Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76327)

GTB20 03-01-2016 10:13

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi
 
ty ten termostat nie sprawdzaj tylko go wymien. Mozesz wszelkie rury jakie masz gdzies w podowziu zagacic otulina od ukladów centrlanego ogrzewania to troszke tez pomoże nie gubic cieplo.
Pamietaj ze termostat to nei zarowka ze swieci albo nie swieci. Moze otwierac sie przy prawidlwej temperaturze ale moze sie nie zamykac juz prawidlowo. Pameitja ze termostatm a histereze swojego otwarcia i zamkniecia.

zmulim 03-01-2016 10:34

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi
 
Wymienić mogę w sumie bo mam cały zestaw kupiony i leży w szafce wraz z oringami. Czekam tylko aż będzie cieplej. Ale jeśli jest dobry to szkoda tego rozkręcać bo obudowa lubi pękać. Czy termostat kupiony 3 lata temu i leżący w szufladzie (oryginał nówka) będzie ok? Z tego co wiem w środku jest parafina - ale to chyba się nie starzeje? ;) Ponawiam natomiast pytanie o dogrzewacz płynu, gdyż temu chcę się dokładnie przyjrzeć.

krismk3 11-01-2016 11:39

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi
 
wg mnie dogrzewacz nie powinien być bardziej gorący od silnika ze względu na to, że tam krąży płyn chłodniczy.

Bump: ja dodatkowo mam pytanie bo doczytałem, że świece grzeją w zależności od dostępnej mocy elektrycznej. tzn, że się wyłączają w przypadku włączenia np. podgrzewania przedniej szyby. Jak to wygląda w przypadku gdy przy niskiej temperaturze w aucie z automatu włącza się podgrzewanie szyby tylnej i przedniej. czy po ich wyłączeniu podgrzewacz rusza czy jest to tylko w przypadku pierwszego rozruchu.??? obecnie sam zgłębiam temat i martwię się czy altek da radę.

Polarny 11-01-2016 20:23

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi
 
W Mondeo Mk4 jest tak, że jak masz dogrzewacz PTC, to po odpaleniu auta nie włączają się automatycznie podgrzewane szyby, lecz pracuje dogrzewacz.

krismk3 12-01-2016 13:13

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi
 
ciekawe jak to będzie w poprzedniej wersji i czy po wpięciu zgodnie ze schematem wszystko ruszy tak jak trzeba.

Sharp 20-04-2017 17:53

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi
 
Odgrzeje kotleta, montował ktoś te świece??

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.