Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Halogeny] Jak podłączyć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59478)

wojtekjanus 18-01-2009 20:31

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
Opisałem kolory przewodów i dokąd idą.
Po prawej - kolor biały, idzie do multiwłącznika przy kierownicy, po lewej - kolor biało-czerwony, idzie do włókna świateł długich lewego reflektora.
Jakbyś chciał zastosować włącznik fordowski - w jednym z sześciu miejsc naokoło zegarów - to daj znać, powiem, jak to zrobić. Miałbyś podświetlenie włącznika przy wł. światłach pozycyjnych i sygnalizację włączenia w otworku przycisku.

Adasko_Transit 18-01-2009 20:39

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
wojtekjanus, Chętnie zastosował bym fordowski włącznik, ale ciężko go dostać. Ograniczę się do zwykłego.

1. Co to jest multiwłącznik? Gdzie on się znajduje i jak poprawnie się do niego wpiąć?
2. Jak rozpoznam do którego przewodu lewej żarówki podpiąć ten kabel?
3. Ad.2 nie da się ograniczyć do wpięcia pod bezpiecznik F14?

ziemek56 18-01-2009 21:29

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
Cytat:

Napisał janusz19
i można podłączyc pod włącznik świateł że jak włączy sie swiatła to halogeny mogą swiecić zaruwno na krutkich jak i na długich

Nie wolno!
Wszelkie światła drogowe (więc i dodatkowe halogeny dalekosiężne) muszą zgasnąć po przełączeniu świateł zasadniczych na mijania. :569:
Przewód sterujący przekaźnikiem należy podłączyć pod włącznik świateł drogowych (przełącznik drogowe/mijania) dokładnie w pin drogowe - oczywiście można wykorzystać dowolny punkt na przewodzie prądowym na trasie przełącznik > żarówka.

wojtekjanus 18-01-2009 21:30

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
Po polsku to włącznik wielofunkcyjny (lewa dźwignia przy kierownicy)
Nie wpinasz się w multiwłącznik, tylko w przewód biało-czerwony idący z bezpiecznika F14, właśnie do lewej lampy.. Jeżeli nie chcesz grzebać z tyłu w tablicy bezpieczników, żeby znaleźć ten przewód, to podłącz się jak ci wygodnie do tego bezpiecznika.

Adasko_Transit 19-01-2009 19:16

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
Wojtek ZROBIŁEM :fcp2 :fcp2 , wszystko działa JAK NALEŻY. Gdyby nie Twój schemat i opis nie dałbym rady (Chylę czoła). Jedyną zmianę jaką zrobiłem (tymczasową) nie zamontowałem przełącznika. Kupię fordowski i wtedy będzie fachowo :). Dzięki raz jeszcze. :fcp2 :fcp2 :fcp2

wojtekjanus 20-01-2009 08:09

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
Cieszę się bardzo. :064:
Fajnie, że decydujesz się na fordowski włącznik. Do każdego włącznika potrzebna jest specjalny, wielopinowy wtyk, ale prawdopodobnie masz taki. To wynika z tego, że Ford najczęściej montuje wiązki elektryczne pod bogatsze wyposażenie, niż samochód ma w rzeczywistości. Aby sprawdzić, czy są u ciebie niepodłączone wolne wtyki włączników, najlepiej zdjąć tzw okular zegarów.
Do każdego wtyku doprowadzone są przewody świateł pozycyjnych - w nocy symbol włącznika jest podświetlony, są to w KAŻDYM włączniku przewody brązowy i srebrno-zielony. Z tymi przewodami nic nie robisz - zostawiasz, jak są. Pozostałe trzeba przeciąć i podłączyć do nich przewody sterujące przekaźnikiem. Jak już będziesz wiedział, który włącznik i wtyk zastosujesz, to ci napiszę dokładnie jak łączyć. :595:
Najlepiej by było, jakbyś zdobył włącznik świateł przeciwmgielnych, bo świecący symbol na nim najbardziej przypomina światła reflektorów. U Forda zapłacisz ok. 100 zł.

janusz19 20-01-2009 09:53

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
Adasko_Transit Ja kupiłem włącznik orginalny od przeciwmgielnych na giełdzie za 5 zł u gośći co sprzedają starocie ino u nich trza samemu szukac bo niewiedzą co mają może tam spróbujesz poszukać

Adasko_Transit 20-01-2009 10:06

Re: [Halogeny] Jak podłączyć?
 
janusz19, to jest chyba jeden z popualrniejszych włączników jeśli chodzi o kształt, ale popytam przy okazji. Jak narazie wszystko działa, nic się nie pali i nie śmierdzi :fcp2 . Jest tak jak być powinno, dodatkowe włączają się z fabrycznymi i razem z nimi się gaszą. Heh pewnie jeśli znów będę kiedyś montował halogeny zrobię to kilka razy szybciej i lepiej, ale tak to już jest jak człowiek uczy się na bieżąco :fcp2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.