Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zapach spalin w samochodzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135904)

bonczka 21-07-2011 13:13

Zapach spalin w samochodzie
 
Cześć wszystkim. Mam taki problem w moim C-max 2,0 tdci z 2004 r podczas postoju na włączonym silniku czuć zapach spalin naturalnie gdy mam opuszczone szyby gdy są podniesione o problem nie występuje. Co może być przyczyną???

Czesiek_ze 21-07-2011 16:33

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
myśle że przyczyną są opuszczone szyby po prostu zamknij okna:shock:,a tak poważnie no to szukaj pod autem ja obstawiam złącze elastyczne :pomysl:

bonczka 21-07-2011 16:44

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
Najprościej by było nie otwierać szyb;)

Czesiek_ze 21-07-2011 16:51

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
złącze elastyczne to taka stalowa siatka na rurze

wrzoch 21-07-2011 20:08

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
Cytat:

Napisał bonczka (Post 1685753)
Cześć wszystkim. Mam taki problem w moim C-max 2,0 tdci z 2004 r podczas postoju na włączonym silniku czuć zapach spalin naturalnie gdy mam opuszczone szyby gdy są podniesione o problem nie występuje. Co może być przyczyną???

Nie stawaj kufrem do wiatru :)

Rog56 21-07-2011 20:23

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
miałem to samo w poldku aż sie wytrzymać nie dało tyle że ja niałem urwany ostatni tłumik ty masz pewnie gdzieś dziurawy przepalony czy coś tyle że w tak nowym samochodzie tego niepowinno być

wrzoch 21-07-2011 21:36

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
Cytat:

Napisał Rog56 (Post 1685957)
miałem to samo w poldku aż sie wytrzymać nie dało tyle że ja niałem urwany ostatni tłumik ty masz pewnie gdzieś dziurawy przepalony czy coś tyle że w tak nowym samochodzie tego niepowinno być

Hmmm. Ja dzisiaj zdiagnozowałem jedną z przyczyn zapachu spalin w samochodzie. Prawdopodobnie tą najważniejszą, jeśli nie jedyną.

https://lh5.googleusercontent.com/-N...-08-06_498.jpg

Szlak by to. Jak pierwszy raz to jakiś czas temu widziałem, to wydawało mi się, że z odmy poleciało, akurat z tej strony tylko brudne było.
W ASO wymianę wycenili na ... 450 PLN. jak zwykle. Koleś powiedział prosto z mostu. Podkładka kosztuje 5PLN, robocizna 100 czy jakoś tak, a przewód wysokiego ciśnienia i powrotu paliwa 340. Zapytałem czy można jednak samą podkładkę wymienić i niby się da, ale wtedy nie dają gwarancji sic!

Czesiek_ze 22-07-2011 10:41

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
wrzoch. wydmuchana uszczelka pod wtryskiem śmierdzi spalinami w czasie jazdy a na postoju ją słychać a u "bonczka" śmierdzi tylko jak stoi i się wietrzy.wrzoch aso potraktował Cię bardzo ulgowo bo mnie wołali 1000zł oczywiście naprawiłem za 100zł +uszczelki 12zł ę :!:

wrzoch 22-07-2011 18:25

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
Cytat:

Napisał Czesiek_ze (Post 1686142)
wrzoch. wydmuchana uszczelka pod wtryskiem śmierdzi spalinami w czasie jazdy a na postoju ją słychać a u "bonczka" śmierdzi tylko jak stoi i się wietrzy.wrzoch aso potraktował Cię bardzo ulgowo bo mnie wołali 1000zł oczywiście naprawiłem za 100zł +uszczelki 12zł ę :!:

No nie wiem czy ulgowo, czy nie ulgowo w każdym razie do ASO się nie wybieram. Chciałem to zrobić u swojego mechanika, ale stwierdził, że jest ryzyko, że samochodem nie odjadę, jak coś pójdzie nie tak i odesłał mnie do gościa, który niegdyś pracował w ASO Peugeota i znudziło mu się wymienianie części na nowe. Koleś otworzył własną firmę i zajmuje się regeneracją pomp i wtrysków do francuzów, jak wiadomo 1.6TdCi to praktycznie 1.6HDI, troszkę się osprzętem różni. Zobaczymy.

bonczka 22-07-2011 21:01

Odp: Zapach spalin w samochodzie
 
Witam panowie ponownie:) Śmierdzi tylko w trakcie postoju a jak jadę jest wszystko dobrze. Nie wiem za bardzo co robić:mad:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.