Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Ręczny działa na jedno koło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65573)

szatanek 26-03-2009 17:39

Ręczny działa na jedno koło
 
Witam, koledzy przymierzam sie do wymiany linki ręcznego bo od pewnego czasu zauwazyłem ze ręczny działa mi tylko na jedno koło, ogólnie dzwignia zaciaga sie wysoko i jedno koło wcale sie nie blokuje. Od spodu wstepnie spojrzałem i na pierwszy rzut linki wyglądają ok. Powiedzcie mi czy to moze byc cos z linką czy cos wewnatrz szczęk? Powiedzcie mi czy regulacja ręcznego jest przy dzwigni pod tunelem wewnatrz auta czy jest jakas samoregulacja przy szczekach.
Bardzo prosiłbym o jakąś fotoporade lub zdjęcia odnośnie tylnych hamulców, bo w fordzie nigdy tego nie robiłem a słyszałem ze ludzie narzekaja na ten mechanizm rozpierania tylnych szczęk.Z góry dzieki.

braciak 27-03-2009 16:08

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
Ja mam ten sam problem, reczny lapie bardzo wysoko. I nie wiem czy to szczeki czy samoregulator.

Wayne 27-03-2009 16:24

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
O ile mi wiadomo, reczny nie ma regulacji recznej... eee.... maslo maslane ale chyba wiadomo o co chodzi :P :)

A dlaczego Ci nie blokuje jednego kola? Najlepiej sciagnij beben z tego kola i delikatnie druga osoba niech zaciaga reczny. Z pewnoscia dojdziecie o co chodzi.
Powodzenia.

uro2 28-03-2009 16:53

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
Zdejmij bęben i zobacz czy linka jest w ogóle podłączona do szczęki.Nie ma oddzielnej regulacji linek.Jest samoregulator przy dźwigni ręcznego.Powinien łapać między 5 i 7 zębem.

szatanek 28-03-2009 20:41

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
A więc koledzy sprawa wygląda tak. Prawa linka od ręcznego stała w pancerzu, lewa chodzi dobrze, więc wymieniłem tylko prawą. Robiłem wszystko tak jak było to opisane w poradach.Zdjąłem oba bębny, sprawdziłem czy samoregulatory przy szczekach chodza poprawnie, ustawiłem je tak aby szczeki zeszly sie max do siebie, pozakładałem bębny. Przy zapinaniu prawej linki, okazało sie ze centralna linka która idzie od dzwigni ręcznego jest troche krótka i nie mogę zapiąć nowej, więc odchyliłem mieszek od dzwigni i srubokrętem zwolniłem półksięzyc od samoregulacji przy dzwigni. Linka sie wydłuzyła na tyle ze bez problermu zapiąłem nową linkę.Pozakładalem koła i nie uzywając ręcznego pojeżdziłem autem hamując kilka razy aby szczeki i samoregulatory sie ułozyły odpowiednio. Potem jak zaciągnąłem ręczny było wyraźnie widać(przez odchylony mieszek) jak samoregulator sie naciaga. Ale co z tego jak dzwignia po zaciągnięciu jest prawie pionowo, ręczy jakos tam trzyma ale trzeba na maxa zaciągnąć. Więc powiedzcie mi o co chodzi? Cos źle zrobiłem? Wkurza mnie juz tem cały mechanizm.

uro2 28-03-2009 20:58

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
Linki z czasem się wyciągają.Przyczyną może być to,że wymieniłeś tylko jedną linkę.

szatanek 28-03-2009 21:13

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
Tylko ze wcześniej ręczny zaciągał sie nizej jak wszystkie linki były stare, prawe koło nie hamowało bo linka stała w pancerzu, teraz oba hamuja tylko dzwignie mam prawie w pionie.

uro2 28-03-2009 21:23

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
Pod osłoną dźwigni hamulca ręcznego, po stronie kierowcy powinna być śruba regulacyjna.Trzeba poluzować nakrętkę aż linka będzie luźna.Pociągnąć dźwignię o 4 zapadki do góry i dokręcić nakrętkę regulacyjną.
I uzupełnij profil,bo w sumie nie wiadomo o jakie auto chodzi.

kor1011 28-03-2009 22:28

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
Błąd pierwszy-szczęki trzeba rozszerzyć tak by bęben wszedł ciasno.Oczywiście ma się obracać.
Błąd drugi - próbę robimy od razu.Pompujemy nożny i zaciągamy ręczny.Jeśli idzie za wysoko to zdejmujemy bęben i sprawdzamy czy szcęki są nadal tak szeroko jak je ustawiliśmy.Jeśli nie to znaczy że ześlizgują się ząbki na samoregulatorze pomiędzy szczękami i ręcznego nie będzie.
Błąd trzeci -uzupełnij profil bo trzeba zgadywać który to model i czy ma regulcję na śrubę przy lince czy nie ma.Napisałeś ,że ma samoregulację przy rękawie więc śruby nie ma.

szatanek 29-03-2009 00:12

Odp: Ręczny działa na jedno koło
 
Błąd czwarty zakup forda.
Zdecydujcie sie w koncu w jednej poradzie jest napisane zeby szczeki max zblizyc do siebie a ty piszesz zeby rozszerzyc tak aby bęben wszedł z oporem.Właściwie działający samoregulator przy szczekach bedzie sie rozpierał przy kazdym nacisnięciu na hamulec i nie pozwoli cofnąc sie szczęce, więc to logiczne ze sie go "restartuje" przed montazem bębna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.