Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301626)

Lechu3 07-10-2019 10:56

Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Witam Was mam oto takie nurtujący mnie problem,otóż jak jadę prosto mam lekko kierownicę w lewo.Miałem robioną zbierzność bo zdzierało mi opony od wewnątrz teraz zbierzość jest ok bo byłęm juz 2 razy bo się dopatrzyłem ze kierownica krzywo jest.I teraz pytanie czy mogą być winne tej sytuacji opony czy coś innego.Pozdrawiam.

Norb.81 07-10-2019 11:13

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Proponuję pojechać na geometrię do jakiegoś mechanika.
Odpalić Forscan następnie wybrać telemetrię, wybrać kąt obrotu kierownicy, kąt skrętu. Ustawić na 0 stopni, zablokować kierownice i ustawić zbieżność na nowo. Będzie wypas. U mnie forscan wyświetla 0 stopni a kiere mam pochyloną w lewo. Też muszę to ogarnąć przy wymianie na zimówki.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Lechu3 07-10-2019 12:27

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Ale miałem to robione raz na 0 było.Dlatego dlatego się dopytuje czy mogą być to opony że odjechane trochę są A geometria pokazuje że wszystko jest dobrze.

Bump:
Cytat:

Napisał Lechu3 (Post 3180723)
Ale miałem to robione 2 razy na 0 było.Dlatego się dopytuje czy mogą być to opony że zjechane trochę są A geometria pokazuje że wszystko jest dobrze.


Norb.81 07-10-2019 12:31

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
No to ciekawe. Myślę że mimo wszystko sprawdź z forscanem, zrób na kierownicy 0 stopni i zobacz co pokaże aparatura do reguowania zbieżności. Na pewno pokaże odchył.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

kamilns 07-10-2019 14:00

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
A jak ktos nie ma esp to jak ma pokazac 0?

Basra 07-10-2019 15:28

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Witam

Można dokonać małej korekty, wkręcając lewy drążek o ok. pół obrotu a prawy drążek wykręcając pół obrotu w końcówkę dr.kierowniczego.Dobrze jest oznaczyć wcześniej np.kredą lub flamastrem.

pozdrawiam

Zbyniu123 07-10-2019 16:11

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Jezeli sa luzy w zawieszeniu to nigdy dobrze zbieznosci nie ustawisz.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

darmodziej 07-10-2019 16:43

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Cytat:

Napisał Lechu3 (Post 3180690)
jak jadę prosto mam lekko kierownicę w lewo.

To może też być spowodowane złym ustawieniem tylnych kół. Nie twierdzę, że w tym wypadku tak jest, ale trzeba to brać pod uwagę.

Norb.81 07-10-2019 16:51

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Cytat:

Napisał kamilns (Post 3180748)
A jak ktos nie ma esp to jak ma pokazac 0?

A co ma czujnik ESP a bardziej ABS do odczytu z czujnika kąta położenia kierownicy? Nie za bardzo rozumiem tą uwage

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Norb.81 07-10-2019 17:01

Odp: Lekko krzywa kierownica przy jeżdzie na wprost
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3180811)
To może też być spowodowane złym ustawieniem tylnych kół. Nie twierdzę, że w tym wypadku tak jest, ale trzeba to brać pod uwagę.

Myślę że w dzisiejszych czasach jak się ustawia geometrię to chyba tylnie koła też są elementem pomiaru. Nie wyobrażam sobie że w 21 w ktoś to robił licząc gwinty niczym w fiacie 126p. Bardziej skłaniałbym się to o złe ustawienie geometrii. Podejrzewam że ustawiający nie zastosował czegoś takiego jak poziomica na kierownicy tylko robił to do oka, a z całą pewnością nie robił odczytu kąta obrotu kierownicy. Może też coś źle skręcił i się przestawiło w chłodny poranek po najechaniu na wyrwę. Wiadomo że metal,stal się kurczy i elementy się zawsze coś luzują. Możliwe też że na tylnich wahaczach coś też jest źle ustawione i jest czteroślad. Rozumiem że auta nie ściąga. Więc na logikę nie precyzyjne ustawienie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.