Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana lub naprawa przewodu paliwowego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207743)

jakubzawarty 14-03-2014 19:18

Pęknięty przewód paliwowy
 
Witam. Dziś moje mondeo zaskoczyło mnie bardzo negatywnie. Wsiadłem rano do auta pojechałem do sklepu i po wyjściu ze sklepu samochód nie dał się już uruchomić. Rozrusznik kręci normalnie a objaw taki jakby nie było paliwa. Otworzyłem maskę żeby zobaczyć czy na "oko" wszystko gra i ku mojemu zdziwieniu pod plastikową pokrywką silnika wszystko pływało w oleju napędowym. Największy basen był przy 1 i 2 wtrysku (patrząc na silnik od przodu)
Po wstępnych wizualnych oględzinach i wytarciu przewodów i silnika nie wygląda żeby coś było pęknięte. Silnika nie da się uruchomić - objaw identyczny jak przy zapowietrzeniu po wymianie filtra - kręci kręci ale ani nie drygnie.

Jest możliwe, że jakby ten przewód górny przelewowy pękł to zapowietrzy cały układ? Czy raczej przyczyn szukać gdzie indziej?

Pozdrawiam i proszę o sugestie od czego zacząć.

benio 14-03-2014 20:12

Odp: Pęknięty przewód paliwowy
 
Cytat:

Napisał jakubzawarty (Post 2177060)
... Jest możliwe, że jakby ten przewód górny przelewowy pękł to zapowietrzy cały układ? ...

Tak.

steell 14-03-2014 21:16

Odp: Pęknięty przewód paliwowy
 
Potwierdzam, wystarczy że jeden wyskoczy z wtryskiwacza i auto się zapowietrzy, żadne kręcenie nie pomoże, co najwyżej uwalisz pompę CR.

jakubzawarty 14-03-2014 21:55

Odp: Pęknięty przewód paliwowy
 
Ok. Jutro z rana zabieram się za naprawę :)

Mariusz 14-03-2014 22:06

Odp: Pęknięty przewód paliwowy
 
Cytat:

Napisał steell (Post 2177162)
... co najwyżej uwalisz pompę CR.

Za tą małą różnicą, że kolega nie ma pompy CR, a rotacyjną, bo to TDdi.

piterrulez 07-07-2014 09:57

wymiana lub naprawa przewodu paliwowego ?
 
Witam. Mam taki problem. Pękł mi przewód paliwowy łączący listwę wtryskową z pompą. Taki czarny cienki dość mało elastyczny jakby plastikowy przewód z końcówkami zatrzaskowymi plastikowymi. Czy warto go łatać czy lepiej kupić jakiś używany ale szczelny? I jak wygląda kwestia wymiany? Czy po prostu mam wyjąć stary (benzyna się zleje na pewno z przewodu i listwy) i montować nowy? A jak taki układ odpowietrzyć? Pozdrawiam

bolek-tarnow 07-07-2014 11:24

Odp: wymiana lub naprawa przewodu paliwowego ?
 
wymien caly bo latanie nie zdaje egzaminu. nawet na nim powinno pisac zeby go nie naprawiac. wyjmij stary, zamontuj nowy i po sprawie. dobij kilka razy paliwo przez zalaczenie zaplonu a pozniej odpal. chwile trzeba pokrecic zanim zlapie.
jest druga mozliwosc odpowietrzenia zalaczenie zaplonu aby pompa uzupelnila cisnienie a na listwie jest zawor w ksztalcie wentylka, ktorym mozesz spuszczac powietrze. powtarzac kilka razy az wycieknie z niego paliwo.

Martini3g 07-07-2014 21:41

Odp: wymiana lub naprawa przewodu paliwowego ?
 
Jak byś kupował używany to sprawdź w miarę możliwości stan plastikowych złączy. U mnie puszczały benzynę gdy ruszałem przód/tył. Nowy kupiłem za 150...

piterrulez 07-07-2014 22:06

Odp: wymiana lub naprawa przewodu paliwowego ?
 
Ok sprawdzę. A można jakoś dodatkowo uszczelnić te połączenie? jakaś pasta czy coś?

Martini3g 08-07-2014 08:35

Odp: wymiana lub naprawa przewodu paliwowego ?
 
Dodam tylko, że w warsztacie, gdzie miałem ten wąż wymieniony (CAROS Wrocław - robią tylko fordy) powiedziano mi, że te zapięcia są "jednorazowe". No i nie ma zamienników.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.