Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Filtr DPF - czy istnieje jakiś tańszy zamiennik?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79866)

rosja79 02-10-2009 10:06

Filtr DPF - czy istnieje jakiś tańszy zamiennik??
 
WItam,
Mam pytanie odnosnie filtra czastek stalych DPF. moj focus - 2006 1,6 TDCI 109 KM - ma przejechane 137 tys km. kupilem go z niemiec 2 miesiace temu. ostatnio pojawily sie kontrolki wskazujace jakis blad silnika. sprawdzilem na diagnostyce komputerowej i okazalo sie ze przyczyna jest zapchany filtr DPF.
Powiedziano mi ze konieczna jest wymiana tego filtra, co sie wiaze z duzymi kosztami ( w ASO ok 3 500 PLN :shock: ). Czy moze wiecie czy jest szansa na jakies zamienniki albo czy warto zamienic na uzywany. podobno mozna rowneiz jakos go regenerowac, ale nie zawsze to pomaga.
prosze o pomoc!!!

romek111 02-10-2009 11:35

Odp: Filtr DPF
 
witam proponuje wywalic to badziewie znalezc jakiegos kumatego mechanika i po kłopocie

mkaminski100 02-10-2009 11:42

Odp: Filtr DPF
 
nie wiem jak jest w Fordach, ale w innych autach to normalne ze sie zapycha i trzeba go wypalic. Albo robi sie to w serwisie po podlaczeniu do kabla, albo zwyczajnie na niskim biegu (2 lub 3) przejedziesz z 5-10 km przy obrotach ok 2100-2300. Wazne, zeby bylo niskie obciazenie i stale obroty.
A jesli chodzi o wyrzucenie to kolega romek111 praktykowal to sam?

romek111 02-10-2009 11:47

Odp: Filtr DPF
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1256833)
nie wiem jak jest w Fordach, ale w innych autach to normalne ze sie zapycha i trzeba go wypalic. Albo robi sie to w serwisie po podlaczeniu do kabla, albo zwyczajnie na niskim biegu (2 lub 3) przejedziesz z 5-10 km przy obrotach ok 2100-2300. Wazne, zeby bylo niskie obciazenie i stale obroty.
A jesli chodzi o wyrzucenie to kolega romek111 praktykowal to sam?

tak gośc wywalił filtr z tłumika przeprogramował komputer i po kłopocie

mkaminski100 02-10-2009 11:48

Odp: Filtr DPF
 
Cytat:

Napisał romek111 (Post 1256839)
tak gośc wywalił filtr z tłumika przeprogramował komputer i po kłopocie

Wlasnie, ale nie wszystkie auta (juz) potrafia przeprogramowac.

maureliusz 02-10-2009 12:15

Odp: Filtr DPF
 
W instrukcji powinno być napisane, co zrobić jak się zapcha. Tak jak pisał kolega, trzeba go przewieźć na niskim biegu i wysokich obrotach parę kilosów i może pomoże.
W oplu, wypalają to dziadostwo ogniowo :-) i wysypują syfy, ale w fordzie nie wiem, czy to jest możliwe- nie słyszałem o tym.
Jeżeli chodzi o wycięcie, to prze-programowanie koputera będzie konieczne, ale sam tego nie robiłem.

mkaminski100 02-10-2009 12:25

Odp: Filtr DPF
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1256861)
W instrukcji powinno być napisane, co zrobić jak się zapcha.

"Udac sie do najblizszego ASO w cely wydania majatku" jak znam zycie ;)
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1256861)
Tak jak pisał kolega, trzeba go przewieźć na niskim biegu i wysokich obrotach parę kilosów i może pomoże.

niski bieg tak, ale obroty nie musza byc wysokie, tak zeby turbo pracowalo a wydech dostawal cieple, ale nie gorace spaliny.

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1256861)
W oplu, wypalają to dziadostwo ogniowo :-) i wysypują syfy, ale w fordzie nie wiem, czy to jest możliwe- nie słyszałem o tym.

Jak pamietam podlaczaja do Techa i silnik sam zapala sadze w filtrze. To pozwala wypalic calkowicie, ale jak wiadomo i to nie daje dlugotrwalego efektu.

W Mazdzie robia chyba podobnie, a ze uzywaja tego samego VCMa to i Ford pewnie ma na to sposob, poza wymiana.

tori_amos 02-10-2009 13:03

Odp: Filtr DPF
 
U mnie w ASO przy przeglądzie 60 tkm poinformowali, że najpierw należy uzupelnic jakiś tam płyn w DPF-ie, ok. 0,7 l i podłączyc komputer żeby wszystko grało za jedyne 800 zł (!!!), a póżniej przy ok.130-150 tkm należy go wymienic za jedyne 3 klocki(!!!) na nowy.
A na odpowiedź, że w Vtechu (Krakow) za te osiem stówek to mi mogą tak przeprogramować, że nic nie trza "wycinać" (skąd ten pomysł;-)) i błędów nie będzie pokazywał to pan odpowiedział, "że są dwie rózne szkoły" po czym znacząco się usmiechnął :-D;-)

mkaminski100 02-10-2009 13:31

Odp: Filtr DPF
 
I niech mi ktos odpowie jaki jest sens kupowania nowego diesla jesli jak nie wtryski to pompa, jak nie pompa to dwumasa a jak nie to to DPF. I nagle sie okazuje, ze to przeciez producent przewidzial ze kosztuje w tysiacach i starcza do 150 tys km. Wisienka na torcie jest swiadomosc, ze jesli paliwo jest kombinowane to moze to byc ustatnie tankowanie...
Wychodzi na to, ze do 300 tys km trzeba wlozyc druga wartosc auta a po przekroczeniu zezlomowac.
Diesel staje sie coraz drozszym w utrzymaniu luksusem.

Stasiu47 02-10-2009 13:38

Odp: Filtr DPF
 
Są dwa rodzaje filtrów i sposoby ich regeneracji. W jednych po zapchaniu komputer zwiększa ilość paliwa, które nie spalone dostaje się do filtra cząstek stałych (DPF) i wypala zgromadzoną tam sadzę - tak chyba jest w VW. Inny sposób to zbiorniczek ze specjalnym płynem - add blue - który komputer dozuje do filtra przy gorącym silniku i w ten sposób wypala osady. Brak płynu powoduje zapchanie filtra.
Moje auto jest z Francji i nie ma tego ustrojstwa. Jeżeli możliwe jest usunięcie to wywalić, bo obsługa tego filtra to ok. 800 zł rocznie, zależy oczyw. od przebiegu. Niemiec dostaje to z powrotem w obniżonym podatku i składce ubezpieczenia. My mamy tylko koszty, a wdychamy to co łaskawie wywala z rury jadący przed nami stary diesel, który ma takie same opłaty jak ten który spełnia Euro 4.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.