. Bywało, że po kilkanaście sekund nie szedł. Przepływkę oczyściłem, czujnik ciśnienia i temp przy IC też, na początku nic to nie dało, później było po prostu...inaczej. Być było to to samo co u ciebie jest, tyle że na granicy poprawnego działania elektroniki. I raz wpadał dobry obszar, a raz w zły. A u ciebie zdeklarował się bardziej jednoznacznie.
Ale czujniki spróbuj oczyścić - to jest myk myk.

Kiedy jechałem do warsztatu, dałbym sobie głowę uciąć, że padł elektrozawór. Jak spojrzysz na listę czynności, jakie wykonali, to wpływ na to, że zjawisko zniknęło mogły mieć tylko dwie rzeczy: nowy soft i wymiana kompletnie zasyfionego filtra. Nic innego nie ruszali, co by tu mogło coś zmienić...

Ja bym pojechał na jazdę z IDS-em. Jak byś się podpiął pod kompa, to poproś o sprawdzenie ciśnienia ładowania - czy jest ok. Wcale nie jest powiedziane, że turbina nie daje ciśnienia, może być na odwrót, że powyżej tych 2500-3000 obr silnik jest przeładowany i wg wskazań czujnika (ciśnienia i temp tuż za IC na kolanku) ECU obcina dawkę paliwa...Drugi parametr do sprawdzenia - ciśnienie paliwa na pompie.

Erbi, za taką jakość pracy (to trzeba widzieć) nie szkoda zapłacić. Wtórne awarie wynikające ze źle przeprowadzonych napraw są prawdziwą PLAGĄ w polskiej motoryzacji. Robią jedną rzecz, a pieprzą dwie-trzy inne.
Ponadto u Wasia mają takie zaopatrzenie w części zamienne, że nie musisz jeździć po całym mieście i kupować maneli w trzech miejscach, ale masz WSZYSTKO na miejscu w kilku różnych wariantach - oryginał, trzy zamienniki, regenerowane, do wyboru - ile czasu i pieniędzy zaoszczędzisz. Z resztą możesz przyjechać ze swoimi częściami, nie obrażają się.
Jaką mam alternatywę? ASO? Robić na ulicy? Jazda do Rzeszowa kosztuje na pewno więcej... :558: chociaż z przyjemnością bym wpadł. :)
Na ulicy wymieniłbym klocki i wykręcił świece (ale już bym nie oczyścił ich kanałów), podregulowałbym szczęki z tyłu - i to wszystko. Koła pasowego, napinacza i rolki bez kanału raczej się nie da zrobić... Próbę przelewową jeszcze mógłbym zrobić, ale straciłbym czas na aptekę i szukanie pasujących wężyków...

erbi 12-11-2009 23:49

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
W okolicach 2500 - 3000obr turbina powinna bić max 2.2BARA powyżej to przeładowanie.

wojtekjanus 13-11-2009 11:36

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
Erbi, czy jest możliwy pomiar bieżącego ciśnienia doładowania poprzez złącze - jadąc samochodem z laptopem na kolanach?

dab1978 13-11-2009 13:31

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
Oj mojemu też taki przeglądzik by się przydał...Wojtek, adoptuj mnie;);)
to spalanie stukowe, to czym się objawia???

wojtekjanus 13-11-2009 13:52

Odp: Facelifting mechaniczny tdci 200 tys. km
 
Silnik rzęchocze - grzechocze zwłaszcza przy głębszym depnięciu na wolniejszych obrotach lub kiedy jest niedogrzany. Nie ma tego płynnego pomruku, ale słychać coś jak sypiące się kulki metalowe na stalowy blat z dużej wysokości...
To pojawia się najczęściej przy lejących wtryskach no i jak u mnie - przy padniętych świecach. Bardzo szkodliwe dla silnika, na wszystkie elementy: zawory, tłoki, korbowody, wał...
Ja raz miałem zupełnie padnięty wtrysk w 2,5D (pękła sprężyna), ekstremalnie lejący - to efekt był wprost porażający, dosłownie jakby ktoś młotem napier ----ł w denko tłoka :zdziw: . Jechałem do domu 40 km na jedynce - dwójce na minimalnych obrotach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.