Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] koło dwumasowe czy sztywne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95532)

piteer79 24-03-2010 22:01

koło dwumasowe czy sztywne
 
zaczyna mi się sypać dwumasa i zastanawiam się czy wymienić koło dwumasowe na sztywne w transicie z silnikiem 2.4 czy lepiej sobie odpuścić i zostać przy dwumasie, w warsztacie w którym naprawiam auto odradzają mi montowanie koła sztywnego twierdząc, że może posypać się skrzynia od powatających drgań, może ktoś zastąpił dwumasę sztywnym, jestem ciekawy jak ono się sprawuje jak jest różnica w jeździe i czy są jakieś skutki uboczne montowania kół sztywnych czy wystąpiły jakieś niepokojące objawy?

wojtekjanus 25-03-2010 08:55

Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
Zdania są podzielone. Do niektórych modeli Transitów Ford nawet oficjalnie proponuje zamienniki na zwykłe koło. Ale nie do 2,4l.
Po jakim przebiegu pada ci teraz ta dwumasa?

Ja osobiście założyłbym dwumasę, a dlatego bo nigdy w życiu nie miałem tak przyjemnego sprzęgła jak na dwumasie...

piteer79 25-03-2010 21:41

Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
dziś nastąpił nagły koniec dwumasy, a padła przy 270 tys pewnie pochodziłaby dłużej ale je dojechałem tej zimy jak się kilka razy zakopałem, zgadzam się jazda jest przyjemna ale zimą trzeba uważać żeby nie rozwalić dwumasy

kwiatek258 04-07-2013 17:19

Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
mam transita 2,4 jumbo 125 koni. 2003 rok.założyłem sztywne koło i po 3 miesiącach mam do wymiany ponownie sprzęgło i skrzynie do roboty,odradzam wszystkim nie dajcie się namówić na sztywne koło różnica 500zł.ale potem dochodzi robota skrzyni.i wymiana kolejnego sprzęgła.

mm666 06-07-2013 15:54

Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
xx tys km na sztywnym i nic się u mnie nie dzieje (a lekko auto nie ma, bo to wywrotka na bliźniakach)

ziemek56 06-07-2013 22:00

Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
Jak Ktoś 1/2 życia Starem jeździł to woli sztywne ... Inny jednak 2 masę, bo ma tenisówki zamiast traperów. Ja dużo w terenie biegałem i osobiście wziąłbym sztywne. Ale w trasę lub z ludźmi zdecydowanie 2M !!!
To tak jak z Babami jeden rude, drugi szkieletory :p

AdamJ. 18-07-2013 10:58

Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
Byłem ostatnio na szkoleniu SACHS i generqalnie sprawa wygląda tak...że uszkodzona dwumasa powoduje zmienę kata wtryskuwiększe spalanie- błedne sygnały z czujnika), a najgorsze jest to że przenosi wibracje na wał do tego stopnia, że czesto kończy się na wywaleniu 4 korby i remontu silnika....i co ciekawe ostatnio były dwa auta u Nas w których panewki wytłukło a klienci jeździli wcześniej długo na rozsypanej 2M.

wojtekjanus 18-07-2013 11:39

Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
Cytat:

Napisał AdamJ. (Post 2046945)
że czesto kończy się na wywaleniu 4 korby i remontu silnika..

Hm... U mnie właśnie niedawno wywaliło czwartą korbę i skończyło się wymianą silnika - ale dwumasa wyglądała jeszcze porządnie - nawet się zastanawiałem, czy nie zostawić starej...
Najczęściej poważna awaria powstaje przy nawarstwianiu przez dłuższy czas się dwóch lub więcej przyczyn, które razem wzięte prowadzą do katastrofy, np wypracowana dwumasa i lejący wtrysk z długotrwałym spalaniem stukowym...

Problem w tym, że współczesne silniki - zwłaszcza diesle - to są osoby specjalnej troski (osoby - bo żyją własnym życiem... http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif )

JohnLenin 19-07-2013 09:03

Re: Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
Cytat:

Napisał AdamJ. (Post 2046945)
Byłem ostatnio na szkoleniu SACHS i generqalnie sprawa wygląda tak...że uszkodzona dwumasa powoduje zmienę kata wtryskuwiększe spalanie- błedne sygnały z czujnika), a najgorsze jest to że przenosi wibracje na wał do tego stopnia, że czesto kończy się na wywaleniu 4 korby i remontu silnika....i co ciekawe ostatnio były dwa auta u Nas w których panewki wytłukło a klienci jeździli wcześniej długo na rozsypanej 2M.

A jak się to ma, do zamiany 2masy na 1masowe koło zamachowe? Czy 1mas nie będzie powodował przekłamań itd...?

wojtekjanus 19-07-2013 09:19

Odp: Re: Odp: koło dwumasowe czy sztywne
 
Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 2047486)
zy 1mas nie będzie powodował przekłamań itd...?

To jest temat na pracę doktorską.
Szkoda tylko, że producenci robią eksperymenty naukowe kosztem... klientów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.