Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123318)

emonkey 18-02-2011 23:14

Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
Witam, mam taki kłopot, czasem coś mi piszczy pod deską rozdzielczą, nie wiem co to może być, to taki dźwięk jakby ktoś zwierał przewody, jakby otulina się przetarła i robiła zwarcie :) Spokojnie, nic się nie pali i nie dymi :) Tylko to jest taki cichy dźwięk do tego podobny, nie wiem czy to nie czasem nagrzewnica? Bo to chyba tak w mrozy tylko hałasuje, co dziwne przestaje hałasować poniżej 50-60km/h. Jak odpalę, przejadę kilka km i to słychać, później albo przestaje albo i nie, jadę tak dobre kilkanaście kilometrów i to mnie strasznie irytuje :P Jak rozkręcę nagrzewnicę na wyższy bieg to nie słychać, tylko nie wiem czy nie zagłuszam tego dźwięku czy to właśnie ta nieszczęsna nagrzewnica :)
Może ktoś ma podobnie?
PS. Ktoś rozbierał deskę rozdzielczą? Bo chyba tam zajrzę.
Pozdrawiam

piwko2006 22-02-2011 15:32

Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
Powiem Ci tak. Ja mam model po modernizacji z 2007 roku i też czasem słyszę jakieś dziwne skrzypienie itp. Czasem coś w desce trzeszczy, czasem w drzwiach skrzypi a nie raz z tyłu auta jak by półka piszczała.
Wydaje mi się niestety że jest to urok tego samochodu i czytałem kiedyś na angielskim forum Forda że to auto skrzypi także Anglikom.
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że będą się takie rzeczy działy w samochodzie który ma cztery lata i niewielki przebieg, tym bardziej że deska wydaje się być dobrze spasowana i wykonana z przyzwoitych materiałów.

emonkey 03-03-2011 21:31

Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
Dzisiaj mi kolejne piski doszły :D Ja już wymiękam, ten samochód cały gra : / Podbitka też skrzypi. Plastiki na słupku B też zaczynają, ja nie wiem jak to wszystko jest spasowane i przykręcone :)

p.s. 04-03-2011 17:14

Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
duża liczba takich dźwięków może świadczyć o tym, że sporo elementów było demontowanych i ponownie niedbale zamontowanych.
A z jakiego powodu, cóż to chyba jasne...

stasiek49 04-03-2011 21:08

Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
bo to auto moze być składane z 4 innych

Darium 06-03-2011 07:00

Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
Przy dużym mrozie zdarza się że na dużych wybojach coś za skrzypi, ale jak te autka mają nie skrzypieć skoro muszą po taaaaakich dziurach jeździć?
Cytat:

PS. Ktoś rozbierał deskę rozdzielczą? Bo chyba tam zajrzę.
Pozdrawiam
Całej nie ściągałem ale życzę powodzenia;) tylko zarezerwuj dwa dni, 6 godzin na demontaż a resztę na poskładanie tego z powrotem;)

piwko2006 06-03-2011 18:09

Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
Szczerze wiem że moje auto jest powypadkowe, ale jest ono po lekkim dzwonie i wiem co brałem, gdyż przed zakupem widziałem je w stanie przed naprawą.
Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale na początku nic nie skrzypiało w tym samochodzie. Niedługo będzie rok, jak jeździ po polskich drogach i czasem coś zaskrzypi.

emonkey 11-03-2011 18:44

Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie
 
Auto nie jest z dwóch, dachowania nie miało, teraz jest cieplej i już nie piszczy :D Nie moja wina że są takie twarde plastiki, a co do konsoli, to ja już sam z 2 razy ją rozbierałem bo musiałem rozkodować radio a raz mi coś wpadło za tunel środkowy :( I też się przydało :)

Z dziurami to prawda.
A tak jak przeglądam forum to mi nie jednemu auto skrzypi :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.