Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] wymiana łożyska tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153481)

kuchar07 15-03-2012 16:49

wymiana łożyska tył
 
Witam.posiadam Transita 2.4 di 90 KM,i prosiłbym o opis wymiany łóżyska koła tylniego.Bo zdjąłem koło i nie wiem jak sie do tego dalej zabrać,bo bęben nie chce mi zejść.dodam że jest to napęd na tył.pozdrawiam

wojtekjanus 15-03-2012 18:11

Odp: wymiana łożyska tył
 
Musisz napisać, jaki most masz.
Są dwa różne mosty pięcioszpilkowe i dwa sześcioszpilkowe.
Pięcioszpilkowe łatwo rozróżnić - jeden ma korek wlewu oleju z przodu na obudowie wałka atakującego, drugi z tyłu na pokrywie dyfra.
Sześcioszpilkowe są pod pojedyncze koła i pod bliźniaki.

kuchar07 15-03-2012 18:35

Odp: wymiana łożyska tył
 
1 załącznik(i)
na pięć szpilek i korek jest z przodu oraz posiada kola pojedyncze

wojtekjanus 15-03-2012 19:16

Odp: wymiana łożyska tył
 
Cytat:

Napisał kuchar07 (Post 1800438)
na pięć szpilek i korek jest z przodu oraz posiada kola pojedyncze

Kolego, ten most to serwisowa porażka - ale o tym później.
Aby zdjąć bęben, trzeba poluzować rozpieracz samoregulatora luzu szczęk hamulcowych - obracając odpowiednio śrubokrętem zębatą koronkę śruby rozpieracza. Widzę, że nie masz jednej szpilki, przez ten otwór też można obrócić śrubę rozpieracza.
Zadbaj o czujniki ABS-u - jeśli są.
Jak już zdejmiesz bęben, ukaże ci się półoś. I tu właśnie ta porażka - aby wyciągnąć półoś, trzeba odkręcić pokrywę dyfra, zlać olej do kuwety. Z koszyka satelitów trzeba wybić kołek zabezpieczający (nowy powinien być na wymianę), wcisnąć półoś w stronę do dyfra i zdjąć z niej pierścień zabezpieczający. Teraz możesz wyciągnąć półoś i delikatnie zdjąć uszczelkę, aby się nie zniszczyła.
No i teraz dwuhakowym ściągaczem oraz przy pomocy 40-50mm ekstraktora ściągasz piastę z łożyskami z mostu.
Teraz usuwasz simmering, wybijasz łożyska, wciskasz nowe i z powrotem to co robiłeś...

Ten most to jest robota dla zaawansowanego warsztatu z odpowiednimi narzędziami, praską itd., który zna te mosty i już je robił.
Jeżeli chcesz to mieć zrobione jak trzeba na 100% dobrze, to służę namiarami.

erbi 15-03-2012 20:32

Odp: wymiana łożyska tył
 
Jak to robiłem pierwszy raz to też sie zastanawiałem co autor miał na myśli z tym zabezpieczeniem półosi.

kuchar07 15-03-2012 20:51

Odp: wymiana łożyska tył
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1800472)
Kolego, ten most to serwisowa porażka - ale o tym później.
Aby zdjąć bęben, trzeba poluzować rozpieracz samoregulatora luzu szczęk hamulcowych - obracając odpowiednio śrubokrętem zębatą koronkę śruby rozpieracza. Widzę, że nie masz jednej szpilki, przez ten otwór też można obrócić śrubę rozpieracza.
Zadbaj o czujniki ABS-u - jeśli są.
Jak już zdejmiesz bęben, ukaże ci się półoś. I tu właśnie ta porażka - aby wyciągnąć półoś, trzeba odkręcić pokrywę dyfra, zlać olej do kuwety. Z koszyka satelitów trzeba wybić kołek zabezpieczający (nowy powinien być na wymianę), wcisnąć półoś w stronę do dyfra i zdjąć z niej pierścień zabezpieczający. Teraz możesz wyciągnąć półoś i delikatnie zdjąć uszczelkę, aby się nie zniszczyła.
No i teraz dwuhakowym ściągaczem oraz przy pomocy 40-50mm ekstraktora ściągasz piastę z łożyskami z mostu.
Teraz usuwasz simmering, wybijasz łożyska, wciskasz nowe i z powrotem to co robiłeś...

Ten most to jest robota dla zaawansowanego warsztatu z odpowiednimi narzędziami, praską itd., który zna te mosty i już je robił.
Jeżeli chcesz to mieć zrobione jak trzeba na 100% dobrze, to służę namiarami.

no ok.więc podaj te namiary.i jaki to by był koszt?

wojtekjanus 16-03-2012 09:20

Odp: wymiana łożyska tył
 
Skontaktuj się z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To jest warsztat robiący tylko Transity.
Dzwonisz, mówisz co jest do roboty, umawiasz się na dzień i godzinę, przyjeżdżasz i na 100% jesteś obsłużony. O koszt zapytaj u nich, ale po drodze może jeszcze coś wyskoczyć - np kończące się szczęki czy jakaś inna duperela...
Od wielu lat tam serwisuję auta i nigdy się nie zawiodłem.
Z Ciechanowa nie jest daleko...

kuchar07 20-03-2012 15:04

Odp: wymiana łożyska tył
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1800858)
Skontaktuj się z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To jest warsztat robiący tylko Transity.
Dzwonisz, mówisz co jest do roboty, umawiasz się na dzień i godzinę, przyjeżdżasz i na 100% jesteś obsłużony. O koszt zapytaj u nich, ale po drodze może jeszcze coś wyskoczyć - np kończące się szczęki czy jakaś inna duperela...
Od wielu lat tam serwisuję auta i nigdy się nie zawiodłem.
Z Ciechanowa nie jest daleko...

dzięki.pozdrawiam

MikeED6 27-04-2014 14:22

Odp: wymiana łożyska tył
 
Witam
wiem że odgrzewam kotleta, ale mam taki most jak kolega (przynajmniej ze zdjęcia) i mam luz na tylnych kołach.
dokładnie to na prawym tylnym kole jest ok 3-5mm luz osiowy, na lewej znacznie mniejszy. czy luz ten da jakoś radę skasować, czy trzeba łożysko wymienić.

Basra 27-04-2014 16:02

Odp: wymiana łożyska tył
 
Witam

Dzisiaj już muszę kończyć bo idę na imprezę.Poszukam w swoich archiwach i odniosę się w sprawie poruszonego przez Ciebie tematu.Odnosiło się to do transitów z pojedynczymi kołami tylnymi i o przełożeniem przekładni głównej 4:63 i 5:13.Oznaczenie mostu na tabliczce VIN G/P pozycja 10-ta.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.