Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Miauczenie przy zmianie obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37508)

Robson126 05-02-2008 22:23

Miauczenie przy zmianie obrotów
 
Więc problem a raczej moje pytanie jest nastepujace:
Przy 1.8 td MKll 97r. podczas dodawania i ujmowania gazu słychać odgłosy jakby miauczenia kota z okolic deski rozdzielczej, DZieje się tak zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Poprzedni właściciel stwierdził że tak miał od początku i jest to normalny efekt przy tych modelach pochodzący od przyśpieszacza obrotów. Dlatego mam pytanie głównie do użytkowników podobnych wersji mundka czy też tak maja i jest to rzeczywiście normalne czy nie.
:fcp8

VoyTasS 05-02-2008 22:37

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
Mi tam żaden kot nie miauczy pod deską :)
Mógłbyś jakoś dokładniej to opisać?

emzi 05-02-2008 23:59

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
kurcze, mam to samo - chętnie poznam rozwiązanie problemu "miauczącego kota" bo jest to dość denerwujące :/

dempsej 06-02-2008 12:33

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
U mnie również żaden kot nie miauczy pod deską :)

Robson126 06-02-2008 20:52

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
Cytat:

Napisał emzi
kurcze, mam to samo - chętnie poznam rozwiązanie problemu "miauczącego kota" bo jest to dość denerwujące :/

Emzi więc może razem przybliżymy problem kolegom. :fcp4
Moje obserwacje sprowadzają się do porównania tego zjawiska właśnie z miauczeniem kota, nie jest to piszczenie ani świst. Początkowo myślałem że to może linka od obrotomierza ale podobno nie ma tam zadnej linki do napędu. Ciekawe jest to że kolega Emzi ma autko z tego samego roku co ja wiec może to, ma jakieś znaczenie :fcp15

emzi 06-02-2008 21:49

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
Mam MDO od 1,5 tygodnia. No i z tego co obserwuje to owe "miauczenie" występuje w momentach gdy - np. hamuje silnikiem, redukuje bieg, ruszam.
Nie wiem czy silnik TD ma coś takiego jak silniczek krokowy lub coś w tym stylu, ale mi to wygląda na regulację położenia przepustnicy.
Do przepustnicy dochodzą dwie linki, jedna gazu, druga troche niżej jest połączona z czymś pod akumulatorem... Może to tego wina/sprawka...

A może mam tam po prostu kota? :fcp23

borejek343 06-02-2008 22:18

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
U mnie owe miałczenie także występuje. A słychać to: odpalam silnik oczywiście bez gazu i obroty mam ok 900, dodaję gazu do ok 1300 i w tym momencie słychać krótkie "miał", puszczam gaz obroty trzymają się na ok 950. "Miał" też słychać podczas hamowania silnikiem, 1300 obrotów i tu znowu krótkie "miał", zatrzymuję się na światełkach i obroty 800, dodam gazu na ok 1300, znowu "miał" i obroty 950. Tak to u mnie wygląda. I też się cały czas zastanawiam co to jest? No fachowcy od Fordów, pytanie do Was!

VoyTasS 07-02-2008 16:00

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
Nie wiem co to może być, ale spróbuj wpuścić psa... a nuż się uspokoi :)

borejek343 07-02-2008 17:29

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
Cytat:

Napisał VoyTasS
Nie wiem co to może być, ale spróbuj wpuścić psa... a nuż się uspokoi :)

Nie ma co kombinować z psami. Dla mnie wyraźnie jest to jakieś urządzenie, które ma wpływ na owe obroty. Ponadto jak sie okazuje sprawa nie dotyczy jednego egzemplarza Forda, a już nawet kilka, więc coś w tym jest!

Robson126 07-02-2008 19:55

Re: Miauczenie przy zmianie obrotów
 
Więc wygląda na to że tak pewnie ma być skoro powtarza sie to w już kilku egzemplarzach :fcp1 . Ciekawe tylko jak ten "kot" wygląda i gdzie siedzi :fcp18


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.