Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Szyba elektryczna się nie zamyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124205)

irokez25 28-02-2011 17:17

Szyba elektryczna się nie zamyka
 
Witojcie koledzy
Pomóżcie proszę bo zimno na dworze,jeździć trzeba a mam problem z szybą elektryczną przednią lewą od kierowcy w moim Focusie z 2002 roku.
Normalnie się ona otwiera i działa tak jak powinno ale jak chce ja zamknąć to wogóle nie reaguje i stoi w miejscu. O co chodzi? Co się stało czy już ktoś miał podobny problem ze swoim autem??? Czy mogę sam to naprawić???
Dodam tylko,że wcześniej jakieś dwa miesiące temu zamykała się ale na raty, musiałem kilkanaście razy próbować. A teraz wogóle nic stoi w miejscu.
Przed chwilą rozebrałem całe drzwi,wyczyściłem styki popróbowałem jeszcze i dalej nic. Czy jak podczepie auto pod komputer u mechanika to pokaże co się dzieje nie tak???
Proszę pomóżcie koledzy
Pozdrawiam

nostress_pz 28-02-2011 19:03

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
jeśli wcześniej pracowała na raty to trzeba było wtedy szukać przyczyny, a nie czekać aż spadnie całkiem :)
Ja bym na twoim miejscu zaczął od wymiany przycisku - styki przeczyściłeś, ale może już są wyrobione

irokez25 28-02-2011 19:21

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
wcześniej tego nie robiłem bo myślałem,że to przez te duże mrozy tak fiksuje.ale teraz okazało się, że jednak się myliłem.
A nie idzie jakoś sprawdzić czy są wyrobione? Normalnie mi klikają jak je wciskam

monek_focus 28-02-2011 19:50

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
Rozbierałeś ten przełącznik od szyb ? jeśli nie to może spróbuj go rozebrać (nie powinieneś mieć problemu) i przetrzyj te malutkie metalowe blaszki papierem ściernym a następnie w miejscu gdzie ta blaszka idzie zalej płytkę przełącznika WD-40. Mi zawsze taki zabieg pomagał jak szwankował mi przycisk ;). Gorzej jest jak szwankuje przycisk w dół, bo on nie ma blaszki. To samo jest w przełączniku na 4 ele szyby - jeśli masz 4 ele szyby to nic nie zdziałasz, w tym przełączniku nie ma blaszek wogóle. Aha i trzeba uważać żeby tych blaszek nie pogubić.

I jeszcze jedno - w przełączniku na dwie szyby nie ma co się zepsuć (nie licząc przycisku "na dół" kierowcy) także jak szwankuje to ten "zabieg" powinien pomóc. Mi raz przycisk od strony pasażera coraz słabiej podnosił szybę, aż w końcu przestał podnosić i zaczęło się z niego dymić :D Myślałem że będę musiał już zmieniać ale rozebrałem go, przeczyściłem i zalałem WD - śmiga bez żadnego problemu do dzisiaj ;)

AdamKon 28-02-2011 20:39

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
A jak ten przycisk wymontować (drzwi od strony pasażera)? Trzeba ściągać tapicerkę?
Cytat:

Napisał monek_focus (Post 1608679)
Rozbierałeś ten przełącznik od szyb ? jeśli nie to może spróbuj go rozebrać (nie powinieneś mieć problemu) i przetrzyj te malutkie metalowe blaszki papierem ściernym a następnie w miejscu gdzie ta blaszka idzie zalej płytkę przełącznika WD-40. Mi zawsze taki zabieg pomagał jak szwankował mi przycisk ;). Gorzej jest jak szwankuje przycisk w dół, bo on nie ma blaszki. To samo jest w przełączniku na 4 ele szyby - jeśli masz 4 ele szyby to nic nie zdziałasz, w tym przełączniku nie ma blaszek wogóle. Aha i trzeba uważać żeby tych blaszek nie pogubić.

I jeszcze jedno - w przełączniku na dwie szyby nie ma co się zepsuć (nie licząc przycisku "na dół" kierowcy) także jak szwankuje to ten "zabieg" powinien pomóc. Mi raz przycisk od strony pasażera coraz słabiej podnosił szybę, aż w końcu przestał podnosić i zaczęło się z niego dymić :D Myślałem że będę musiał już zmieniać ale rozebrałem go, przeczyściłem i zalałem WD - śmiga bez żadnego problemu do dzisiaj ;)


monek_focus 01-03-2011 05:54

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
Cytat:

Napisał AdamKon (Post 1608739)
A jak ten przycisk wymontować (drzwi od strony pasażera)? Trzeba ściągać tapicerkę?

Nie trzeba ściągać tapicerki, wystarczy zdjąć tą obwódkę klamki w której znajduje się przycisk (jest ona przymocowana na jedną śrubkę w wnęce klamki, śrubka jest zasłonięta zaśtepką - trzeba ją zdjąć przy pomocy cieńkiego, płaskiego śrubokręta). Jak juz zdejmiesz tą obwódkę i odepniesz przycisk od kabli to wystarczy go przycisnąć palcem od strony gdzie idą kable i powinien wyjść z tej obwódki.

irokez25 01-03-2011 11:12

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
Dzieki wielkie koledo monek_focus za radę i wskazówki.
Zaraz biorę się za ten "zabieg" tak jak napisałeś. Jestem pozytywnej myśli i mam nadzieje,że to pomoże. Jak już będę po to napiszę jak mi poszło...

irokez25 01-03-2011 17:21

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
Właśnie skończyłem bawić się i składać przednie lewe drzwi od mojego Focusa.
Zrobiłem tak jak radził kolega poniżej.
Przeczyściłem blaszki papierem ściernym a później popsikałem WD40 gdzie trzeba i działa wszystko oki :razz:.
Powtórzyłem tą czynność kilka razy dla świętego spokoju w każdym przycisku i mam nadzieję,że wszystko będzie służyło jak należy i na bardzo długi czas.
Pozdrowienia

krzysk80 04-03-2011 17:13

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
Witam dzieki za podpowiedz umnie przednia szyba pasazera na mrozie nie opuszcze sie jak temperatura jest od 0 i cieplej jest ok . na mrozie cisza. Jak przeczyszcze wszystko papierem i wd40 opisze reakcje . Dzieki

AdamKon 05-03-2011 15:51

Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka
 
A jak rozebrać sam przycisk? Konkretnie wyciągnąłem ten od strony pasażera (nie chciał podnosić szyby w górę). Czy ściąga się tą część żółtą czy raczej trzeba z góry ściągnąć część ruchomą (którą się przyciska palcem :-) ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.