Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Brak jednego światła mijania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248019)

chudy771 22-07-2016 16:48

Brak jednego światła mijania
 
Witam,

Mam problem taki, że działa mi prawe lewe światło mijania, a prawe nie. Myślałem że to spalona żarówka, ale okazuje się że nie. Brak napięcia we wtyczce dla świateł mijania. Pozycyjne, długie i kierunkowskaz działają.

Czy może mieć na to wpływ wymiana zegarów na takie z dużym wyświetlaczem? Tzn. kilka dni temu założyłem takie zegary, ale dopiero wczoraj zauważyłem również brak światła mijania. Czy jest możliwość, że w tych zegarach jest np. zapisany błąd spalonej żarówki i przez to odcina napięcie? Czy w ogóle zegary mają coś z tym wspólnego? Nie byłem jeszcze na korekcie przebiegu, bo czeka mnie montaż tempomatu i chciałbym załatwić to za jednym razem. W komputerze pokładowym brak błędu dotyczącego spalonej żarówki. Podłączyłem również ELM327 bluetooth (taki zwykły, bez przełącznika) i również nie ma żadnych błędów.

Reflektory-Samochodowe 25-07-2016 06:33

Odp: Brak jednego światła mijania
 
Sprawdź wszystkie bezpieczniki ,

chudy771 25-07-2016 09:04

Odp: Brak jednego światła mijania
 
Sprawdziłem F23 (Cewki przekaźnika, moduł przełącznika świateł), F39 (Moduł sterujący reflektorami) w komorze silnika oraz F74 (Światła drogowe) w środku. Nie znalazłem w instrukcji żadnych bezpieczników odpowiadającym światłom krótkim

spenser696969 26-07-2016 11:38

Odp: Brak jednego światła mijania
 
Cytat:

Napisał chudy771 (Post 2630899)
Czy może mieć na to wpływ wymiana zegarów na takie z dużym wyświetlaczem?

Załóż stary zegar jeśli jeszcze posiadasz to się dowiesz. Ja bym obstawił instalację gdzieś nie łączy albo przewód się przetarł

chudy771 03-08-2016 11:25

Odp: Brak jednego światła mijania
 
Ani zegary, ani instalacja, ani przewód. Elektryk również skapitulował, twierdząc że problem z elektroniką. Wizyta w ASO na diagnozę - okazało się że raz na XXXX przypadków przy spaleniu żarówki zapisuje się błąd w którymś module. Skasowali błąd i światło zaczęło działać. Przy okazji wyszło, że lewy uszczelniacz półosi do wymiany - cenowo znośnie

Szymon_Zy 03-08-2016 12:18

Odp: Brak jednego światła mijania
 
Czyli elektryk nie podpiął auta do komputera? Zmień elektryka - dziś bez kompa żaden zakład mechaniki pojazdowej nie ma sensu.

Atlis 11-12-2016 01:35

Odp: Brak jednego światła mijania
 
Potwierdzam, miałem tak samo - po wymianie żarówki brak prawego światła mijania. Podpiałem BT ELM, Forscan z Androida, kasowanie błędów i lampa się zapaliła. I mi chcieli wymienić moduł...

SLIP 18-04-2018 13:13

Brak lewego światła mijania - żarówka sprawna
 
Cześć
Mam problem ze światłami mijania (światła skandynawskie)
Jakiś czas temu wyskoczył mi błąd „usterka żarówki świateł mijania”, myślałem ze padła żarówka ale po chwili zaświeciła się, za kilka dni znowu ten sam błąd i żarówka nie świeciła już,
Dzisiaj oddałem auto do mechanika i miał przy okazji wymienić żarówkę, problem jest taki ze obecna jest sprawna i nie swieci, w kompie błędów brak
Ktoś ma jakieś pomysły?
Mechanik mówi ze mógł paść BMC?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gibaj 18-04-2018 18:53

Odp: Brak lewego światła mijania - żarówka sprawna
 
Kable?

SLIP 19-04-2018 16:09

Odp: Brak lewego światła mijania - żarówka sprawna
 
Cytat:

Napisał gibaj (Post 2967523)
Kable?



Połowicznie...
Okazało się ze zrobiło się zwarcie na żarówce, które stopiło plastikowy konektor, komputer odłączył lampę, na którą nie szło napięcie... ogarnięty elektromechanik jednak zczytal i wykasował błędy i żarówka zaświeciła ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.