Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97151)

wariat84_84 09-04-2010 15:17

Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
Witam, jestem zainteresowany kupnem Fokusa 2005-2007 rok z silnikiem 1,6-1,8 TDCI , tylko chciałbym sie mniej wiecej dowiedzieć od kogoś kto już ma jakieśkolwiek doświadczenie na tym samochodzie czy watro kupić taki model forda jesli tak to z jakim silnikiem najlepiej i jeśli są awaryjne to co najczęsciej pada? Pytam dlatego bo ktoś mi zaoferował kupno takiego z 2006 TDCi 90KM (podobno spalanie 4,5 - 5-5 L./100Km) 160.000 tysiecy przebiegu pierwszy właściciel , z Polskiego salonu , cena to 26,- tyś myślę że do 25,- zejdzie. no i znalazłem też fokusa z roku 2007 tez taki sam silnik to stronka do niego ( http://moto.allegro.pl/item976365744...it_cenowy.html
) za 25,400 + rejestracja . No i pytanie , jak te Autka sympatyczne sprawują się jak sie nimi bardzo dużo jeździ miedzy innymi na taxi :) czy są bardzo awaryjne ?? Bardzo proszę o jakiekolwiek podpowiedzi :) Z góry Bardzo Dziękuje wszystkim :) Pozdrawiam.

benny86 09-04-2010 15:26

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
O silnikach diesla jest już multum informacji napisane, wystarczy użyć szukajki, tak na szybko warto wspomnieć że w wersji która Cię interesuje (1.6 TDCI 90KM) nie ma dwumasowego koła a to dość ksoztowny element.
P.S. Takie tematy to raczej w Ford Garage-->Kupujemy auto, moderator może Ci zrzucić temat (regulamin)

jagrall 09-04-2010 15:40

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
w dieslach generalnie psuje się to samo w każdym jednym: dwumasa (jeżeli jest), wtryski i turbo jak się nie dba albo nie wie się jak używać.

Lelon 09-04-2010 15:57

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
Z silników diesla najlepszy jest 2.0TDCI 136KM. Zarówno pod względem awaryjności, trwałości jak i osiągów.

marekki_2004 09-04-2010 15:58

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
Cytat:

Napisał benny86 (Post 1409517)
tak na szybko warto wspomnieć że w wersji która Cię interesuje (1.6 TDCI 90KM) nie ma dwumasowego koła a to dość ksoztowny element.

w 1,6 tdci 90KM jest kolo dwumasowe

niko123 09-04-2010 19:02

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
Cytat:

Napisał wariat84_84 (Post 1409506)
Witam, jestem zainteresowany kupnem Fokusa 2005-2007 rok z silnikiem 1,6-1,8 TDCI , tylko chciałbym sie mniej wiecej dowiedzieć od kogoś kto już ma jakieśkolwiek doświadczenie na tym samochodzie czy watro kupić taki model forda jesli tak to z jakim silnikiem najlepiej i jeśli są awaryjne to co najczęsciej pada? Pytam dlatego bo ktoś mi zaoferował kupno takiego z 2006 TDCi 90KM (podobno spalanie 4,5 - 5-5 L./100Km) 160.000 tysiecy przebiegu pierwszy właściciel , z Polskiego salonu , cena to 26,- tyś myślę że do 25,- zejdzie. no i znalazłem też fokusa z roku 2007 tez taki sam silnik to stronka do niego ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
) za 25,400 + rejestracja . No i pytanie , jak te Autka sympatyczne sprawują się jak sie nimi bardzo dużo jeździ miedzy innymi na taxi :) czy są bardzo awaryjne ?? Bardzo proszę o jakiekolwiek podpowiedzi :) Z góry Bardzo Dziękuje wszystkim :) Pozdrawiam.



W awaryjności w 2008 roku 2 miesce w 2009 6 miejsce na 250 aut.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wklejam najnowszą tabele z Auto śwaita
Są analizywane usterki do 100 tyś i potem auto rozbierane całkowicie w celu sprawdzenia zużycia części.
Co jakiś czas nowe autko pojawia się w testach, teraz był to vw fox - jak widac fordy ładnie a vw dno

http://img192.imageshack.us/img192/1714/img6797b.jpg

Focus 8 Passat 41 :)


