Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] szarpie silnikiem w trakcie jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148687)

marcin179 22-01-2012 14:30

szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Panowie mam mondeo mk3 2.0 tddi od jakiegoś czasu skubie autem w trakcie jazdy jest to dość dokuczliwe a po zatym przy wciśnięciu gazu zdecydowanie za mocno kopci i jest słabszy. Bardzo proszę o jakąś pomoc.

djmatheo 22-01-2012 14:34

Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Kolego, a przeszukales dobrze forum?? Tematow zwiazanych z tym problemem bylo duzo, wiec poszukaj a znajdziesz odpowiedz :P

toomekk6 22-01-2012 15:02

Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Szarpanie autem podczas jazdy to temat obszerny jak kosmos:)
A tak na serio w TDDi najszęsciej to albo pompka paliwa w baku albo padł tranzystor na sterowniku pompy paliwa. Najprędzej obstawiałbym pompkę paliwa. Radzę poszukać na forum.

Pozdrawiam, Tomek:)

Deryll 22-01-2012 15:17

Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Ja raczej obstawiałbym na EGR i rury dolotowe.

marcin179 22-01-2012 15:45

Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Bardzo wam dziękuję za pomoc, przewody powietrza przy turbinie już oglądałem i wyglądają dość dobrze. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z pompką paliwa przy baku ale wskazówka poziomu paliwa mi się zawiesiła i jak pokazuje połowę to znaczy że w baku susza.

pabloo_82 06-03-2012 22:20

Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Koledzy u mnie w mondeo tddi na zimnym strasznie kopci na szaro, trzęsie silnikiem,taka powiedzmy często opisywana przez forumowiczów czkawka, tak jakby palił na trzy gary. Świece żarowe bym wykluczył bo gdyby było z nimi coś nie tak to faktycznie ta nierówna praca silnika ustałaby w ciągu kilkunastu sekund, a tak nie jest. Trzęsie nim do póty do póki się nie zagrzeje, pózniej wraca do normy, czasami tak czknie nie wyczuwalnie ale pracuje równo. Może podzielcie się doświadczeniami, może odświeżmy troszkę ten kłopotliwy dla nas temat? Tak na marginesie powiem zawór EGR dziś i polecam to również innym którzy maja objawy falujących obrotów na zimnym lub tez lekką utratą mocy. Warto przeczyścić nawet jak nic się nie dzieje, odkręcicie a sami się przekonacie! Czekam na odpowiedzi... Pzdr.


















e

emonkey 06-03-2012 23:42

Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Cytat:

Napisał toomekk6 (Post 1770190)
A tak na serio w TDDi najszęsciej to albo pompka paliwa w baku albo padł tranzystor na sterowniku pompy paliwa.

Chodzi o pompkę paliwa w baku albo o tranzystor sterownika pompy CR?
Pozdrawiam

pabloo_82 08-03-2012 20:53

Odp: szarpie silnikiem na zimnym po odpaleniu
 
Koledzy u mnie w mondeo tddi na zimnym strasznie kopci na szaro, trzęsie silnikiem,taka powiedzmy często opisywana przez forumowiczów czkawka, tak jakby palił na trzy gary. Świece żarowe bym wykluczył bo gdyby było z nimi coś nie tak to faktycznie ta nierówna praca silnika ustałaby w ciągu kilkunastu sekund, a tak nie jest. Trzęsie nim do póty do póki się nie zagrzeje, pózniej wraca do normy, czasami tak czknie nie wyczuwalnie ale pracuje równo. Może podzielcie się doświadczeniami, może odświeżmy troszkę ten kłopotliwy dla nas temat? Tak na marginesie powiem zawór EGR dziś i polecam to również innym którzy maja objawy falujących obrotów na zimnym lub tez lekką utratą mocy. Warto przeczyścić nawet jak nic się nie dzieje, odkręcicie a sami się przekonacie! Czekam na odpowiedzi... Pzdr.

maniuki 22-09-2012 21:41

Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy
 
Witam

U mnie jest następujący/podobny problem Mondeo 2002 TDDI 115KM; zimny odpalam jest OK, polatam troszkę i po 30 kilometrach zaczyna się zabawa.
Jadę na 3 biegu obroty 1,8 - 1,9 (jest ok) zaczynam przyspieszać obroty wskakują na 2,1-2,2 i w tym momencie zaczyna się poszarpywanie. Porównać to można do tego gdy jedziemy zbyt małą prędkością na zbyt wysokim biegu, a skazówka obrotomierza przesuwa się skokami zamiast płynnie. Przeskok na 4 bieg obroty spadają do 1,7-1,9 (jest OK) przyspieszanie i to co wyżej.
Zgaszę samochód postoi odpocznie i na jakiś czas jest super

Czy miał ktoś podobny problem lub może mnie ukierunkować.

Dziękuję


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.