Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Relingi dachowe jakie założyć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89565)

welyk 23-01-2010 15:33

Relingi dachowe jakie założyć?
 
chcialbym zalożyć relingi do swojego focusa, jednak mam problem ze znalezieniem jakichkolwiek... Jakieś nowe zamienniki znalazłem na allego za 700zł, uzywanych oryginałów brak. Nowe oryginały - nawet się bałem dowiadywać w salonie Forda.
Czy ktoś z Was dokładał relingi do swojego auta, czy kupiliście oryginały czy zamienniki?
Jeśli widzieliście gdzieś jakieś oferty sprzedaży relignów do MK2, proszę o info :)

Loan 23-01-2010 20:28

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
^^

2 lata temu czarne relingi w salonie w Krakowie kosztowały 400zł + montaż, a srebrzyste 800 zł + montaż.

conris 23-01-2010 22:41

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
Obawiałbym się skutków skaleczenia powłoki lakierniczej na dachu. Pod relingi dach jest dziurawiony w fabryce,przed lakierowaniem
Nie lepiej belki jak coś trzeba przewieźć.

ves1981 24-01-2010 13:49

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
Półtora roku temu dokładałem relingi. Ich koszt (używane, pobrane z rozbitka, ogłoszenie allegro) to ok 400 zł. Blacharz, u którego to robiłem wziął 150 zł.
Jeżdżę z boksem dachowym i nie ma żadnych problemów jak również nic nie przecieka.

OXEED 24-01-2010 14:16

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
Cytat:

Napisał ves1981 (Post 1341791)
Półtora roku temu dokładałem relingi. Ich koszt (używane, pobrane z rozbitka, ogłoszenie allegro) to ok 400 zł. Blacharz, u którego to robiłem wziął 150 zł.
Jeżdżę z boksem dachowym i nie ma żadnych problemów jak również nic nie przecieka.

ty masz wg opisu fokę MK I , a nie MK II.

odnośnie pytania:
też się kiedyś zastanawiałem nad montażem relingów do mojego MK II, ale później zrezygnowałem, niestety ten towar do tego modelu jest mocno deficytowy, ja mam wyjście bo ciągle mam jeszcze niezmiennie MK I. Nie lepiej tak jak pisze conris zastosować belki ? one są dużo praktyczniejsze od relingów, do których i tak musisz dokupić belki, żeby coś przewieźć, czyli masz podwójny wydatek.

welyk 24-01-2010 15:58

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
te relingi to własciwie bardziej dla celów estetycznych niż praktycznych :)

co do montażu - to trzeba jeszcze dach dziurawić? patrzyłem jest tam jakaś plastikowa listwa z zaślepionymi otworami...

tori_amos 25-01-2010 14:29

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
A z MK2,5 :-) nie pasują? Buda ta sama, tam tylko światła z tyłu inne i przodek :-)
Widziałem na alledrogo kpl za 500 zł , chromy. No i nie zapomnij, że przy zakładaniu będzie trzeba pobawic sie w lekki demontaż podsufitki, która później już może nie tak pięknie przylegać jak przedtem.

welyk 25-01-2010 16:21

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
Cytat:

Napisał tori_amos (Post 1342901)
A z MK2,5 :-) nie pasują? Buda ta sama, tam tylko światła z tyłu inne i przodek :-)
Widziałem na alledrogo kpl za 500 zł , chromy. No i nie zapomnij, że przy zakładaniu będzie trzeba pobawic sie w lekki demontaż podsufitki, która później już może nie tak pięknie przylegać jak przedtem.

z MK2,5 niestety nie pasują, w innych miejscach sa mocowania do dachu :/
a te "chromowane" sa fajne :)

w jakims sklepie internetowym krzyknęli mi za jeden reling 900zł LOL
chyba sobie odpuszcze.

welyk 13-02-2010 15:53

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
chciałem odświeżyć temat :)
pytałem w UrsynCar w Warszawie o relingi - cena około 2 tysie plus montaż 650 pln LOL !
ale ciekawa sprawa bo spytałem i powiedzieli że to są te same relingi do wersji przed i po liftingu.

Sam pisałem że nie pasują bo jak sie przygladałem mojemu dachowi i dachowi focusa po liftingu z relingami to te "otwory" co sa u mnie są w innych miejscach niż mocowania relingów - ale chyba faktycznie montaż polegałby na dziurawieniu dachu a te zaślepki co sa u mnie nie maja nic wspólnego z otworami pod relingi :/

czy znajdzie sie ktoś kto zakładał relingi do MK2 (przed czy po liftingu) i może podzielic się doświadczeniami ?

Foczek_woolf_Mk.2 22-02-2010 11:46

Odp: Relingi dachowe MK2 Kombi
 
z cennika forda wynika ze przy zakupie czarne 400 PLN dopłaty, a srebrne 800 PLN. Ale to przy zakupie w grudniu 2008. Zresztą ja je wysępiłem od dilera :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.