Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Jak wymienić serwo?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53869)

Pawel Sleper 26-10-2008 14:32

Jak wymienić serwo??
 
Mam kłopot z serwem, a mianowicie serwo czasami syczy. Z tego co wyczytałem na forum to czeka mnie wymiana. I mam pytanie odnośnie wymiany, jest tam trochę mało miejsca. Ale chodzi mi o to czy na sie wymienić samo serwo żeby pompa została,bez odkręcania przewodów?? Po prostu odczepić pedała odkręcić serwo i żeby pompa została! Z góry dziękuje!! :fcp1

skbart 26-10-2008 17:40

Re: Jak wymienić serwo??
 
U mnie syczy już prawie dwa lata, ile syczał u poprzednigo właściciela to nie wiem. Wszystko działa super więc nie dotykam tego. Mechanik mówił mi że dopóki nie zacznie gorzej chamować to nie ma czego ruszać :)

Pawel Sleper 26-10-2008 20:57

Re: Jak wymienić serwo??
 
Mi syczy jakieś dwa tygodnie,zaczeło sie jak pojechałem w góry i trochę często używałem hamulca, jak mówisz ze już dwa lata tak śmigasz to może poczekam. Tylko boje się żeby kiedyś nie padło całkowicie!

torgi 26-10-2008 22:04

Re: Jak wymienić serwo??
 
Witam , poruszalem ten temat kiedys tu na forum , tez mialem problem bo serwo zaczeło syczec , jedni partacze zapewnili ze ,, naprawili'' a po miesiącu zaczeło znów syczec , jezdziłem tak cztery miesiące ( bo nie miałem jak tego naprawic) i dostawałem szału jak syczało , i wreszcie pare dni temu wymieniłem na sprawną używke.Dodam ze cena za nową to kosmos i dlatego sprawna używka.Aha , wymieniałem razem z pompą bo samo serwo nowe nie pasowalo do starej pompy(choc z podobno z tego samego modelu) i teraz cisza :fcp1

bartek4459 20-07-2014 11:31

Odp: Jak wymienić serwo??
 
kolego a może jakiś krótki opis jak wymienić to serwo od czego zacząć i co trzeba zdemontować by się dostać od strony komory silnika?.

bartixr 20-07-2014 20:35

Odp: Re: Jak wymienić serwo??
 
Cytat:

Napisał skbart (Post 1008028)
Wszystko działa super więc nie dotykam tego. Mechanik mówił mi że dopóki nie zacznie gorzej chamować to nie ma czego ruszać :)

gubi podciśnienie, słabiej reaguje przez to turbina.

jednak wymień, bo możesz kiedyś w kogoś wjechać.. ja wymieniłem natychmiast po tym jak moja żona pocałowała auto przed sobą (zmibilizowała mnie ta drobna stłuczka). Twardy pedał po kolejnym krótkim hamowaniu i zabrakło siły nadepnąć hamulec... nie czekaj aż kogoś potrącisz, gdy nagle serwo się rozszczelni całkiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.