Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] zawieszenie tyl - dziwny stukot (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33168)

redas 13-11-2007 18:59

zawieszenie tyl - dziwny stukot
 
Witam mam forda fieste mk4 rocznik 1996 1.25 zetec przebieg 180tys. problem dziwne stukot na tylnym zawieszeniu jak najade na dziure , prosze o pomoc dziekuje.

Kapuhy 13-11-2007 20:30

Mogą być tuleje gumowe tylnej belki (u mnie wymiana pomogła).

stasiek49 13-11-2007 20:32

lub lużne amortyzatory

neos64 15-11-2007 03:48

Cytat:

Napisał redas
Witam mam forda fieste mk4 rocznik 1996 1.25 zetec przebieg 180tys. problem dziwne stukot na tylnym zawieszeniu jak najade na dziure , prosze o pomoc dziekuje.


Witam :fcp1 Sprężyny i amorytyzatory do wymiany miałem to samo poprostu siadło Ci zawieszenie, pisze sprężyny bo są nie drogie a za jednym zamachem możesz je wymienic. Moje pytanie: Znosi Ci tył auto na malutkich zakrętach? Jeśli tak to nie masz już amortuzatorów tylko to co po nich zostało... koniecznie wymien bo grozi to wypadkowi szczegolnie zimą i w takich warunkach pogodowych!
P.S Można to w łatwy sposób sprawdzić moim sposobem :P kilka osób siada n bagażniku i wduszaj tył na maksa jeśli jest super mięki i wytrzepany to już masz sprawe jasną że trzeba amory wymienić, jeśli nie bedzie stukac jak pisałeś podnieś tylne koło (z obu stron warto sprawdzić) i wsadz pod nie drewniany mały wózek na kółkach i w ten sposob sprawdzisz stukanie bujając autem na boki innej możliwości osoby bez kanału nie maja, fiesta nie jest ciężka w dwie osoby podniesiesz spokojnie tylne koło aby swobodnie podstawic coś ruchomego. Wiem że to dziwne co pisze ale działa! Jakos trzeba sobie radzić. Pozdro i powodzenia. :fcp14

redas 15-11-2007 12:24

Dziekuje za odpowiedzi ,amortyzatory som dobre bo bylem teraz na przeglondzie ,mysle ze tak jak kolega napisal ze bendom do wymiany tulej tylnej belki , :fcp1 dziekuje i pozdrawiam ... :fcp1

KillaFord 10-02-2008 10:00

Re: zawieszenie tyl mk4 dziwny stukot
 
neos64 - nie pisz głupot że od razu amortyzatory do wymiany bo wystarczy tuleje gumowe po belką wymienić (dlatego objawem jest głuche tępe tłuczenie podczas nagłego wjazdu na dziurę).

A po drugie to co to za bujanie autem i jakieś znoszenie na zakrętach - hehe - tak sprawdzał stan zawieszenia pan Mieciiu po trzech piwkach 20 lat temu - jeśli amortyzatory są wyrombane to poprostu nie da się jechać i nie trzeba większych zabiegów żeby dojść do tego że to właśnie amortyzatory. Sparawdzanie stanu zużycia poprzez bujanie klepanie czy przykładanie ucha to głupota - hehe - po to są urządzenia pomiarowe które wskażą nam stopień zużycia - PANOWIE I PANIE TO NIE MALUCHY CZY DUŻE FIATY więc pisanie że stopień zużycia amortyzatorów można sprawdzić wywierając nacisk na tylną część samochodu i obserwować jak reaguje - diagnoza na oko hehehe ... pozdrawiam wszystkich uzytkowników

neos64 10-02-2008 21:57

Re: zawieszenie tyl mk4 dziwny stukot
 
Cytat:

neos64 - nie pisz głupot że od razu amortyzatory do wymiany bo wystarczy tuleje gumowe po belką wymienić (dlatego objawem jest głuche tępe tłuczenie podczas nagłego wjazdu na dziurę).

A po drugie to co to za bujanie autem i jakieś znoszenie na zakrętach - hehe - tak sprawdzał stan zawieszenia pan Mieciiu po trzech piwkach 20 lat temu - jeśli amortyzatory są wyrombane to poprostu nie da się jechać i nie trzeba większych zabiegów żeby dojść do tego że to właśnie amortyzatory. Sparawdzanie stanu zużycia poprzez bujanie klepanie czy przykładanie ucha to głupota - hehe - po to są urządzenia pomiarowe które wskażą nam stopień zużycia - PANOWIE I PANIE TO NIE MALUCHY CZY DUŻE FIATY więc pisanie że stopień zużycia amortyzatorów można sprawdzić wywierając nacisk na tylną część samochodu i obserwować jak reaguje - diagnoza na oko hehehe ... pozdrawiam wszystkich uzytkowników
:569: KillaFord - odrazu widać po twojej dennej wypowiedzi że nie spotkałeś się z żadnym z wymienonych przypadków i nie masz bladego pojęcia o znoszeniu auta przy rozwalonych amortyzatorach z tyłu, więc temu panu podziękujemy... powodzenia na innych postach gdzie wykażesz się równie wybitną elokwencją... :fcp2

DELIKFENT 11-02-2008 22:04

Re: zawieszenie tyl mk4 dziwny stukot
 
KillaFord nie masz 100% racji. U mnie we fieście przy przebiegu 235 000 tylne zawieszeni hałasowało strasznie ale w zakręty można było wchodzić przy 120km/h. Na przeglądzie okazało się ze to amortyzatory. Po wymianie hałas ustał więc czasem amory hałasują a wcale nie pogarszają kolosalnie jazdy. Może przy zawieszeniu niezależnym ich zużycie jest bardziej odczuwalne.

Aha a autor niech wybierze się na stację diagnostyczną to mu zbadają amorki i luz też znajda jeśli jest.

Fie 07-10-2015 16:09

Odp: zawieszenie tyl mk4 dziwny stukot
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przepraszam za odkop ale to do mnie też się tyczy czy ta poduszka jest odpowiednia ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.