Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jak sie nazywa ta część ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84734)

PYRA 27-11-2009 00:00

Jak sie nazywa ta część ?
 
3 załącznik(i)
Witam !
Pewnie moje pytanie spowoduje pobłażliwy uśmiech na nie których twarzach ale jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę samochodową a forum mamy po to by się uświadamiać :)
Zajrzałem wczoraj pod maskę i zauważyłem poluzowany wąż. Na jego końcu znajduje się plastikowy uchwyt z dwoma "uszami". Jedno z nich jest pęknięte i pewnie dlatego się rozłączyło. Zajrzałem pod maskę dlatego, że poczułem ostatnio w aucie zapach przepalonego oleju lub tp. Myślałem, że to może przepocone wtryski lub uszkodzony wydech bo kiedyś o tym czytałem na forum. Ale wtryski suche i wydech tez ok. Wąż ten łączy się m.in. z wężem od filtra powietrza. Czy ktoś z was może wie jak się nazywa fachowo ten plastik ? Chciałbym kuknąć na allegro lub popytać w sklepie bez wyciągania sprzedawcy pod moją maską więc muszę się jakoś "wygęgać" :)
POZDRAWIAM

P.S. Sorki za jakość zdjęć, komórka.

abinet 27-11-2009 06:47

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Witaj.Szkoda kasy na ten wąż (jest to kruciec łączący odme z wlotem pomiędzy turbiną a filtrem powietrza)jeśli zachowały się resztki tych zapinek to wystarczy odpowiedniej długości opaska zaciskowa i tyle.

Rolo28 27-11-2009 09:45

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Witam a co ty chcesz tam tą opaską zaciskać plastik ja tam owinąłem to taśmą izolacyjną i na razie siedzi a wcześniej kleiłem a i tak się połamało lepiej owinąć

PYRA 27-11-2009 10:29

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Hej !
Na razie zacisnąłem opaską ale musze wymienić ten kruciec ( on jest chyba wyjmowany z tego węża ) bo w przypadku sprzedaży auta musi to przecież być sprawne.

merchel 27-11-2009 10:49

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Cytat:

Napisał PYRA (Post 1299129)
Hej !
Na razie zacisnąłem opaską ale musze wymienić ten kruciec ( on jest chyba wyjmowany z tego węża ) bo w przypadku sprzedaży auta musi to przecież być sprawne.

Polecam nieco usprawnić to połączenie. :
- wyjąć gumową uszczelkę z tego króćca
- w miejsce uszczelki nawinąć kilka warstw wąskiego ( szerokośći uszczelki , czyli jakieś 2 mm) paska taśmy izolacyjnej
- następnie założyć wcześniej wyjętą uszczelkę.
Po tym zabiegu połączenie będzie szczelne i nie powinno się już tam pocić , w moim aucie już kilka miesięcy nic tam się już nie poci.

prorok 27-11-2009 15:30

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Kupowałem rurkę nazywałem ją „rurką odmy” i kupiłem , ale nie wiem czy tak fachowo się nazywa
merchel dobry patent musze go u siebie zastosować bo wkurza mnie pocenie tego połączenia

do pozostałych WIECIE ze szkłem dupę można tez podetrzeć, wystarczy dobrze pokruszyć
przepraszam ale nienawidzę takiego podejścia do aut

norbi1150 27-11-2009 19:55

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Cytat:

Napisał abinet (Post 1299014)
Witaj.Szkoda kasy na ten wąż (jest to kruciec łączący odme z wlotem pomiędzy turbiną a filtrem powietrza)jeśli zachowały się resztki tych zapinek to wystarczy odpowiedniej długości opaska zaciskowa i tyle.

witam dziwie sie mając samochód za około 30 000 tyś i was nie stać na orginalny wąż to coś nie tak i jak te samochody mają wam chodzić jak wy kleicie na jakieś taśmy to nie fiat czy polonez z roku 73 -80 troche serca dla tych aut

radzio_s 27-11-2009 21:03

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
A mnie właśnie dziwi że ktoś ma auto za 30000 i myśli że ma dzieło sztuki.
Takie auto ma jechać i już.
Cudów w c-max z 2004 roku nie osiągniecie.
A wydanie pewnie ze 200 zł w serwisie na nowy wąż nic nie zmieni.

Czesiek_ze 27-11-2009 21:04

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Ja załatwiłem to izolacją i silikonem, 6 miesięcy i spoko

Czesiek_ze 27-11-2009 21:08

Odp: Jak sie nazywa ta część ?
 
Radzio s 100% racji


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.