Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   Pompa wspomagania - czy mozna regenerowac? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23838)

ffiesta 18-04-2007 10:56

Pompa wspomagania - czy mozna regenerowac?
 
Witam,

Jak w temacie - pompa wspomagania mi sie konczy :)
Co w tej sytuacji zrobic? Nowa kosztuje okolo 3000zl :( Ciekawe czy dostane gdzies uzywana?
Czy jest mozliwosc regeneracji? Jezeli tak to prosze o namiary na firme/firmy zajmujaca sie takimi sprawami.
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Skolmi 18-04-2007 20:37

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - niech nazwa Cię nie zmyli, pompami też się zajmują.

Ps. A przy jakim przebiegu padła?

ffiesta 19-04-2007 11:59

Skolmi,

"Padla" to moze zle slowo - bardziej pasuje "pada" :) Przebieg 120tys. Objawilo sie to glosnym klekotaniem, szczegolnie na luzie i niskich biegach (1 i 2). Przy wyzszych biegach/predkosciach nie jest to slyszalne. Chociaz dzis rano z ciekawosci odpalilem i nie klekotalo :) Zglupialem...
Pozdrawiam

mondzio III 19-04-2007 12:19

Cytat:

Napisał ffiesta
Objawilo sie to glosnym klekotaniem,

a olej do wspomagania to jest w zbiorniczku
a może spróbuj najpierw wymienić olej do wspomagania
to koszt ok 20-40 zł
pasek naciągnięty

KaTChIS 30-11-2007 20:46

Re: Pompa wspomagania - czy mozna regenerowac?
 
[quote=ffiesta]Witam,

poniko 01-12-2007 13:15

Witam :fcp29
Podobne objawy z pompą miałem denerwujące buczenie silnika na wolnych obrotach po zrobieniu termostatu i czujników temperatury. :fcp2
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pomogła wymiana oleju do wspomagania, wymieniałem na 3 etapy, ok 1,5l oleju przerobiłem.
Zajrzyj do zbiorniczka jak olej jest czerniawy to odessaj go ile możesz (u mnie był to patent strzykawka + wężyk) zalej nowym (kolor czerwony) i pojeździj trochę. Potem znowu odessaj i nowym zalej aż do momentu że po kilku jazdach olej w zbiorniczku nie zmieni koloru tzn. będzie czerwony.
Jest to na pewno zabieg tymczasowy ale u mnie zadziało.
Powodzonka. :fcp29

subratri 01-12-2007 20:24

Cytat:

Napisał poniko
Jest to na pewno zabieg tymczasowy ale u mnie zadziało.

to nie jest zabieg tymczasowy
wymiana oleju pomaga, i nie chwilowo a do nastepnego przepracowania, czytalem opinie jednego z uzytkownikow ktory robi tak co roku, odsysa ile sie da i uzupelnia nowym raz w roku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.