Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Klimatyzacja - miejsce uchodzenia gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48725)

Marko33 31-07-2008 20:48

Klimatyzacja - miejsce uchodzenia gazu
 
Klima nabita razem z czynnikiem barwiącym. Po trzech dniach kontrola - wszystko ok, po pięciu nie ma gazu.
Klimatyk świecił i świecił i nie znalazł miejsca wycieku.

Ponowne nabicie klimy ( nawet odrobiną gazu ) - chłodzi od razu.

Gdzie szukać nieszczelności ?

motorek26 31-07-2008 20:51

Re: Klimatyzacja - miejsce uchodzenia gazu
 
niech klimatyk szuka przecież to jego problem a nie twój nie szczelność może być wszedzie na złączkach chłodnica osuszacz czy nagrzewnica sam nie znajdziesz napewno

Marko33 31-07-2008 22:15

Re: Klimatyzacja - miejsce uchodzenia gazu
 
Miejsca wycieku nie znalazł i zaczą strzelać: A może chłodnica a może sprężarka itp.

Chyba pojadę do innego klimatyka be ten to się do pchania karuzeli nadaje

devaluator 01-08-2008 09:12

Re: Klimatyzacja - miejsce uchodzenia gazu
 
to niech wymienia. Chłodnicę, potem sprężarkę i jak już dojdzie co to zapłąć mu za konkretny, zepsuty element. Resztę niech sobie w buty wsadzi.

danielp 01-08-2008 11:01

Re: Klimatyzacja - miejsce uchodzenia gazu
 
..przy okazji rozbierze pół auta i juz nie poskłada. Też miałem podobny problem. Jak już panowie zabierali się za rozbieranie auta powiedziałem stop, poprosiłem o poskładanie tego co odkręcili i pojechałem do innego zakładu. Oczywiście po drodze do domu odpadła osłona zakrywająca kawałek między zderzakiem a osłoną silnika, oderwali ją i już nie było jak przymocować więc poprostu polożyli. Trzymala się do 140km/h potem wpadła pod koło i był taki hałas, że myslałem, że auto się rozsypało.... W tym nowym zakładzie (ASO) bez rozbierania stwierdzili, że to zaworek, ten od napełniania jest nieszczelny, wymienili i działa do dzisiaj, gdybym zostal u tych pierwszych to pewnie w drodze do domu odpadla by nie tylko osłona ale cały samochod by się rozpadł... :(
Ten pierwszy serwis to największy serwis od klimatyzacji w Gorzowie Wlkp.

baal 13-06-2015 08:46

Odp: Klimatyzacja - miejsce uchodzenia gazu
 
Cytat:

Napisał Marko33 (Post 961946)
Klima nabita razem z czynnikiem barwiącym. Po trzech dniach kontrola - wszystko ok, po pięciu nie ma gazu.
Klimatyk świecił i świecił i nie znalazł miejsca wycieku.

Ponowne nabicie klimy ( nawet odrobiną gazu ) - chłodzi od razu.

Gdzie szukać nieszczelności ?

Witam serdecznie czy problem został rozwiązany bo w moim Galaxy 2007r mam to samo z tym, że za pierwszym szukaniem pokazało nieszczelną chłodnicę klimatyzacj
i została wymieniona a problem pozostał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.