Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80658)

grzegorz914 13-10-2009 09:33

Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy
 
1 załącznik(i)
Witam poniżej aktualizacja do Navigacji 7" Blaupunkt NX DVD SP 5.0 i 5.3

Cytat:

Następujące nieprawidłowości w działaniu systemu nawigacyjnego Ford DVD Blaupunkt NX z ekranem dotykowym usunięto:
Nie można wprowadzić celu podróży podając 7-cyfrowy kod pocztowy (wyłącznie Wielka Brytania),
Resetowanie podczas działania,
Dane systemu nawigacyjnego/radia nie są wyświetlane na wyświetlaczu wielofunkcyjnym (połączone),
Po uruchomieniu silnika brak sygnału audio/sygnału sterowania głosem,
Nie można włączyć sterowania głosem, nawet po wielokrotnym naciskaniu przycisku PTT,
Urządzenie zawiesza się w trybie nawigacji na wiele minut z wyświetlonym komunikatem "Activating navigation" ("Włączanie nawigacji"),
Urządzenie zawiesza się w trybie nawigacji na wiele minut przy wyświetlonym komunikacie o wyłączeniu z odpowiedzialności przy korzystaniu z nawigacji, a przycisk OK nie działa,
Urządzenie zawiesza się podczas wprowadzania celu / wyboru celu z listy,
Urządzenie zawiesza się w trybie sterowania głosem na wiele minut z wyświetlonym komunikatem "Activating voice operation" ("Włączanie sterowania głosem"),
Urządzenie wyświetla komunikat "NoGPS" ("Brak GPS") przez dłuższy czas po przejeździe tunelem/parkowaniu w garażu,
Czasami nie jest możliwy wybór celu na mapie ("Destination from MAP"),
Nie można regulować głośności,
Przycisk CD/AUX nie działa,
Po włączeniu urządzenie wyświetla jedynie pusty niebieski ekran,
Puste/szare klawisze funkcyjne, mimo iż powinny być aktywne,
Urządzenie zawiesza się w połączeniu z odtwarzaniem zawartości urządzeń USB/iPod/zewnętrznych urządzeń audio,
Urządzenie iPod/USB nie rozpoczyna odtwarzania,
Komunikat "Checking CD" ("Sprawdzanie płyty CD") pozostaje na ekranie długo (>2 min) po włączeniu,
Wyłącznie Kuga 2008.5 z kamerą ułatwiającą parkowanie tyłem: Jeśli bieg wsteczny zostanie wybrany szybko, nie jest pokazywany obraz obszaru za pojazdem,
Wyłącznie pojazdy Galaxy 2006.5 z dodatkowym układem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji: Dodatkowy układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji nie działa,
Nieprawidłowe informacje na temat układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w wierszu określającym status,
Utrata ustawień użytkownika (język, itp.),
Powtarzające się, stałe resetowanie,
Bardzo krótkie (<1 s.) zanikanie dźwięku podczas słuchania muzyki,
Głośne brzęczenie o niskiej częstotliwości na dowolnym źródle dźwięku (może występować na jednym kanale),
Brak sygnału głosowego nawigacji podczas trwającego połączenia telefonicznego.

Następujące nieprawidłowości w działaniu systemu nawigacyjnego Ford DVD Blaupunkt NX z ekranem dotykowym usunięto w wersji 5.3:
Resetowanie się navigacji przy wielu jednoczesnych meldunkach (TMC)
Samoczynne przełączanie stacji podczas włąnczania silnika.
(Tylko S-MAX/Galaxy 2006.5, Mondeo 2007.5): Po uruchomieniu silnika nie działa wysówanie CD.
Poprawa jakości odtwarzanego dźwięku.

Instrukcja instalacji:

1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokretło gŁośnosci z Navi NX
3-Zdejmij czarną osłone napedu DVD
4-Jednoczesnie nacisnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Nacisnij DVD EJECT
6-Wprowadz pin radia i naciśnij OK (Wysunie się płyta z navigacją DVD)
7-Włóż płytę z aktualizacją do napędu DVD
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na płycie oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu wykonujemy punkty 4 do 6 wyciągamy płytę CD i wkładamy DVD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik na ok 5 sekund i włączamy ponownie (System załaduje w tle dane z navigacji i polecenia głosowe ok 3min)
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.

