Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak kontrolki ciśnienia oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218025)

pawelo21 14-01-2015 19:15

Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Witam

Jak w temacie na desce rozdzielczej nie wyświetla się wcale kontrolka ciśnienia oleju. Ani po włączeniu zapłonu ani po odpaleniu auta. Silnik pracuje normalnie, nie słychać żeby było coś nie tak. Mondeo mk4 2008 2.5t.

darmodziej 15-01-2015 09:12

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Może się spaliła.

arturek 15-01-2015 09:29

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Witam

Zrób test zegarów => będziesz wiedział czy działa (czy się zapala)

w mondeo mk4, wystarczy przytrzymać przycisk OK na kierownicy, przekręcić kluczyk do pozycji II i poczekać na komunikat TEST
(nie musi być Convers => na "zwykłych" zegarach też działa)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

doncziczio76 13-02-2015 22:14

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Witam.W silniku 2.5 T jest brak czujnika cisnienia oleju,kontrolka w testach jest.Jest to normalne w tym silniku.

petero33 04-08-2016 14:57

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Witam,
W instrukcji rzeczywiście jest napisane że czujnika nie ma w 2.5t. Spojrzałem jednak pod spód i czujnik od Volvo - temic 25571463 jest. Orientuję się ktoś może czy jakbym pojechał go zaprogramować to będzie on działał?
Pozdrawiam.

klajgus 04-08-2016 15:40

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
A gdzie kolego namierzyłeś dokładnie ten czujnik? bardzo wnerwia brak tej kontrolki, dla mnie to totalnie niezrozumiale dlaczego Ford poskąpił tej kontrolki i dlaczego tylko w 2.5 T ?

petero33 25-08-2016 12:57

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
1 załącznik(i)
Czujnik jest pod osłoną koło miski olejowej. Dzwoniłem do Forda i mówili, że jak jest ten moduł fizycznie to niby można go zaprogramować i w conversie powinno się wyświetlać. Jednak podobno ten czujnik nie jest od poziomu ciśnienia oleju tylko od jakości oleju (co cokolwiek to znaczy) w załączniku zdjęcie modułu.

Krzak1 25-08-2019 22:05

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Witam

Wiem, że temat stary ale czy w końcu ktoś rozgryzł od czego jest czujnik umieszczony na dole miski olejowej w naszych 2.5T?
Zastanawia mnie również, że nie we wszystkich fordach 2.5T ten czujnik w misce jest.

Pytam, bo ostatnio przy sprawdzaniu oleju miałem ciut poniżej minimum i nic się nie zaświeciło.

Widzę w ELMConfig (jestem w trybie offline), że jest zakładka Oil Level Sensor, nie wiem czy u mnie jest aktywna, ale może po prostu trzeba ją aktywować?

Krzak1 02-09-2019 16:54

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Nikt nic nie wie?

Presto 17-01-2020 21:27

Odp: Brak kontrolki ciśnienia oleju
 
Na schemacie elektrycznym MND4 jest ten czujnik opisany jako czujnik jakości oleju. Nawet brak 2,5l oleju z (5,6l wchodzi na max stanu) nie powoduje wyświetlenia czegokolwiek na Convers+. Chyba jedyny sposób to wstawić dodatkowy wskaźnik ciśnienia oleju a czujnik wkręcić w oryginalne miejsce w półbloku silnika gdzie obecnie znajduje się zaślepka/śruba na torx.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.