Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Seria 50 - co to oznacza? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92143)

edeks 19-02-2010 13:26

Seria 50 - co to oznacza?
 
Witam,

Używałem szukajki - bez rezultatu :(
Po rozkodowaniu VIN wyszło: seria 50 - co to oznacza? Jakie były serie naszych MDO? Czy numer serii wiąże się z poziomem wyposażenia? No i wreszcie czy na podstawie serii można jednoznacznie stwierdzić, co dane MDO musi mieć w wyposażeniu?

Dzięki za pomoc:)

m-cin 19-02-2010 13:51

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
Seria to wersja: trend, titanium itd. Mój trend to seria 40. Znany mi C-MAX w wersji plus (czyli trend + parę bajerów) to seria 45.

Ale jeśli rozkodowałeś VIN, to masz opis wszystkiego, co powinien dany egzemplarz mieć i seria nie jest ci do szczęścia potrzebna.

Pozdrawiam
m-cin

Krzysiek 19-02-2010 16:37

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
Znalezione na MKP

po lifcie:
20 - Ambiente
40 - Tred
46 - Ghia
50 - GhiaExec
56 - Titanium
60 - TitaniumX

a przed liftem
SERIA 50 - GHIA,
SERIA 40 - TREND,
SERIA 30 - AMBIENTE

tylko bierz poprawkę, że wyposażenie które posiadasz wcale nie musi się zgadzać z wyposażeniem z tej listy jakie powinno być....

berater 20-02-2010 04:40

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
Cytat:

Napisał Klimaz (Post 1366985)
50 - GhiaExec

Ja mam oba GHIA EXEC a nie TIT i seria 56.

Krzysiek 20-02-2010 06:14

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
Cytat:

Napisał berater (Post 1367368)
Ja mam oba GHIA EXEC a nie TIT i seria 56.

specjalnie do tej listy na koniec dodałem:
"tylko bierz poprawkę, że wyposażenie które posiadasz wcale nie musi się zgadzać z wyposażeniem z tej listy jakie faktycznie powinno być przypisane do danej wersji.... "

maestro06 20-02-2010 12:28

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
Cytat:

Napisał edeks (Post 1366864)
Witam,

Używałem szukajki - bez rezultatu :(
Po rozkodowaniu VIN wyszło: seria 50 - co to oznacza? Jakie były serie naszych MDO? Czy numer serii wiąże się z poziomem wyposażenia? No i wreszcie czy na podstawie serii można jednoznacznie stwierdzić, co dane MDO musi mieć w wyposażeniu?

Dzięki za pomoc:)

prześlij vin na pw to powiem Ci co powinieneś mieć w mondku

indianin 15-07-2012 17:35

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
1 załącznik(i)
Witam,

mam sprzedawcę (handlarza), który sprzedaje mondeo titanium X.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No i sprawdziłem numer VIN, tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No i tak nie ma tam słowa o nawigacji, pokazuje mi serie 40 (wiec trend) i informuje o innych relingach niż są (czy to znaczy że coś było zmieniane). Nie wiem czy samochód ma boczne nawiewy w słupkach dla pasażerów czy nie ma (nie widziałem go jeszcze osobiście). Sprzedawca wysłał mi na maila książkę serwisową (nie wielu takich jest z wiadomych względów). No i książka jest z holandii a system pokazuje DK. Też w książce mam wcześniejszą datę rejestracji niż data wyprodukowania w systemie.

Pytanie brzmi: Jak duże są rozbieżności stanu faktycznego z danymi z ford etis? I czy warto się ford etis w ogóle przejmować?

Jeszcze tam jutro zadzwonię bo może jakąś literówkę w VIN zrobiłem (niewyraźne pismo w książce serwisowej) ale to chyba mało prawdopodobne trafić VIN bo jest tam pewnie jakaś suma kontrolna czy coś.

berater 15-07-2012 19:18

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
I pewnie jest okazyjnie tani :).
Dobrze radzę odpuść i szukaj innego. Owszem bywają drobne odstępstwa w Etis, ale nie takie.

a_iverson 15-07-2012 19:27

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
kolego indianin podaj Vin to przebieg sprawdzimy...

indianin 15-07-2012 19:34

Odp: Seria 50 - co to oznacza?
 
Chyba już znalazłem błąd - stoi u nich podobny mondeo, i bardziej pasuje, bo silnik nawet mi się nie zgadzał. Wygląda mi na ludzki błąd i wysłanie przez sprzedawcę skanów nie tej książki. VIN wysylam na priv. Jutro będę do nich dzwonił wyjaśniać sprawę. Podejrzewam że ten VIN dotyczy tego samochodu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A jakim cudem sprawdzasz przebieg po VIN? Da się tak z każdym mondeo od 2008 roku?

Edit: Oczywiście proszę o sprawdzenie VINu - zobaczymy na ile są wiarygodni.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.