Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] urwana szpilka w przednim kole (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128669)

juri231 16-04-2011 19:53

urwana szpilka w przednim kole
 
witam kolegów ukręciła mi się dzisiaj szpilka w przednim kole pytanie mam takie czy trzeba zdejmować piaste czy obędzie się bez tego żeby ją wymienić proszę o poradę pozdrawiam

a_iverson 16-04-2011 19:57

Odp: urwana szpilka w przednim kole
 
Możesz ją naciąć lub rozwiercić żeby zdjąć koło. Jak koło będzie zdjęte to można ją wybić bez żadnych problemów, nie trzeba przy tym zdejmować piasty.
Niektórzy stosują metodę z zaspawaniem szpilki od wewnętrznej strony, bez wymieniania na nową.

redds 16-04-2011 20:25

Re: urwana szpilka w przednim kole
 
Kolego, bez jaaaaaj........
Zalej to zdrowo WD40 albo innym mocnym środkiem penetrującym rdze, potem przetrzyj papierem szlifierskim.
Do tego śruba gruba, spawarka i jazda. Tak to się zawsze robi. O wierceniu zapomnij! Każdy warsztat Ci to zespawa.
A na przyszłość zanim wkręcasz śruby od kół to ZAWSZE tawot na nie dajesz.


BTW koło zostało bo chyba się pogubiłem.... Jak masz koło nasadzone to rozwierć i wtedy spawarka.

steell 16-04-2011 23:43

Odp: urwana szpilka w przednim kole
 
Kolega napisał ukręciła mi się szpilka, dlaczego zakładacie ze nakrętka jest zakręcona? Sądzę ze problem jest banalny to znaczy szpilka jest ukręcona i nie ma nakrętki. Piasty zdejmować chyba nie trzeba wystarczy odkręcić zacisk i powinno dać się wybić.

a_iverson 17-04-2011 08:49

Odp: Re: urwana szpilka w przednim kole
 
Cytat:

Napisał redds (Post 1639479)
Kolego, bez jaaaaaj........
Zalej to zdrowo WD40 albo innym mocnym środkiem penetrującym rdze, potem przetrzyj papierem szlifierskim.
Do tego śruba gruba, spawarka i jazda. Tak to się zawsze robi. O wierceniu zapomnij! Każdy warsztat Ci to zespawa.
A na przyszłość zanim wkręcasz śruby od kół to ZAWSZE tawot na nie dajesz.


BTW koło zostało bo chyba się pogubiłem.... Jak masz koło nasadzone to rozwierć i wtedy spawarka.

Spawy lubią pękać, szczególnie na naszych dziurawych drogach. Najlepiej zmienić szpilkę na nową, która kosztuje parę złotych.
Jak koło jest zdjęte to wymiana szpilki zajmie Ci parę minut, a jak masz problem zdjąć koło to trzeba naciąć, rozwiercić lub zaspawać. Później obowiązkowo wymień na nową.

bolek-tarnow 17-04-2011 09:17

Odp: Re: urwana szpilka w przednim kole
 
Cytat:

Napisał redds (Post 1639479)
Każdy warsztat Ci to zespawa.

nie kazdy, chyba ze tylko po to by nakretke odkrecic ale pozniej trzeba wymienic na nowa szpilke. jak ci spaw peknie, a kolo bedziesz chcial zmienic to jak odkrecisz? zastanow sie troche
Cytat:

Napisał steell (Post 1639576)
wystarczy odkręcić zacisk

bzdura
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1639630)
Spawy lubią pękać, szczególnie na naszych dziurawych drogach. Najlepiej zmienić szpilkę na nową, która kosztuje parę złotych.
Jak koło jest zdjęte to wymiana szpilki zajmie Ci parę minut, a jak masz problem zdjąć koło to trzeba naciąć, rozwiercić lub zaspawać. Później obowiązkowo wymień na nową.

zgadzam sie w 100%

redds 17-04-2011 09:27

Re: urwana szpilka w przednim kole
 
nie kazdy, chyba ze tylko po to by nakretke odkrecic ale pozniej trzeba wymienic na nowa szpilke. jak ci spaw peknie, a kolo bedziesz chcial zmienic to jak odkrecisz? zastanow sie troche

Przez głowę mi nie przeszło, że można na tym jeździć. No ale chyba więcej w życiu widziałeś niż ja skoro dopuściłeś taką opcje.

bolek-tarnow 17-04-2011 11:38

Odp: Re: urwana szpilka w przednim kole
 
Cytat:

Napisał redds (Post 1639643)
Przez głowę mi nie przeszło, że można na tym jeździć. No ale chyba więcej w życiu widziałeś niż ja skoro dopuściłeś taką opcje.

tego czy wiecej to nie wiem - mniejsza o to. ale fakt faktem jest, ze ludzie rozne cuda wymyslaja az czasem mozna sie zdziwic. ponad to trzeba dokladnie formulowac swoje wypowiedzi, bo ktos moze przeczytac twoja wypowiedz, gdzie nie napisales np "przyspawa dla odkrecenia, a nastepnie zmieni na nowa".

ethernal 07-09-2011 23:36

Odp: urwana szpilka w przednim kole
 
Panowie czy jest możliwa wymiana (w przednim kole) samej szpilki bez konieczności wymiany piasty i/lub łożyska? Bo mi też się kręciła jedna szpilka w lewym-przednim kole przy wymianie opon na letnie w czerwcu i musiała być potraktowana szlifierką kontową.Od tego czasu jeżdżę na 4 szpilkach/śrubach na tym kole. Pomimo, że jest OK to chce jednak "wsadzić" ponownie piątą szpilkę.

paweu85 08-09-2011 11:36

Odp: urwana szpilka w przednim kole
 
nie radzę jeżdzić z ukręconą szpilką..ja tak miałem w Toyota Celica VI gen. z przodu w lewym kole były 4 zamiast 5 szpilek ..jechałem sobie z 90km/h(a bywało znacznie szybciej) po równej nawierzchni prosto bez zakretów akurat i nagle słysze huk i strzał..myślałem że jakis kamień czy coś to jade dalej a za sto metrów znów strzał z tym że zaczeło troche telepać kierownicą..wyszedłem z auta i okazało sie że z 5 szpilek mam już 2..a jak bym jechał 140?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.