Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] Regulacja wysokości świateł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53702)

Przemek_ 23-10-2008 22:21

[MK3] Regulacja wysokości świateł
 
Ello,
Jak mniema regulacja wysokości xenonowych świateł następuje automatycznie pod wpływem obciążenia. Pytanie - gdzie jest regulator wysokości lamp i czy jest bo jakoś nie mogę go pod maską namierzyć, bo moje światła jakoś wyjątkowo blisko święcą i strasznie słabo widać wieczorkiem. Żarniki chyba raczej jeszcze nie są wypalone.

powis 23-10-2008 23:06

Re: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
u siebie widziałem jakieś czujki na tylnym stabilizatorze. Wydaje mi się że to one.

polaff 23-10-2008 23:47

Re: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
czujnik na tylnym stabilizatorze to raczej od korektora sił hamowania.

robal 24-10-2008 08:35

Re: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
2 załącznik(i)
Ostatnio z grubsza interesowałem się możliwością doposażenia auta w fabryczne ksenony, więc coś może pomogę :)

Czujniki znajdują się na przedniej i tylnej osi. Na rysunkach oznaczone:
1. przód - B245 (rys. czujnik1.jpg)
2. tył - B244 (rys. czujnik2.jpg)

Wymiana czujników - procedura z serwisówki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do regulacji świecenia - również procedura z serwisówki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

:)

Przemek_ 27-10-2008 11:40

Re: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
Dzieki za PDF - dzisiaj się pobawię i zobaczę czy udało mi się coś poprawić, coraz szybciej robi się ciemno i jazda staje sie koszmarem bo nic nie widac :(

Przemek_ 27-10-2008 20:15

Re: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
chyba powinienem sobie okulary sprawić :))) na lampach śruby są podpisane, która jest do regulacji w pionie, a która w poziomie.
Nie wiem czy ktoś się nie pomylił robiąc tą instrukcję do której podałeś link. U mnie na lampach oznaczenie jest w odwrotny sposób tzn. 1 to 2 a 2 to 1 - oczywiście względem informacji z pliku PDF.

p-maz 28-10-2008 13:33

Re: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
Cytat:

Napisał Przemek_
na lampach śruby są podpisane, która jest do regulacji w pionie, a która w poziomie.

potwierdzam, na fabrycznych lampach pisze 10% up/down i druga śruba left/right

kordyl 30-03-2009 09:29

Odp: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
Tak szukam, szukam i nie mogę za bardzo znaleźć tego, co mnie interesuje. Mianowicie mam problem z ksenonami (fabryczne). Od tygodnia świecą mi 3-4 metry przed autem. Wygląda to tak jak bym je opóścił na maxa, z tym że nie mam recznej regulacji w kabinie. Wszystko wskazuje na to, że nie działa samopoziomowanie. Proszę o wskazówki od czego mogę zacząć sprawdzanie. Dzięki, Pozdrawiam,

jackoba1 30-03-2009 09:58

Odp: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
Cytat:

Napisał kordyl (Post 1125931)
Tak szukam, szukam i nie mogę za bardzo znaleźć tego, co mnie interesuje. Mianowicie mam problem z ksenonami (fabryczne). Od tygodnia świecą mi 3-4 metry przed autem. Wygląda to tak jak bym je opóścił na maxa, z tym że nie mam recznej regulacji w kabinie. Wszystko wskazuje na to, że nie działa samopoziomowanie. Proszę o wskazówki od czego mogę zacząć sprawdzanie. Dzięki, Pozdrawiam,

A wczesniej napewno swieciły dobrze?- pytam bo może wypaliły sie żarniki lub odbłysniki w soczewkach

kordyl 30-03-2009 10:44

Odp: [MK3] Regulacja wysokości świateł
 
Cytat:

Napisał jackoba1 (Post 1125942)
A wczesniej napewno swieciły dobrze?- pytam bo może wypaliły sie żarniki lub odbłysniki w soczewkach

Świeciły dobrze. Wiem, że będą musiał niebawem zmienić żarniki, ale teraz to ewidentnie widać, że linia światła pada bliżej auta. Lampa pasażera świeci trochę dalej niz kierowcy, tak jak powinno być z tym tylko, że jest to dużo za blisko. Jak wjade na próg zwalniajacy przednimi kołami to wtedy świeci na opowiednią odległość, co dowodzi, że siła światła jest ok, tylko jest źle skierowana. Coś mam z samopoziomowaniem... tylko co ?? Pozdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.