Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Amortyzatory w Mondeo "syczą" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=5554)

Marinogol 27-05-2005 23:37

Amortyzatory w Mondeo "syczą"
 
Czy to normalne, że podczas jazdy po nierównej drodze słychać syczenie z amortyzatorów?
Sprawdzałem ich stan w serwisie na specjalnym urządzeniu i wyszło OK. Nie daje mi to spokoju i strasznie denerwuje. Gdy kupowałem autko w Niemczech Hans powiedzial mi, że amortyzatory są do wymiany.Oczywiście podczas jazdy słychać było stuki, ale do wymiany były łączniki, tulejki i sworznie wahacza.Stuki ustały a syczenie jest.Nawet jak wolno jadę i samochód delikatnie się buja syczanie słychać, czuję się wówczas jakbym jechał starym klamotem. Powiedzcie czy to syczenie kwalifikuje amortyzatory do wymiany.

Z góry serdecznie dziękuję.

Kefir 28-05-2005 05:42

U mnie też słychać była takie syczenie kiedy amortyzator się ściągał, np. przy najeżdżaniu na leżącego policjanta i wcale nie musiała to być duża prędkość. Amortyzatory mam nowe i też nikt nie wie co to może być, aczkolwiek już dawno tego nie slyszałem(a może już się przyzwyczaiłem?)

Slawko 28-05-2005 08:02

A u mnie w fieście też syczą, zwłaszcza jak zjeżdzam z "policjanta"

Marinogol 28-05-2005 08:37

Wcześniej miałem skodę Felicję i czegoś takiego nie było.Czyżby to był normalny objaw pracy amortyzatora w tym samochodzie. Ciekawe czy w modelach nowszych forda Mondeo też to występuje.

remy 28-05-2005 09:00

U mnie również syczą, żeby nie popadać w stres wytłumaczyłem to sobie w ten sposób że, w czasie ich pracy uchodzi powietrze z wnętrza osłon gumowych, które osłaniają część górną amorka. Myślę że, podczas szybkiej pracy zasysają i oddają powietrze.

marek34 28-05-2005 10:49

To dobrze że syczą. Tak powinno być. W mondeo są montowane amorki gazowe i przy dużych wychyleniach amplitudy panuje tam spore ciśnienie. To co słychać jako syczenie, jest to przepływający olej przez zawory w tłoku. Tak więc dopuki syczą, to najczęściej działają - jest w nich olej, działają zaworki i nie uciekł gaz. Jak przestaną syczeć to trzeba je sprawdzić i pewnie wymienić.

ace2 28-05-2005 16:44

Zgadza sie - prawidlowo dzialajace amory wudaja taki dzwiek podczas swojej pracy.

sebba24 28-05-2005 19:29

Umnie też sycza a zużycie mam po 85% na wszystkich 4 kołach.Jest wszystko ok!

Marinogol 28-05-2005 21:31

Jeszcze raz dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, bo już myślałem o wymianie amortyzatorów. Lubię jak w aucie wszystko gra.
Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!

Mariusz66 02-06-2005 14:23

To naturalne . Są to amortyzatory olejowo - gazowe . Syczenie nie stanowi o ich uszkodzeniu .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.