Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Czyszczenie zaworu egr (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=192957)

Lukasz6 05-11-2013 04:31

Czyszczenie zaworu egr
 
Ostatnio próbowałem się do tego zabrać. Jednak napotkałem problem, gdyż jak jest podane na zdjęciach [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to tam rura jest prosta, a ja mam karbowaną. Brak śruby mocującej co jest podana na zdjęciach 9 i 10 oraz przed zaworem egr jest zgrubienie gdzie wchodzą przewody z wodą. Mam dodatkowo inną wtyczkę. Może ktoś ma schematy albo wie jak ten zawór wyjąć.

wnoros 16-01-2014 18:45

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
może to ci coś pomorze a jak nie szukaj podobnych filmików :wink:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

adamon 17-01-2014 10:10

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
To chyba nie jest film o 1.6 TDCI ??
Bo 1.6 jest on o wiele niżej a nie za filtrem paliwa :-)

wnoros 18-01-2014 16:41

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
Uwierz to ten film najlepszy sposób na dostanie się do EGRa,sam na jego podstawie wykręcałem:wink:

malpeczka14 18-01-2014 18:08

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
To jest 1.6 tdci ( na pewno) ja mam taki sam układ z tego co mi wiadomo w tych silnikach są dwa rodzaje filtra paliwa.::P

disel 21-01-2014 13:50

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
Na jak długo starcza takie czyszczenie w jeździe miejskiej bo natrafiłem na artykuł co piszą 50 tys.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ale w praktyce to jak to jest?
pozdrawiam.

madamsz 21-01-2014 18:09

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
Witam
Nie wiem jak to jest z żywotnością, wymieniłem na nowy 47 tys km temu :) - 15 miesięcy - zobaczę ile pociągnie

Mariusz.

PS. Najlepiej zdemontować oba podszybia (wycieraczki też) długo nie schodzi, a i dostęp robi się nawet dobry

fifel 21-01-2014 19:18

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
Ode mnie tylko taka uwaga że żeby odkręcić EGRa lepiej mieć grzechotkę z dobrą nasadką 8mm, żeby śruby nie obrobić :) Mi sie raz zdarzyło i był problem.
Jedną śrubę wykręcasz grzechotką z nasadką, a go drugiej musisz mieć jeszcze przedłużkę ok 12cm.

Mi wyciągnięcie EGRa, zaślepienie i założenie ze wszystkim zajęło ostatnio 30 minut... dochodzę do perfekcji :)

Potrzebujesz klucz 13mm do odkręcenia wycieraczek, komplet torxów do odkręcenia podszybia i zbiorniczka płynu hamulcowego oraz rury od EGRa od strony kolektora, nasadkę 8mm z grzechotką i przedłużką do odkręcenia egra i drugiej śruby rury od EGRa, płaski śrubokręt do odpięcia zapinki pomiędzy rurą a Egrem i kombinerki do jej ponownego założenia :) chyba tyle...

PS:
uważaj żeby nie spadła Ci podkładka od EGRa i ta obejma między EGRem a rurą :)

knt999 27-01-2014 20:09

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
Witam, czy opłaca się wymienić EGR na używany? Czy lepiej sobie głowy tym nie zawracać i spróbować swój wyczyścić lub zaślepić?

fifel 27-01-2014 20:30

Odp: Czyszczenie zaworu egr
 
Cytat:

Napisał knt999 (Post 2147774)
Witam, czy opłaca się wymienić EGR na używany? Czy lepiej sobie głowy tym nie zawracać i spróbować swój wyczyścić lub zaślepić?

Moim zdaniem najgłupszą możliwą opcją jest kupno używango EGRa, bo najbardziej prawdopodobne jest że taki zawór padnie za kilka tys km... lepiej wyczyścić swój - ja miałem taką samą rozkminę i w końcu po długich bataliach odżałowałem te 800 zł i wymieniłem na nowy, firmy Valeo... i jest spokój :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.