Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   glośno w środku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92687)

grze693 24-02-2010 16:48

glośno w środku
 
witam nadwozie jumbo 2.4 tddi

i mam wyjętą oryginalna ścianę i z tyłu 4 miejsca z przodu 3

czyli przod siedzenie kierowcy + 2 osobowa ławka i tył 4 osobowa i za tym sciana grodziowa z sklejki grubość coś koło 3 cm

Od 80 do 100km/h z tyłu na łąwce wyje poprostu a z przodu jest znośnie .Gdy predkość przekracza 100km/h staje się cichutko jak w osobówce

Co to może być łozyska kół raczej nie (ostatnio sprawdzane -wym hamulców)

most skrzynia ok

huczy z tyłu w zakresie 2400obr do 2900obr/min dalej jak przekrocze to cisza i co to jest ???

z prozdu jest na pewno ciszej bo podłoga jest wyciszona zaś na ławce z tyłu na podłodze leży płyta 1.5cm i lenteks

wojtekjanus 24-02-2010 17:50

Odp: glośno w środku
 
To wycie jest na wszystkich biegach przy podanych obrotach, czy na najwyższym biegu przy tych obrotach?
Jeżeli to drugie, to może wał jest źle wyważony i wibruje przy określonej prędkości.

grze693 25-02-2010 17:31

Odp: glośno w środku
 
sprawdzałem dzisiaj

wał nie ma nigdzie luzów
wydech cały i szczelny

i jak dodaje gazu na luzie w garażu to słychać taki basowy dziwek ponad 2 tys/obr to chyba transit jest taki głośny

będę musiał wygłuszyć trochę podłogę bo co jeszcze można zrobić
dziwne bo ponad 100km/h to cichnie i jest cisza jak w osobówce

dźwięk to taki bas buuu tylko całkiem basowe brzmienie

most ma średni przy 3 tys 110km/h

ale tak jak pisze od 80 do 100 jest głośno jak cholera później cisza że nic nie słychać

wojtekjanus 25-02-2010 17:49

Odp: glośno w środku
 
Wał jeżeli wibruje z tytułu złego wyważenia, wcale nie musi mieć luzów. Po prostu na podporze drga i wibracja przenosi się na budę. Co więcej ta szybkość jest "podchodząca" pod największe wibracje.
Ale może być 10 innych przyczyn...

grze693 25-02-2010 17:58

Odp: glośno w środku
 
ale w środku nic nie wibruje wszystko jest ok (miałem autko z wibrujacym wałem to się podłoga trzęsła)


a jak nie jadę i tez w środku tak buczy to raczej układ jezdny odpada

czytałem opinie to każdy narzeka ze głośno jest powyżej 80 ale dziwi mnie fakt że powyżej 100 jadę nie raz 120 to jest cicho nawet pare razy 130 to też cichutko

a 90 to wyje i wyje w tym aucie
most na bank nei bo raz nawet jechałem na kipie żeby sprawdzić i cisza

zwoli 95 28-02-2010 12:24

Odp: glośno w środku
 
Ten typ tak ma 2,4 di taki jest z kazdym kto go ma to jest podobnie idzie się tylko przyzwyczaić,do tego ze jest taki głośny ja mam jeszcze gorzej bo mam wolny most,tez sie zastanawiałem nad wygłuszeniem ale mysle ze to niewiele pomoże


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.