Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] przewody podcisnienia EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126775)

berek1903 26-03-2011 10:48

przewody podcisnienia EGR
 
Witam
jestem tu nowy wiec witam serdecznie forumowiczów:)


przechodzac do tematu mam problem z plastikowymi przewodami podcisnienia EGR, niestety ale mi popękały i niewiem gdzie takie przewody mogę dostac ewentualnie gdzie znaleść tzw. zamienniki oraz w których poszczególnie miejscach dany przewód ma sie znaleść moje auto Mondeo mk3 2.0 DTCi 115km 2001r z góry dziekuje za odpowiedzi:)

Max* 26-03-2011 12:32

Odp: przewody podcisnienia EGR
 
Kolego szukaj na szrotach albo na allegro. Slyszalem tez ze zakladaja rurki od ukladu hamulcowego. A co do miejsca gdzie maja sie znalesc to nie wiem, wiem jak jest w TDDI

berek1903 26-03-2011 13:04

a myslisz ze rureczki od ukł. hamulcowego będą odpowiednie głównie chodzi mi o to zeby zastąpic czyms odpowiednim gdyz słyszałem ze cięzki temat jest z tymi plastikowymi przy demontazu sie łamią a mógłbys mi wysłać fotki jak u ciebie sa podłączone rureczki w TDDi pytałem jest tak samo:)

Witaj jeszcze jedno pytanie odnosnie rureczek zastępczych a od LPG miedziane były by odpowiednie gdyz do takich mam dostęp z miejsca:)

Max* 27-03-2011 11:18

Odp: przewody podcisnienia EGR
 
Nie wiem jakie są od LPG. Kolego, ale ty masz w końcu TDCi? Czy TDDI? Bo jeśli TDCi to jest inaczej. W TDDI pierwszy wężyk od silnika idzie do serwa, drugi do turbiny, trzeci ten niżej do EGR'a, a czwarty ten gruby do filtra.

jendrekmak 27-03-2011 11:30

Odp: przewody podcisnienia EGR
 
Cytat:

Napisał berek1903 (Post 1625659)
mam problem z plastikowymi przewodami podcisnienia EGR

gumowe przewody to tak ale o jakich plastikach piszesz? najlepiej wstaw fotki

mondeo70235 27-03-2011 12:01

Odp: przewody podcisnienia EGR
 
w każdym lepszym sklepie kupisz gumowe przewody o różnej średnicy ,dodam z grubą ś cianką to niebędziesz miał załamań.Ostatnio wyminiałem w VOLVO S40

berek1903 27-03-2011 12:04

przeczytałem z dowodu 2.0 DTCI jesli chodzi o przewody to jeden jest na gruszke przy turbinie drugi podcisnienie serwa 3 na zaworze EGR i czwarty gruby do filtra powietrza tylko ze niewiem jak z tych elementów maja przewody byc zamontowane na mapsensorze i czujniku MAF

acha jesli chodzi o te przewody plastikowe to one wchodzą w takie krótkie kawałki gumowej rurki chyba ze jak kupiłem auto to moze juz poprzedni własciciel modyfikował cos i dlatego niektórzy sie nieorjentuja o co chodzi:)

Max* 27-03-2011 14:47

Odp: przewody podcisnienia EGR
 
Kolego czyli masz TDDI. Napisalem ci jak maja isc te przewody.

berek1903 27-03-2011 15:30

Odp: przewody podcisnienia EGR
 
to jak mam TDDI to dlaczego w dowodzie mam DTCI??

AdamJ. 27-03-2011 16:33

Odp: przewody podcisnienia EGR
 
Proste - podnieś maskę i zobacz czy masz szynę (listwę) CR, czy zwykły układ wtryskowy.
Ale to dziwne że w dowodzie nawet jeśli masz TDCI napisali DTCI.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.