Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138472)

wrzoch 29-08-2011 20:14

Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
Witam,

Szukałem, szukałem i nie znalazłem. Mam taki problem, że przy delikatnym dohamowywaniu, kierownica wykonuje dość żwawe ruchy w granicach 1-3cm po obwodzie w lewo i w prawo. Nie czuję praktycznie nic podczas normalnej jazdy, tylko przy hamowaniu. Mocniejsze wciśnięcie pedału hamulca o dziwo powoduje zmniejszenie drgań.
Na początku wydawało mi się, że występują tylko przy około 50-70km/h, ale obserwowałem też przy prędkościach powyżej 100km/h.
Mój mechanik jak i dwóch innych diagnostów twierdzi, że z przodu wszystko wygląda OK (w zawieszeniu). Mam do wymiany poduszkę silnika prawą, ale to raczej nie powinna być przyczyna bo i dlaczego. Nie przypominam sobie przejażdżek po kałużach, ani mycia samochodu z rozgrzanymi tarczami.

Łożyska amortyzatorów i amortyzatory z przodu mają jakieś 15-20tys.km najechane dopiero - raczej powinny być sprawne. Stabilizatory wyglądają w porządku, drążki kierownicze raczej nie mają luzu.
Co to może być?
Dziwna rzecz, bo po odpuszczeniu hamulca i ponownym wciśnięciu z podobną siłą zazwyczaj efekt nie występuje.

bartoleq 29-08-2011 22:09

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
sprawdz jeszcze tarcze hamulcowe tylne, to tez sie przenosi na kierownice (mialem taki przypadek).

marcinek25 30-08-2011 07:36

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
dokładne oględziny tarcz i klocków przód i tył.
Jak długo posiadasz opony na których śmigasz, sprawdź czy nie są wyząbkowane.
I kiedy ostatni raz robiłeś geometrie?.

Koyot. 31-08-2011 21:00

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
witam
jeśli przy mocnym hamowaniu drgania ustają to raczej nie tarcze.
sprawdz czy ktoraś z opon nie ma uszkodzonego kordu. to może być przyczyną
zmień koła z przodu na tył i sprawdź ponownie czy jest jakaś różnica

pozdrawiam

wrzoch 18-09-2011 20:50

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał marcinek25 (Post 1702154)
dokładne oględziny tarcz i klocków przód i tył.
Jak długo posiadasz opony na których śmigasz, sprawdź czy nie są wyząbkowane.
I kiedy ostatni raz robiłeś geometrie?.

Opony jedne zrobiły już jakieś 30-40tys. drugie mam pół sezonu, także może z 10-15tys. Jeśli są wyząbkowane, to tylko troszkę. Optycznie nie do zauważenia, ręką da się wyczuć coś w stylu głaskania kota pod włos w jedną stronę, ale nie jakoś strasznie - już zmieniłem im oś i kierunek obrotu.
Podniosłem sobie w piątek samochód jeszcze raz z przodu i wygląda na to, że mam delikatnie krzywą tarczę z lewej strony. Trzeba będzie wymienić, bo jakoś bezpiecznie się nie czuję z latającą kierownicą przy hamowaniu. Tyłu jeszcze nie sprawdzałem.

luck48 20-09-2011 20:34

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
A mi mechanik powiedział, że tarcze tylne nie mają wogóle wpływu na trzęsienie kierownicy podczas hamowania... Jeśli nawet tarcze są "krzywe" wszytko pochłania układ ABS a drgania przenoszą się na podał hamulca. Tylko przednie koła mają powiązanie mechaniczne z przodem.. czyż nie...? Sam mam ten sam problem przy hamowaniu rzuca kierownicą!! tarcze przód nowe tył powoli do wymiany... sam nie wiem co myśleć....

bartoleq 21-09-2011 10:05

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał luck48 (Post 1711600)
A mi mechanik powiedział, że tarcze tylne nie mają wogóle wpływu na trzęsienie kierownicy podczas hamowania... Jeśli nawet tarcze są "krzywe" wszytko pochłania układ ABS a drgania przenoszą się na podał hamulca. Tylko przednie koła mają powiązanie mechaniczne z przodem.. czyż nie...? Sam mam ten sam problem przy hamowaniu rzuca kierownicą!! tarcze przód nowe tył powoli do wymiany... sam nie wiem co myśleć....

u mnie tyl powodowal wibracje przy hamowaniu. ale to bylo subaru impreza, a ta jak wiadomo ma naped staly na 4 kola.

norbi1150 21-09-2011 17:12

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał luck48 (Post 1711600)
A mi mechanik powiedział, że tarcze tylne nie mają wogóle wpływu na trzęsienie kierownicy podczas hamowania... Jeśli nawet tarcze są "krzywe" wszytko pochłania układ ABS a drgania przenoszą się na podał hamulca. Tylko przednie koła mają powiązanie mechaniczne z przodem.. czyż nie...? Sam mam ten sam problem przy hamowaniu rzuca kierownicą!! tarcze przód nowe tył powoli do wymiany... sam nie wiem co myśleć....

witam. jak zakladałeś nowe tarcze to i nowe klocki jak nie to lipa jak zakłada sie nowe tarcze to i klocki taka jest zasada

wrzoch 21-09-2011 20:46

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał bartoleq (Post 1711770)
u mnie tyl powodowal wibracje przy hamowaniu. ale to bylo subaru impreza, a ta jak wiadomo ma naped staly na 4 kola.

To samo może się dziać w autach przednio napędowych. W większości przypadków układ hamulcowy połączony jest krzyżowo, prawe przednie koło hamuje razem z lewym tylnim i lewe przednie z prawym tylnim. Jeśli będziesz miał krzywą tarczę, to będzie ona powodowała zmiany ciśnienia w układzie - krzywa tarcza w tylnim lewym kole spowoduje zmiany ciśnienia płynu hamulcowego w prawym przednim, co może prowadzić pośrednio do drgania kierownicy wskutek nierównomiernego hamowania.

A co do krzywych tarcz, to właśnie podobno przy delikatnym skrzywieniu jest możliwe, że hamując delikatnie bicie będzie, a przy mocniejszym hamowaniu już nie bije.

panoramix 24-09-2011 15:54

Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1712010)
To samo może się dziać w autach przednio napędowych. W większości przypadków układ hamulcowy połączony jest krzyżowo, prawe przednie koło hamuje razem z lewym tylnim i lewe przednie z prawym tylnim. Jeśli będziesz miał krzywą tarczę, to będzie ona powodowała zmiany ciśnienia w układzie - krzywa tarcza w tylnim lewym kole spowoduje zmiany ciśnienia płynu hamulcowego w prawym przednim, co może prowadzić pośrednio do drgania kierownicy wskutek nierównomiernego hamowania.

A co do krzywych tarcz, to właśnie podobno przy delikatnym skrzywieniu jest możliwe, że hamując delikatnie bicie będzie, a przy mocniejszym hamowaniu już nie bije.

Zgadzam sie z powyzszym. Uklad hamulcowy jest dwuobwodowy wiec wszystko sie zgadza. Na oko raczej nic nie zobaczysz i w sumie nie wiem gdzie moglbys podjechac zeby to sprawdzic. Moze do zakladu ktory stacza tarcze, tj "regeneruje" ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.