Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136049)

sternik6@gmail.com 24-07-2011 07:01

2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
Witam mam forda galaxy 2,3 z gazem ,od jakiegoś czasu mam problem z nierówną pracą silnika na wolnych obrotach na gazie i na benzynie (skaczą obroty ,buja silnikiem)czy może ktoś coś doradzić

klosek6 24-07-2011 09:45

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
Warto by na początek z czytać błędy może być silniczek krokowy egr lub nieszczelność trzeba poszukać. Ale na początek z czytaj błędy.

wojtekn 24-07-2011 19:04

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
Ja powiem inaczej na początek zdejmij silniczek krokowy i go w środku wyczyść one lubią się wieszać a wtedy obroty szaleją :wink:

sternik6@gmail.com 24-07-2011 20:54

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
Jutro jestem umówiony na komputer zobaczę co powiedzą

sp9wlc 25-07-2011 06:11

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
przepływomierz, egr, krokowy, wiązka sterowania silnikiem, wprawdzie mam scorpio w tym silnikiem ale problemy te same miałem
przeplywomierz możesz przeczyścić, to samo silniczek krokowy, egr mozesz zaślepić, a wiązka do oglądnięcia

sternik6@gmail.com 26-07-2011 08:17

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
dzięki za podpowiedzi,jeden błąd znalazłem poleciała jedna z cewek,wymieniłem jest prawie dobrze,jeszcze trochę falują obroty ale można z tym jeździć,będę szukał dalej

MarcusGawin 26-07-2011 10:43

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
To niezła diagnoza :-) kolega pisze o nierównych obrotach na biegu jałowym a tu poława koników poszła na urlop. To nie było trgo czuć podczas jazdy ???

Po wymianie cewki polecam nie zakładanie dekla na głowicę - niższa temperatura = dłuższe życie cewki

Przemek_PC 27-07-2011 00:11

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
Jak nie pali na jeden cylinder to silnik 2,3 i tak daje radę, szczególnie jak już wejdzie na obroty a na jałowych jest telepanie. Jak już komuś raz cewka padła to natychmiast wie co się dzieje ale jak to jest czyjś pierwszy raz to może się naszukać przyczyny.

sp9wlc 27-07-2011 04:56

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
w takim silniku ale w scorpio, padła mi jedna cewka WN, zabudowałem dwie cewki z Fiata CC i dekla juz nie zamontowałem, jeżdzę tak od 4 lat i jest ok. przy tym cena cewek nie przekroczyła 60 zł, oczywiście do tego kable WN z poloneza za chyba 80 zł.

MarcusGawin 27-07-2011 09:29

Odp: 2,3 nie równa praca silnika na wolnych obrotach
 
Gratuluję pomysłowości i oby jak najmniej awarii :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.