Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164367)

lukasz_m 25-08-2012 14:00

1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
Witam,
Od maja br. jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa C-Maxa z silnikiem benzynowym 1.8 (125KM). Auto z 2005 roku, ściągnięte z Niemiec. Ogólnie w dość dobrym stanie, jedyne co musiałem wymienić to termostat na nowy, bo temperatura nie przekraczała 70 stopni.
Zaraz po zakupie wymieniłem olej na Castrol 5W30 (według karteczki taki był lany wcześniej) przy przebiegu ok. 95 000. Szoku doznałem kiedy jadąc tydzień temu na zakręcie zapaliła mi się lampka od ciśnienia oleju. Oczywiście zaraz zatrzymałem samochód sprawdziłęm bagnet - i był suchy. Udało mi się na pełnym zbiorniku oleju przejechać zaledie 5 000km.
Kilka dni temu zdecydowałem się jeszcze raz wymienić olej, tylko tym razem na gęstszy Castrol 10W40. Wybrałem się na wycieczkę w celu sprawdzenia, zrobiłem jakieś 500km i zwariować można sprawdzając olej. Na ciepłym silniku bagnet jest cały zamoczony, a zimnym zupelnie suchy...
Teraz jestem kropce, bo na poniedziałek byłem umówiony na założenie gazu i musiałem to odwołać, bo nie wiem co dalej.
Czytałem różne opinie na temat tego silnika, że skazany na branie oleju, a inni twierzą, że nie powinien.
Proszę o pomoc co robić dalej. Sprzedawać auto czy szukać przyczyn, a może dolewać olej i jeździć, a najważniejsze co z gazem?
Dodam tylko, że silnik pracuje równo i auto nie pozostawia za sobą żadnego dymu.

luki6262 25-08-2012 15:24

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
sprawdzałeś jakiś wyciek pod samochodem?

lukasz_m 25-08-2012 16:48

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
Sprawdzałem, silnik czyściutki, na osłonie też nie widać śladów. Jedynie skrzynia trochę mokra, ale to raczej nie olej. Poza tym auto stoi na kostce i nie ma plam... ;/

salom 25-08-2012 19:21

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
Pierwsza i zasadnicza sprawa, przed jakąkolwiek naprawą, to sprawdzenie ciśnienia sprężania w cylindrach, wraz z próbą olejową. Prawidłowo zrobiona próba powie wszystko.

lukasz_m 25-08-2012 19:38

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
Gdzieś właśnie czytałem o tym i po niedzieli wybiorę się do warsztatu. Dzięki za odp.
Interesowałaby mnie opinia innych użytkowników silnika 1.8, jak to u Was wygląda, może ktoś by napisał?

bartoleq 27-08-2012 12:07

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
Cytat:

Napisał lukasz_m (Post 1868316)
Gdzieś właśnie czytałem o tym i po niedzieli wybiorę się do warsztatu. Dzięki za odp.
Interesowałaby mnie opinia innych użytkowników silnika 1.8, jak to u Was wygląda, może ktoś by napisał?

ja mam co prawda taki sam silnik i mi na pewno tak nie bierze. Poprzednio od wymany do wymiany dolałem może max. 0,7l.
Popytaj na wątku od mondeo, bo tam więcej tych silników jest.

tomtomasz 27-08-2012 22:18

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
hej...

ja też mam taki silnik... oleju ubywa ale u mnie leci uszczelniaczem przy bagnecie więc bardzo się nie martwię...

generalnie to są całkiem dobre silniki... tak naprawdę nie ma się co popsuć... zrób sprawdzenie sprężania i próbę olejową i będziesz wiedział... jeżeli to nic poważnego to warto trzymać to auto... ja jestem bardzo zadowolony bo termostat to jedyny temat jaki przy silniku robiłem...

no jeszcze spodziewaj się alternatora :D, i pamiętaj że w tym silniku jest koło dwumasowe :D (tak tak... w benzynie)


pozdrawiam

lukasz_m 28-08-2012 20:38

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
No to z tą dwumasą to niespodzianka...
Koledzy, a mieliście może jakieś problemy z bagnetem? Dziś rano kiedy sprawdzałem na zimnym silniku, to bagnet suchy, jakby oleju nie było. Dojechałem do pracy i bagnet prawie cały mokry... Wydawało mi się, że to powinno być odwrotnie, na zimnym powinien pokazywać prawdziwą ilość...

konrad_b 28-08-2012 20:58

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
z tym bagnetem to są jaja, już gdzieś o tym pisałem, ja kręce i dopiero wyciagam
a wiem to po zminie oleju, wlałem 4L i co ? sucho na bagnecie, pokręciłem i wyszło że jest OK (do silnika ma wejść coś 4.2L)

a co do brania oleju, jak nie kręci się do odcinki to jest OK
u mnie przy jeździe po mieście ok 1L/20kkm, teraz na trasach widzę że chyba ciut więcej idzie, po 13kkm dolałem ok 1L bo było poniżej min, zobaczymy czy starczy do wymiany

aha, mój ma ponad 130kkm na liczniku, z czego 60kkm na gazie :)

w kwestii dwumasy, owszem jest, ale czy ktoś ja wymieniał ?

tomtomasz 28-08-2012 21:41

Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
 
w tym wątku jest pokazane jak przebiega bagnet...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
faktycznie mogli to opracować lepiej... ja mierzę bez kręcenia... ale sam nie wiem co lepsze :D

co do brania oleju to jak mi nie ciekło uszczelniaczem to też brał około litra na 20kkm... teraz potrafi wypryskać pół litra w trasie 1kkm... ale kiedyś się za to wezmę :)

to o tej dwumasie to raczej ciekawostka niż ostrzeżenie... też nie słyszałem aby ktoś to wymieniał bo silniki benzynowe traktują ją sporo delikatniej niż diesle... nie mniej sam się zdziwiłem, że tak jest :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.