Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] jakies dziwne drgania na kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71894)

jblack 10-06-2009 16:34

jakies dziwne drgania na kierownicy
 
witam kolegow mam pewien problem wymienialem w zeszlym roku tarcze z przodu i bylo super az do zwszlego tygodnia przejechalem okolo 8 tys km i cos sie stalo jak przyspieszam tak na czwartym biegu do 120 to bardzo czesie kierownica w prawo i w lewo ale jak przestane przyspieszac to zaraz spokoj nic nie trzesie ,a po drugie jak hamuje to przy predkosci 70-55 tak samo czesie kiera podejrzewam ze chyba padly tarcze albo cos innego .Koledzy czy ktos sie spotkal z takimi objawami .sprawdzilem juz cale zawieszenie ,geometrie nigdzie nie ma luzow wszystko ok.pozostaly mi tylko tarcze juz raz je reklamowalem i po wymianie bylo pieknie ,acha jak hamuje lekko to drga bo jak hamuje gwaltownie to jest wszystko cacy.

subratri 10-06-2009 16:45

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
no i ja mam taki problem od paru dni. Jeszcze nie szukałem co to, ale coraz bardziej mnie drażni. Najciekawsze jest to, że miałem to samo przed wymianą tarcz i teraz wróciło. Na razie jednak myślę, że to coś z układem kierowniczym albo z wahaczami. Będę szukał niedługo. Może coś wypatrzę u siebie.

nomi9 10-06-2009 18:34

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
witam a sprawdzałeś oponki i wyważenie bo objawy które podajesz są dość typowe

cowboy 10-06-2009 18:44

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
Wyb

cowboy 10-06-2009 18:46

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
Cytat:

Napisał jblack (Post 1183018)
witam kolegow mam pewien problem wymienialem w zeszlym roku tarcze z przodu i bylo super az do zwszlego tygodnia przejechalem okolo 8 tys km i cos sie stalo jak przyspieszam tak na czwartym biegu do 120 to bardzo czesie kierownica w prawo i w lewo ale jak przestane przyspieszac to zaraz spokoj nic nie trzesie ,a po drugie jak hamuje to przy predkosci 70-55 tak samo czesie kiera podejrzewam ze chyba padly tarcze albo cos innego .Koledzy czy ktos sie spotkal z takimi objawami .sprawdzilem juz cale zawieszenie ,geometrie nigdzie nie ma luzow wszystko ok.pozostaly mi tylko tarcze juz raz je reklamowalem i po wymianie bylo pieknie ,acha jak hamuje lekko to drga bo jak hamuje gwaltownie to jest wszystko cacy.

Wybite tulejki wahacza mogą dawać taki efekt podczas hamowania., ale piszesz, że zawieszenie sprawdziłeś-czy byłeś na stacji na szarpakach?

jblack 10-06-2009 19:26

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
sprawdzilem wszystko od a do z mam tutaj takiego zaufanego mechanika i zawsze jestem przy robocie czegokolwiek tam jest wszystko ok. sprawdzalem to chyba w kwietniu tego roku razem z wymiana oleju tak dla pewnosci poprosilem go by sprawdzil niewiem
jak bede mial szas to pojade zareklamowac te tarcze moj kolega trzy razy reklamowal i dopiero czwarte byly idealne mam tarcze z brembo wiec sie dziwie ze cos takiego jest nie tak ale i chyba nawet w niemczech takie dziadostwo sie trafia mam jeszcze okolo 17 miesiecy gwarancji wiec bede wracal jak bumerang z tymi tarczami az beda dobre.

wacek_pl 10-06-2009 22:08

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
Tak jak pisze nomi9 sprawdź koła przednie najlepiej je wywarz od nowa to przeciez najmniej kosztuje

sqidrafal 11-06-2009 12:44

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
WITAM
Miałem bardzo podobny problem tylko z tyłu, ile sie na denerwowałem przy tym to kurde aż żal, przetaczałem tarcze i w końcu kupiłem nowe a problem nie zginął. Okazało się że problem leżał w oponach co dziwne znajomy wulkanizator(tak nawiasem dobry fachowiec) mi je wyważał i niby wszystko było dobrze na wyważarce, problem sam się rozwiązał jak zmieniłem opony na zimowe.
Okazało sie że te opony biły tylko przy hamowaniu, tak więc kolego może spróbuj zamienić całe koła i zobacz co się będzie działo.
Pozdrawiam Rafał Cieslicki

jblack 11-06-2009 13:57

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
witam to juz tez przerobilem na wszystkie mozliwe sposoby tzn.obojetnie czy zimowe czy tez letnie letnie maja chyba z 20tyskm i 6,6mm -7mm a zimowe moze z jakies 5-6tys i okolo7mm oba komplety kupilem w zeszlym roku

dydorobert 11-06-2009 16:43

Odp: jakies dziwne drgania na kierownicy
 
sprawdź jeszcze półośki i wewnętrzne przeguby


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.