Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Centralnym zamek nie zamyka, oświetlenie kabiny nie zawsze gaśnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237323)

EURO Tech-Bud 21-01-2016 09:58

Centralnym zamek nie zamyka, oświetlenie kabiny nie zawsze gaśnie
 
witam,
jak w temacie.... mam problem z zamknieciem samochodu FordTransit2004, ani z pilota centralnego zamka ani z kluczyka.
podejrzewam ze jest to powiazane z oswietleniem kabiny poniewaz od czasu do czasu zapala mi sie oswietlenie kabiny podczas jazdy a po próbie zamykania samochodu centralny go zamyka i od razu otwiera - dodam ze wlasnie wtedy nie gasnie oswietlenie kabiny.

Bump: ..... zapomnialem jeszcze zapytac, czy ktos orientuje sie jaki czujnik/modul odpowiada za wlaczenie oswietlenia kabiny w poszczegolnych drzwiach (2xprzod, boczne przesuwane i 2xtyl) oraz gdzie sa umiejscowione w drzwiach lub gdzie indziej. w drzwiach kierowcy mam czyjnik otwierania drzwi a w reszcie nie ma. od strony pasazera jest zaslepka

wojtekjanus 21-01-2016 10:39

Odp: Problem z centralnym zamkiem i oswietleniem kabiny
 
Odpowiada za wszystko centralka zamka, także za oświetlenie, steruje przekaźnikiem czasowym oświetlenia wnętrza. Położenie zamka i przesłany z niego do centralki impuls decyduje o włączeniu oświetlenia. Możesz mieć uszkodzoną gdzieś wiązkę (przetartą), nie musi być uszkodzona centralka. Generalnie temat jest ciężki, trzeba mieć... trochę szczęścia szukając uszkodzenia.

Zupełnie inaczej jest w modelach bez zamka centralnego.

Czujnik w drzwiach kierowcy służy do włączania buzzera, który sygnalizuje włączone zewnętrzne światła podczas otwierania drzwi. Nie ma nic wspólnego z oświetleniem wnętrza.

Popraw tytuł wątku, bo poleci do zsypu.

EURO Tech-Bud 21-01-2016 11:03

Centralnym zamek nie zamyka, oświetlenie kabiny nie zawsze gaśnie
 
no tak, palec odpowiada za buzzer.
czyli mam rozumiec ze przy samych zamkach jest czujnik ktory kontroluje ich polozenie i w odpowiednim czasie wysylany jest sygnal z centralki o otwartych drzwiach i zapala sie oswietlenie kabiny?
gdzie ta centralka?

wojtekjanus 21-01-2016 15:23

Odp: Problem z centralnym zamkiem i oswietleniem kabiny
 
Każdy zamek ma aż dziewięć pinów, a nie trzy otwórz-zamknij, bo oprócz zasilania, wszystkie jego funkcje związane z jego pozycjonowaniem są sygnalizowane do centralki.
Centralka w Mk6 powinna być w okolicy skrzynki bezpieczników w kabinie, można ją zobaczyć po wyjęciu miski na drobiazgi w desce po stronie pasażera.

Schemat typowy masz tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] post#25

lukas_ko 22-01-2016 13:11

Odp: Problem z centralnym zamkiem i oswietleniem kabiny
 
Kolego najczeszcza przyczyna z centralnym zamkiem w transitach to boczne prawe drzwi przesuwne. Najczęściej nie stykają odpowiednio te trzy bolczyki/styki które są w drzwiach i przy zamknięciu muszą dotknąć trzy styki przykrecone do słupka drzwi przesuwnych od tyłu. Najczęściej są albo brudne, albo już lekko drzwi Ci odstają i nie łączy. Ja tak miałem w trzech transitach i zawsze jak miałem problem to przy zamknięciu/otwarciu pilotem drzwi musiałem dopchnąć/dopchnąć boczne drzwi przesuwne i wówczas centralny zamek działał jak należy.

Zobacz najpierw od tych styków czy nie są brudne można je wyczyścić lub popsikać np. Czymś do czyszczenia styków elektrycznych np. Conact itp. Lub wrz spróbuj dopchnąć drzwi i zobacz czy wówczas centralny zamek działa dobrze.

EURO Tech-Bud 01-02-2016 06:04

Centralnym zamek nie zamyka, oświetlenie kabiny nie zawsze gaśnie
 
Drzwi boczne są wypięte, tzn, złącze centralnego jest wypięte z zamka w drzwiach. czy jeżeli wtyka jest wypieta to powinno dojść do sytuacji że albo centralny zamyka albo nie zamyka wogóle. a on sobie raz zamyka a raz zamyka i od razu otwiera.

wojtekjanus 01-02-2016 08:55

Odp: Problem z centralnym zamkiem i oswietleniem kabiny
 
Któryś z pozostałych zamków nie zamyka się całkowicie - albo mechanicznie jest uszkodzony, albo elektrycznie włącznik nie styka w zamku.

EURO Tech-Bud 01-02-2016 09:20

Centralnym zamek nie zamyka, oświetlenie kabiny nie zawsze gaśnie
 
dzieki za schemat, wykopalem go z twoich postów wczesniej :D ale dzięki :)

pilot14 06-04-2017 19:30

Odp: Centralnym zamek nie zamyka, oświetlenie kabiny nie zawsze gaśnie
 
Odkopię temat, bo najbardziej pasuje do mojej sytuacji: przy próbie zamykania samochodu, centralny zamek go zamyka i od razu otwiera - dodam ze właśnie wtedy nie gaśnie oświetlenie kabiny.

Mam takie pytanie. Czy można na stałe zmostkować kable w zamku tak żeby centralka widziała że drzwi są non stop zamknięte. W sumie to myślałem żeby to mostkowanie zrobić przy centralce. Będzie to wykonalne?

Poczytałem trochę podejrzewam poniższe:
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2778624)
Jeżeli się zamykają i zaraz otwierają, to myślę, że któryś z zamków ma uszkodzony włącznik (lub wiązkę włącznika) - po zaryglowaniu się zamka idzie sygnał do sterownika, że drzwi są otwarte.

Dodam że sytuacja jest losowa, raz zamknie, raz nie zamknie.

wojtekjanus 06-04-2017 19:41

Odp: Centralnym zamek nie zamyka, oświetlenie kabiny nie zawsze gaśnie
 
Cytat:

Napisał pilot14 (Post 2782272)
Mam takie pytanie. Czy można na stałe zmostkować kable w zamku tak żeby centralka widziała że drzwi są non stop zamknięte.

Chyba nie, ale nie wiem jakby centralka reagowała... To jest pytanie za pięć punktów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.