Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Po nabiciu klimy dalej leci ciepłe powietrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103765)

mczubek 25-06-2010 21:56

Po nabiciu klimy dalej leci ciepłe powietrze
 
witam,nabijalem klime osatnio no i nie dziala tak jak trzeba,wiec pan mechanik powtorzyl zabieg i dalej nic(cieplo).wentylatory chodza,VAG nie pokazuje zadnych bledow.ma ktos moze jakies wskazowki?dzieki z góry.a i jeszcze-klima manual.

stomat 25-06-2010 22:14

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
A co ma pokazać VAG jak to manual ? Jedź do elektryka.

Tom3ek 26-06-2010 07:21

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
jakie ciśnienia podaje pompa ?

sp4jkk 27-06-2010 07:10

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
Ja miałem tak że leciało ciepłe powietrze, ale mam climatronic, i okazało się, że za mało nabili. Nabili jeszcze raz i jak ręką odjął. Nie chciałem nic mówić klimiarzom, że się nie znają ile ma być czynnika. Zmieniłem klimiarza :-)

sparrow 27-06-2010 11:55

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
--------------------------------------------------------------------------------

Witam,mam problem z klimą ,gdy tylko włącze klimę podczs jazdy woda mi się gotuje a scorupa traci moc jakbym na haku miał drugie auto ,rozmawiałem nie dawno z wujem mówi mi że takie objawy miał przy kombajnie zbozowym i jak tylko zmienil sprezarkę to już bylo ok.,niby wszystko jest na jednym pasku i sprężarka się zaciera i stawia opór co i może spowodować zerwanie paska ,dlatego jazda jest jak podgórę,czy tak może być? ...jak tak to wymieniam sprężarkę i jest ok..proszę o poradę....

Stefano 27-06-2010 22:57

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
Musisz złapać ręką za sprzęgiełko spężarki na wyłączonym silniku i poręcić wałkiem kompresora, zobacz czy lekko to idzie, moze uszkodziła sie mechanicznie, jest mozliwość ze zapchany zawór zmieniajacy pojemność kompresora.
Jak czynnika za duzo to tez podobny problem, podjechac do klimiarza i zmierzyć cisnienai, po obydwu stronach, a łozysko na kole posawym jest OK ?
Pozdr.

juskowiak 28-06-2010 19:47

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
Miałem podobny problem,po nabiciu klima nie działała, okazało sie ze czujnik ciśnienia był walnięty oraz sprzęgło sprężarki. Niestety sam tego raczej nie zrobisz więc lepiej udaj sie do specjalisty,pozdro

radekkacz 28-06-2010 19:55

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
podepne sie pod temat witam kolegow forumowiczow u mnie jest taki problem mam wrazenie ze zaraz po uruchomieniu leci zimno po chwili sie ociepla czynnik jest klimatronik nie mruga {2 stefy nawiewy ztylu w podsufitce} sprezarka pracuje i zauwazylem ze nie ma wody za kolem po zgaszeniu silnika.bardzo prosze o pomoc bo tematu klimy dopiero sie ucze,pozdrawiam

nazar00 28-06-2010 20:26

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
pod maską zawsze jest naklejka z ilością czynnika jaka powinna być w obiegu, u mnie tez slabo chlodzi, trzeba poczekac jakie kilka minut zeby troche ruszylo, klima zawsze bedzie słabo chłodziła szczególnie gdy korzysta się z niskich obrotów silnika, powiedzmy tak do 2tys

Stefano 28-06-2010 23:50

Odp: po nabiciu klimy dalej leci cieple powietrze.
 
Cytat:

Napisał nazar00 (Post 1465242)
...........klima zawsze bedzie słabo chłodziła szczególnie gdy korzysta się z niskich obrotów silnika, powiedzmy tak do 2tys

To nie jest tak do konca, bo kompresor SD7V16 ma zmienną pojemność i na wolnych obrotach, czy na wysokich cisnienie daje podobne...
Pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.