http://img683.imageshack.us/img683/5...ekrazmiana.jpg


Najmniej awaryjne auta od 100 do 150 tys. km

5. Ford Focus
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rufik 09-04-2010 20:32

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
Kolega chciał pewnie małe podsumowanie, więc:
- Focus to niezłe auto, jego największą zaletą jest super zawieszenie, prowadzi się bajecznie
- TDCI 90KM jest ponoć nieco za słaby, aby odpychać 1400kg masy
- TDCI 1.8 115KM radzi sobie dobrze (choć ma turbodziure) i jest uważany za niezbyt awaryjny (starsza 8-zaworowa konstrukcja)
- TDCI 1.6 109KM jest nowszy (francuska robota chyba, 16 zaworów więc kultura pracy lepsza), mniejsza turbodziura, lecz trapi go więcej problemów niż 1.8 115KM (wg. obiegowej opinii tego forum)
- TDCI 2.0 136KM mówią, że "to jest to" :) Odpycha się super, kultura pracy nieco lepsza od 1.8 oraz uznawany jako jednostka mało awaryjna
- spalanie te silniki mają niewielkie, w trasie zamykają się w 5,5L zaś po mieście trzeba liczyć się ze spalaniem 7-8L

Jakby na to nie patrzeć, w tych dieslach przypadłością jest dwumasa (średnio 140-180 tyś km), której koszt wraz z kompletem sprzęgła przekracza 2000zł brutto. Drugim punktem jest chyba turbosprężarka, która potrafi nawet unieruchomić auto na drodze. Ale tutaj jest różnie - jedni robią 250kkm, inni 80kkm.

majsterus_nt 10-04-2010 14:21

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
haha, taką jednorazówką jak focus 2 po lifcie jeszcze nie jechałem...
1,6tdci, czy wcisniejsz gaz do dechy czy stopniowo tak samo przyspiesza...
naprawdę jestem rozgoryczony tym autem, jak można taką kupę produkować...i ludzie to kupują...:p

ja mam wersję z floty, wiec jest okrojona niby klima szyby... ale...ta kierownica plastikowa...:shock: obiciówka drzwi....:shock: a nie wspomnę o plastiku licznika, na którym widać na srodku ślady po formie odlewczej...
no takie ewenementy????
plastik, plastik wszędzie plastik.... no i do tego tandetny

dla mnie to tandeta maksymalna...teraz w modzie jest jest pół kilometra do szyby...nie wiem po co?? tylko problem w wycieraniu...

nie, nie nie,
mam prywatnego focusa I co prawda ghia, ale jest zwinniejszy przyjemniejszy w prowadzeniu, i tam jeszcze widać przyłożenie się do jakości..po prostu czuć to auto..

ale focus II... dla mnie to porażka jak można coś takiego kupować???
jeżdże jak w bunkrze...cięzki, masywny i nie czuje kontaktu z nawierzchnią..

ale twój wybór.. ja mówię nie temu czemuś...

nie wspomnę o mercedesie W124 bo ten to wygląda jak ręczna robota przy nich obu....:p

piotras31 10-04-2010 16:34

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
Hmmm.Kolego musisz poprosić szefa,żeby wam Lexusy pokupił.

Hetfield 10-04-2010 22:55

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
He, he nie słuchaj kolego majsterusa. On jest jakiś skrzywiony. Focus jest ok.Ja jeżdżę ponad 3 lata i mechanicznie bez zarzutu.Oczywiście zależy jak trafisz.No i rdza niestety żre te auta.pozdr.

majsterus_nt 18-04-2010 10:16

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
haha, bo co ? bo piszę prawdę???
niestety tak jest...focus 2 to plastik fantastik, siedzenia jeszcze ma tak miekkie, że po 30 minutach marzę aby wysiąźć z niego...

a sprzęgło...udem musisz wcisnąć się w siedzenie aby włączyć calkowicie sprzęgło..

aa spalanie...1,8TDDI pali mało, ale 1,6TDCI to żre paliwo..- dlaczego?? otóż za ciężka buda na ten silnik.

dodam tylko schowki w drzwiach...kto to projektował??? ich tam nie ma praktycznie, a sięgnąć do schowka pasażera trzeba wyjść i usiąźć na miejscu pasażera....

prędkości max:

192kmh- focus tddi
172kmh - focus 2 tdci....

nie wiem dlaczego nikt o tym nie pisze...ja tego nigdy nie kupię...


jak wsiadłem w mojego starego focusa :D:D poczułem to auto, zwinne lekkie poręczne ale 2....jeżdżący bunkier tylko że z plastiku...

takie moje zdanie.

tomiscorpio 18-04-2010 10:26

Odp: Czy Warto Kupić Fokus-a? Jak sie sprawują?
 
srodek moze sie nie podobac itp itd , ale jak ktos marudzi na prowadzenie i kontakt z asfaltem , to jezdzi wybitym zabitym krzywym klamotem , albo poprostu jest ..... nie moge znalesc slowa zeby nikogo nie urazic.

"a sprzęgło...udem musisz wcisnąć się w siedzenie aby włączyć calkowicie sprzęgło.."
Jak sie nie umie ustawic fotela to nawet na taborecie bedziesz mial taki problem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.