Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] Koło dojazdowe KOMBI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56055)

Klimek 26-11-2008 19:56

[mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
Panowie,
(nie znalazlem wiec pisze)

czy koło dojazdowe moge stosowac w kombi? Jakie obciazenie znosi takie kolo.

Czesc mondeo ma kola normalne na zapasie a czesc dojazdowe. Zastanawiam sie czy wlasnie wszystkie kombi nie maja normalnych.

:fcp9 :fcp9

Wywalilbym normalne i duuuuzo miejsca sie pojawi pod podloga.

Grumete 26-11-2008 19:58

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
a co chcesz trzymać pod podłogą ??

Klimek 26-11-2008 20:18

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
to co trzymam w skrzynce w bagazniku:
- szmaty
- plyny
- zarowki
- linki
- rekawice
-itp.

Markbroda1 26-11-2008 20:19

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
Ja w temacie .kupiłem mondeo oimbi bez zestawu "do podnoszenia"i dokupiłem plastik z lewarkiem i tu BUŁA .po włożeniu do komory okazuje sie że zapas wystaje 5 cm ponad podłogę.Pytanie czy mozna jakoś sprawdzić jakie koło powinien mieć mój samochód.Dodam że po telefonie do gościa ,wcisnął mi że wszystkie mondeo mają dojazdówki.Ja jako pomysłowy Dobromir przerobiłem plastik tak że normalny zapas wchodzi i wszystko jest OK ,ale może ktoś kto przeczyta ten wątek zanim coś kupi najpierw sprawdzi co powinien mieć bo ja prawie kupiłem dojazd za 170 zł ale obeszło się.

Grumete 26-11-2008 20:32

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
no nie wiem Klimek bo ja część tych gratów trzymam w bagażniku w schowku po lewej stronie, a po prawej kupiłem taką półokrągłą siatkę ze stalową obwódką, która idealnie pasuje we wnękę i tam trzyma resztę, zresztą uważam, że podnoszenie podłogi za każdym razem jak chcę wyciągnąć np. szmatę albo coś innego jest bezsensowne, w moim przypadku mam wszystko pod ręką i ...pusty bagażnik :fcp4

rafiraptor 26-11-2008 21:33

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
Cytat:

Napisał Grumete
zresztą uważam, że podnoszenie podłogi za każdym razem jak chcę wyciągnąć np. szmatę albo coś innego jest bezsensowne,

A jak często wyciąga się:
- szmaty
- plyny
- zarowki
- linki
- rekawice
-itp. :fcp2
Tak tylko zauważyłem :553:

Grumete 26-11-2008 21:37

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
tak zwłaszcza teraz w zimie, no powiedz jak często sięgasz po szczotę, skrobaczkę, odmrażacz....
po co utrudniać sobie życie ? wszystko pod ręką.

Pinki 26-11-2008 21:38

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
a ja wożę butle :) i też sie przymierzam do dojazdówki bo jak widomo dojazdówka służy do dojechania do najbliższego wulkanizatora więc w Polsce nie ma z tym problemu a na tzw za granice zostawiam pełne :)

rafiraptor 26-11-2008 21:49

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
Cytat:

Napisał Grumete
szczotę, skrobaczkę, odmrażacz

No, tu się zgodzę-jednak Klimek nie wymienił żadnej z tych rzeczy :fcp2 A ja staram się być precyzyjny :fcp23 i dokładny :fcp22 A skrobaczkę lepiej trzymać w schowku, albo w kieszeni drzwi :fcp26 Ale dobrze, że ktoś ten temat poruszył, bo w sumie nie wiem jaką zapasówkę wożę-muszę to sprawdzić :fcp29

Klimek 26-11-2008 22:11

Re: [mk3] Koło dojazdowe KOMBI
 
OK. Kto wyciaga co i kiedy i przed kim zostawmy na boku ! :064:
To sprawa osobista :fcp3
prawda jest ze sa schowki po bokach (wyjalem ta glupia gabke z lewej i jest naprawde sporo miejsca w nadkolu) ale mam cala skrzynke innych gratow i moze dzieki dojazdowce udalo by mi sie wrzucic to pod podloge.

ile obciazenia wytrzymuje dojazdowka i dlaczego niektore mondeo maja pelne kola na zapasie ? (np. moj kombi).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.