Starza wersja:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - wymagana mapa minimum 2008
Załączone powyżej aktualizacje to obraz płyty który należy wypalić w programie np: nero używając najniższych dostępnych prędkości.


Wersja aktualna:
NX SP 5.3
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mapa minimum 2009
Załączone powyżej aktualizacje to obraz płyty który należy wypalić w programie np: nero używając najniższych dostępnych prędkości.


================================================== ================================================== =================================




Aktualizacja do Navigacji 7" Blaupunkt NX SD (MCA 7" / FL )

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

działający link

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


obraz płyty Navi_SP2015.iso otworzyć winrarem zgrać cały katalog dnl na kartę SD


Instrukcja instalacji:

1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokrętło głośności z Navi NX
3-Zdejmij czarną/srebrną osłonę pod pokrętłem
4-Jednocześnie naciśnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Naciśnij SD EJECT
6-Wyciągnij kartę SD z mapami
7-Włóż kartę SD nagranym oprogramowaniem
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na karcie SD oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu poprosi o pin radia a następnie wykonujemy punkty 4 do 5 wyciągamy kartę SD z programowaniem i wkładamy SD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.

Leonzaw 13-10-2009 09:50

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
a znasz moze listę zmian wprowadzonych z nowym softem?? ... no i oczywiście czy trzeba mieć najnowsze mapy zeby to chodziło??

grzegorz914 13-10-2009 09:52

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1263803)
a znasz moze listę zmian wprowadzonych z nowym softem?? ... no i oczywiście czy trzeba mieć najnowsze mapy zeby to chodziło??

Listy zmian w pierwszym poscie ,wymagana mapa min.2008.

Leonzaw 13-10-2009 23:26

powiedz mi pls, wystarczy wyciagnąć płytkę z mapami wsunąć tą wypaloną i samo wszystko ruszy?? ... pokazuje się później że proces zakończony?? aaa i mam nadzieję że nie trzeba wcześniejszych wersji wgrywać też??

Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi

grzegorz914 21-10-2009 17:05

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1264413)
Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi

jestem w trakcie rozpracowywania tego systemu jak sie wszystko uda to info bedzie na forum

jas!ek 07-01-2010 21:57

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Można prosić jakąś instrukcję krok po kroku co z tą wypaloną płytą zrobić?

Czy ten upgrade jest bezpieczny? Znaczy, czy jest zabezpieczenie na wypadek gdyby coś szło nie tak (straci zasilanie, płyta będzie miała bad sector czy cokolwiek)?

jas!ek 10-01-2010 12:30

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.

lll 07-02-2010 13:56

Grzegorz, czy wiadomo co zawiera upgrade; w szczgolnosci czy sa na tym kraje bylej Jugoslawi, polwysep Balkanski - tamte okolice; napiszcie prosze - jesli sie da

Cytat:

Napisał jas!ek (Post 1329188)
Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.

Czy robiles wczesniej 'upgrade systemu fordowskiego', bo nie do konca zrozumialem;

jas!ek 07-02-2010 16:59

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał lll (Post 1355940)
Czy robiles wczesniej 'upgrade systemu fordowskiego', bo nie do konca zrozumialem;

Teraz to ja Ciebie nie zrozumiałem... :-) Co masz na myśli pisząc 'system fordowski'?

Ta płyta to upgrade oprogramowania sterującego dźwiękiem, radiem, klimą itp - wszystkim tym, co masz dostępne z konsoli, ale nie jest to upgrade nawigacji w sensie nowej wersji map. Owszem, zawarta jest nowa wersja oprogramowania nawigacji (czyli sam program a nie dane), ale ze starszą wersją mapy nie chce gadać, więc efektywnie jakby jej nie było ;-)

lll 07-02-2010 17:30

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Sorry; nie zrozumialem wczesniej, teraz jest jasne; czy Ford nie powinien tego robic w ramach gwarancji? a wiesz cos moze na temat upgrade map; chodzi mi glownie o kraje bylej Jugoslawii; 3-maj się


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.