Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125222)

Slartibartfast 11-03-2011 01:15

Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
2 załącznik(i)
Zachciało mi się zmienić żarówkę w lampce oświetlenia progu w lusterku zewnętrznym i klops... podwójny...:oops:
1. Jakiś potłuczony konstruktor zmienił mocowanie lampki, przez co nie da się jej wyjąć tak jak opisano w instrukcji (nawet tej, którą ściągnąłem godzinę temu)
2. w końcu dostałem się do gniazda żarówki, ale po zmianie na diodę LED nie świeci! Próbowałem na 3 różnych, tylko jedna błysnęła i end...

Zostałem więc z żarówkami i... pękniętym mocowaniem lampki :evil:. Tjaaaa.... konstruktor-mądrala wprowadził następujące zmiany (nie ma tego w instrukcji!!!):
a) gniazdo żarówki jest od zewnętrznej* strony samochodu (przynajmniej w lewym lusterku) i nie pomoże odchylenie szyby lusterka na maxa* - bo nie ma tam zaczepu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
b) a gdzie jest? od wewnątrz! i nie solidny metalowy* tylko plastikowy
c) szybka lusterka na maxa na zewnątrz, okno kierowcy w dół i mam dostęp do zaczepu!, podważam długim śrubokrętem, odskakuje. Próbuję już bez narzędzi paluchami dokończyć dzieło, czyli wyciągnąć lampkę w dół... ale coś mocno siedzi... nagle trzask (sic!) i mam upragnioną lampkę w ręku... razem z kawałkiem obudowy lusterka :oops: pięknie przykręconym śrubką* (@#$%^&!!!! :evil:) do lampki!
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Gwiazdki w powyższym tekście oznaczają niezgodności z aktualną instrukcją użytkownika. A mogło być tak prosto...: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lampka i bez śrubki siedzi mocno. Pytanie do właścicieli poliftowych - czy wymieniali niedestrukcyjnie żarówki w tych lampkach i jak to do jasnej ciasnej zrobili? Bo mnie się widzi, że tylko poprzez zdjęcie szyby lusterka

Aha, dla osłody - śrubkę zasłania gniazdo żarówki (gumowate), nie da się jej odkręcić bez wyjęcia gniazda, a gniazda nie da się wyjąć (no, może długą pęsetą by dało radę) bez wyjęcia lampki. Koło się zamyka...

Dodam dla ciekawskich: udało się zmienić na LEDy postojówki w przeciwmgielnych, oświetlenie nóg, oświetlenie tablicy rej z tyłu oraz w bagażniku i na klapie 8)

duss 11-03-2011 10:02

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
zapodaj modele zarowek, ew gdzie je kupowales bo ja sie do tego przymierzam. od pewnwego czassu.... tylko czaasu brak ;)

ps - żona Cie zabije za lusterko ;P

Slartibartfast 11-03-2011 10:12

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Klepnij w link w mojej sygnaturce, tam wszystko opisałem

P.S. Ciiichoo!!!! Nie będę się chwalił, a z zewnątrz nie widać :)

Slartibartfast 11-07-2011 11:12

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Up.
Próbował ktoś? Czy śrubka odstrasza? ;)

Slartibartfast 09-01-2013 23:25

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Odświeżam temat. Może ktoś już wie jak się dobrać do tej lampki po lifcie?
A może ktoś zmieniał w tych lampkach żarówy na LEDy, jakie działają?

RafałB 01-03-2013 13:40

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Panowie,musze zmienić zarówke w lusterku (progową) i w instrukcji jest opis że idzie tam: W5...
Pojechałem wczoraj do sklepu moto i mówię co trzeba a gość mówi że takich żarówek nie ma i 1sze słyszy...mówi ze pewnie idzie tam W5W ...to jaka wkońcu,zmienialiście już?

Slartibartfast 01-03-2013 13:48

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Idzie tam W5W
Z tego co pamiętam w instrukcji jest błąd

RafałB 01-03-2013 13:54

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Ok,dzięki też tak obstawialiśmy ;)

eclipse 01-03-2013 15:04

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1967360)
Ok,też tak obstawialiśmy ;)

:D no niezłe.............
bez urazy ale

Kojarzy mi się to z pewną blondynką g:P
która poszła do sklepu motoryzacyjnego i powiedziała że zgubiła się jej pewna część , jak dolewała olej do samochodu i chciała by dokupić tą część do swojego samochodu .

Sprzedawca zapytał...... jaki jest nr. tej części ?
Blondynka po namyśle odpowiedziała . to był nr; ...g:D 710

RafałB 01-03-2013 16:09

Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 1967382)
:D no niezłe.............
bez urazy ale

Kojarzy mi się to z pewną blondynką g:P

Tiaaa o tej blondi słyszałem,ale...tutaj to co innego.Zachodze do sklepu po żarówke W5 wg.instr. a gość mówi takich nie ma,więc pewnie powinna być W5W....i tyle ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.