Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie odpala, kontrolka immo szybko mryga (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152692)

siter 06-03-2012 01:02

nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
Witam, jestem posiadaczem Forda mondeo mk3 2005 po lifcie, 2.0TDCI 130km i dzisiaj sprawił mi on psikusa. Rano odpaliłem autko bez problemów, chwile pojeździłem i odstawiłem na parking. Po około 30min wróciłem do niego i znów chciałem odpalić a tu niestety brak odpalenia. Najpierw wszystkie kontrolki sie zaświeciły i zgasły, widniała tylko kontrolka AIRbagu, zresetował się licznik dziennych kilometrów i żadnej innej reakcji. Po 3 probie odpalenia wskazówki obrotomierza i prędkościomierza zamknęły się i wróciły na poziom 0 i dalej nic. Później zaczęła już tylko szybko migać kontrolka immo w zegarze. I niestety nie wiem co jest tego przyczyną. Co do tej pory zrobiłem:
- odłączyłem aku, odczekałem 15 min i nic
- wziąłem aku od kumpla i też nic
- moje aku próbowaliśmy na kable i też nic
- bezpieczniki posprawdzałem, wszystkie są całe (i pod maską i za schowkiem)
I po tych wszystkich próbach dalej autko nie odpala. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co to może być i co zrobić, bez wcześniejszego wzywania mechanika ?

jendrekmak 06-03-2012 14:52

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
Cytat:

Napisał siter (Post 1795189)
wskazówki obrotomierza i prędkościomierza zamknęły się i wróciły na poziom 0

jest to objaw, że prawdopodobnie padł akumulator a kable, których używaliście, mogły być kiepskiej jakości
naładuj aku a po rozruchu sprawdź prąd ładowania. powinien być ok. 14,4V

robarek 06-03-2012 19:34

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
14,4 V to napięcie ładowania a nie prąd. Z tego co wiem, prąd mierzy się w AMPERACH (A) a napięcie w WOLTACH (V). Oczywiście jedno zależy od drugiego :)

jendrekmak 06-03-2012 23:20

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
Cytat:

Napisał robarek (Post 1795496)
14,4 V to napięcie ładowania a nie prąd

zawsze się tak czepiasz? i pewnie nigdy się nie mylisz? skoro tak to bądź precyzyjny bo w amperach mierzy się NATĘŻENIE prądu

siter 07-03-2012 01:07

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
sprawdzilem dzisiaj na innych kablach (nie z tesco, tylko od mechanika grube kable wziete) i dalej to samo, a prad ladowania jest na 14,4 i dalej nie odpala. Teraz jest objaw taki, że zapala sie jedynie kontrolka od airbagu a od immo dalej szybko mryga (jedynie podczas proby odpalenia, bo tak to jest okej). Jeszcze dzisiaj jeden objaw byl taki, ze wszystkie konrolki mrygaly bardzo szybko. Przypomnialem sobie, ze wczoraj raz przypadkiem zamknalem auto z niedomkniętymi drzwiami, potem otworzylem i zamknalem juz normalnie. Czy to moze byc tez jakis powod tego ?

robarek 07-03-2012 10:16

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
Zawsze to jeden post więcej. Prawda Panie "jendrekmak"?

siter 07-03-2012 11:17

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
błagam Was Panowie, naprawde potrzebuje pomocy bo potrzebuje auto szybko a nie chce zbednie wydawać kasy na mechanika czy cos

robarek 07-03-2012 13:00

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
Moje pytanie jest takie:
Jak sprawdziłeś napięcie ładowania, skoro silnik nie odpala? To można sprawdzić tylko na uruchomionym silniku.
Spróbuj jednak innego dobrego akumulatora. Miałem podobne objawy i też kable nic nie dały, dopiero wymiana akumulatora.

szymonola1 11-03-2012 05:56

Odp: nie odpala, kontrolka immo szybko mryga
 
Witam
Na forum jest to mój pierwszy wpis
Posiadam Mondeo mk3 tdci 2004
Jak dotąd auto spisywało sie super
Jednak wczoraj stało sie u mnie
dokładnie to samo co u kolegi siter-identyczne objawy
Prosze o pomoc bo elm mowi
unprogrammed pats key (rozkodowane immo-migajaca szybko dioda zegarka)
no i najwazniejsze co moze byc przyczyna?
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.