Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana piasty kola przedniego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73911)

HYCHLA 08-07-2009 12:43

Wymiana piasty kola przedniego
 
Witam wszystkich.
Czy ktos z was wymienial juz piasty i przy jakim przebiegu? Przymierzam sie do wymiany i zwracam sie z zapytaniem na co zwrocic uwage i czy potrzebny jest do tego jakies specjalne narzedzie? Przebieg 150tys.
Za wszelkie porady z gory dzieksy!

Koyot. 08-07-2009 13:08

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
ja jeszcze nie wymieniałem. ale sądząc po wyglądzie samej piasty nie powinno byc żadnych problemów. wygląda normalnie wiec sama wymiana nie powinna przyniesc niespodzianek. ale to tylko moje domysly bo jak wspomniałem wcześniej jeszcze nie wymieniałem.

wiecek77 08-07-2009 20:49

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
Hej kolego Hychla! a po co wymieniasz piastę ? Czy chodzi Ci o wymianę łożyska z piastą? Problemu nie ma pod warunkiem że masz pożądną prasę do wyciskania. Ja wymieniałem i był problem z wyciśnięciem tej części z łożyskiem, musiałem jechać na porządną hydrauliczną. Musisz jeszcze uważać na czujnik ABSu bo łatwo go uszkodzić. Powodzonka

Koyot. 09-07-2009 10:06

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
kwestia jeszcze ceny. jesli nie bedzie az tak wielka to warto wymienic cala piaste co zminimalizuje uszkodzenie lozyska przy wciskaniu

HYCHLA 09-07-2009 13:21

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
Witam. No widze ze bez demontazu calej zwrotnicy sie nie obejdzie a pozniej prasa jak kolega Wicek77 juz wspomnial. Chyba ze ktos jeszcze ma jakis sposob?
Narka.

gulik1978 10-07-2009 20:14

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
A możesz wszystkim zdradzi co skłoniło Cię do wymiany tych łożysk? Sam szum? Jakie objawy? Wiesz aby inni może mili na przyszłośc:P

HYCHLA 11-07-2009 01:10

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
Siemka. Powodem jest to ze powolutku daja o sobie znac tzn. przy okolo 60 km/h hucza, szumia oba przednie. Nie jest jeszcze tragicznie ale za 10tys wymiana na bank. Ciekawostka jest to ,ze Ford szacuje zywotnosc piast na okolo 150tys. Pozdro.

gulik1978 11-07-2009 15:41

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
Wiem, że na tylną piastę z łożyskiem jest też taki interwał przewidziany. No chyba, że się wcześniej samemu uszkodzi-tak, jak ja:P

HYCHLA 11-07-2009 18:20

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
Siemka. U mnie tyl cisza narazie...zobaczymy na jak dlugo :) A ty co z piasta miales za przygode?

cejzik 11-07-2009 21:45

Odp: Wymiana piasty kola przedniego
 
Ja wymieniłem piastę z przodu razem z łożyskiem - przy 120 tys. strasznie huczała.
Koszt oryginału 300 zł z przesyłką (z serwisu w Poznaniu przez aledrogo), montaż w ASO (po ostrych negocjacjach) 150 zł. Propozycja początkowa ASO 780 zł. za część z montażem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.